2023/10/03
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۱ مهر
عذرخواهی رئیس‌جمهور  کره‌جنوبی رسوایی تخم‌مرغ

عذرخواهی رئیس‌جمهور کره‌جنوبی رسوایی تخم‌مرغ

دوات آنلاین-رئیس جمهور کره جنوبی روز دوشنبه با عذرخواهی درباره رسوایی تولید تخم مرغ های آلوده در این کشور خواستار اتخاذ تدابیر اصولی برای افزایش امنیت غذایی در این کشور شد.

مون جائه این در نشست کابینه خود اعلام کرد به خاطر تولید تخم مرغ های آلوده در کشور که موجب نگرانی شهروندان شده است بسیار متاسفم و این مسئله نه تنها مصرف کنندگان بلکه کشاورزان ، مالکان رستوران ها و تولید کنندگان مواد غذایی را نیز نگران کرده است.

وی به تلاش ها برای کاهش این نگرانی ها اشاره و در عین حال تایید کرد نبود هماهنگی میان نهادهای مربوطه و برخی اشتباهات در رسیدگی به این مسئله نگرانی شهروندان را دوچندان کرده است.

مون جائه این همچنین تاکید کرد مسئله امنیت غذایی به طور مستقیم با سلامت شهروندان در ارتباط است و اطمینان داد مقامات این کشور می توانند با ارائه اطلاعات دقیق درباره تلاش ها برای حل این موضوع بار دیگر اعتماد شهروندان را جلب کنند.

دولت کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد تخم مرغ های تولید شده در دو مرغداری این کشور آلوده به حشره کش های سمی و خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از سئول ، بر اساس اعلام وزارت کشاورزی و امور روستایی کره شمالی، برخی تخم مرغ های تولید شده در مرغداری در شهر چئوروان در هشتاد کیلومتری شمال سئول با حشره کش فیپرونیل آلوده شده بودند. در کره جنوبی کاربرد فیپرونیل که برای کشتن شپش و کنه به کار می رود در مرغداری ها ممنوع است.

 

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.