2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
توقف  طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با مردان خارجی تا زمان ارائه لایحه دولت

توقف طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با مردان خارجی تا زمان ارائه لایحه دولت

با توجه به اینکه لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی به مجلس ارایه خواهد شد، طرح مذکور متوقف شد تا لایحه دولت جایگزین آن شود.

دوات آنلاین-هویت؛ این مشکل کودکانی است که مادرانی ایرانی و پدرانی خارجی  دارند. آنها  طبق قوانین فعلی نمی‌توانند شناسنامه ایرانی دریافت کنند و همین امر مشکلات عدیده‌ای را برای‌شان ایجاد می‌کند اما اخیرا بحث‌هایی مطرح شده بود مبنی بر این‌که مجلس قصد دارد با وضع قانونی تازه این مسئله را حل کند. حالا به گفته سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بررسی طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با مردان خارجی متوقف شده است زیرا دولت قصد دارد لایحه‌ای را در این زمینه ارائه دهد.

حسن نوروزی گفت: طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مطرح شد، این طرح با حضور کارشناسانی از وزارت امور خارجه، اطلاعات، بهزیستی و نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اینکه لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی به مجلس ارایه خواهد شد، طرح مذکور متوقف شد تا لایحه دولت جایگزین آن شود.

وی یادآور شد: پس از ارایه لایحه مذکور، مفاد آن با طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تطابق داده می‌شود و در نهایت لایحه جامعی را در دستور بررسی قرار خواهیم داد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: در طرح نام برده تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی مشخص شده، به نوعی که برای کسب تابعیت ایرانی نیاز به سلب تابعیت پیشین خود از طریق پدر نداشته باشند

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.