2023/09/25
۱۴۰۲ دوشنبه ۳ مهر
اخبار مهم در فارکس، چه اخباری را دنبال کنیم؟

اخبار مهم در فارکس، چه اخباری را دنبال کنیم؟

سایت صرافی bingx بینگ ایکس فارکس و بازار فارکس یک بازار بزرگ جهانی است که بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران دنیا در آن فعالیت دارند. در حال حاضر این بازار با گردش مالی 6 تریلیون دلار در 24 ساعت، بزرگترین بازار مالی جهان است.

سایت صرافی bingx بینگ ایکس فارکس و بازار فارکس یک بازار بزرگ جهانی است که بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران دنیا در آن فعالیت دارند. در حال حاضر این بازار با گردش مالی 6 تریلیون دلار در 24 ساعت، بزرگترین بازار مالی جهان است. به دلیل وسعت و بزرگی این بازار در دنیا، کوچکترین اخبار اقتصادی و سیاسی، خیلی سریع روی آن اثر می‌گذارد. حتی اعلام یک خبر یا حتی اظهار نظر در مورد یک ارز توسط چهره‌های برتر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می‌تواند قیمت‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

 

با این وجود، باید گفت که هر خبر اقتصادی یا سیاسی هم نمی‌تواند روی این بازار تاثیر گذار باشد. برای مثال، نمی‌توان گفت که خبر تغییر سیاست‌های اقتصادی در فلان کشور آفریقایی یا حتی کشورهای نه چندان مطرح مانند پاکستان یا کره شمالی تاثیر چندانی روی نرخ ارز دارد.

 

ما قصد داریم تا در مورد اینکه کدام اخبار فارکس را دنبال کنید و یا چه خبرهایی روی این بازار تاثیر گذار است یا خیر، بیشتر صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

1. چه اخباری در بازار فارکس اهمیت بیشتری دارد؟

2. برای دریافت اخبار مهم فارکس به کدام سایت‌ها باید توجه بیشتری کرد؟

3. تقویم فارکس چیست و چه تاثیری روی فارکس و قیمت‌های آن دارد؟

4. کدام جفت ارزهای فارکس برای نیوز تریدینگ مناسب هستند؟

 

اهمیت اخبار در فارکس و تاثیر آن بر نرخ جفت ارز

اخبار سیاسی،اقتصادی یا هر خبری که بتواند روی نرخ ارز کشورها موثر باشد، می‌تواند از اهمیت ویژه‌ای در بازار فارکس برخوردار باشد. بسیاری از افرادی که در این بازار مشغول سرمایه گذاری و ترید هستند، از طریق تحلیل‌های فاندامنتال، در پی جستجوی نقاط مطلوب برای ورود یا خروج از بازار هستند. طبیعی است که این افراد، دائما اخبار را دنبال کنند. اما نمی‌توان گفت که تمام اخبار پیرامون اقتصاد و سیاست و حتی فارکس، تاثیر قطعی و 100 درصد دارند. فقط برخی از اطلاعات و اخبار می‌تواند روی این بازار اثرات مختلف بگذارد.

 

اهمیت اخبار فارکس تا حدی است که بسیاری از سرمایه گذاران حرفه‌ای به صورت هفتگی، ماهانه و فصلی، اخبار مربوط به تولیدات داخلی و سرانه مصرف یا اخبار مربوط به نرخ اشتغال و رشد اقتصاد کشورها را بررسی می‌کنند. البته در این بین کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، ژاپن، آلمان و برخی از کشورها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و می‌توان گفت که این کشورها تقریبا تعیین کننده بسیاری از اتفاقات در بازار فارکس هستد. به خصوص کشور ایالات متحده آمریکا که دلار آن، طرف مقابل خیلی از جفت ارزهای معاملاتی در این بازار است.

 

بیشترین اخباری که می‌تواند به شکل ماهیانه، فصلی و حتی هفتگی بر قیمت جفت ارزها تاثیر گذار باشد، اخبار مربوط به نرخ اشتغال در کشورها است. این خبر در کشوری مانند ایالات متحده، می‌تواند روی نرخ ارز دلار در این بازار تاثیر بسیاری دارد. زیرا نرخ اشتغال، فقط یک نرخ ساده و عدد نیست. این شاخص می‌تواند در دل خود خبرهای بسیاری داشته باشد.

 

وقتی نرخ اشتغال مثبت باشد، یعنی کشور از لحاظ سیاسی در آرامش و ثبات به سر می‌برد. بیکاری در کشور کاهش پیدا کرده و در نتیجه می‌توان گفت که رفاه اقتصادی و رفاه مالی تقریبا در درجات قابل قبولی قرار دارد. در مقابل، نرخ جرم و جنایت کمتر است و نرخ تولید داخلی افزایش پیدا کرده است. تمام اینها در دل شاخص اشتغال قرار گرفته و می‌تواند خبر از رشد نرخ ارز باشد. وقتی نرخ ارز USD افزایش پیدا کند، روی ارزهای دیگر به شدت تاثیر می‌گذارد. همچنین قدرت آن به نسبت سایر ارزها بالاتر می‌رود. در نتیجه نقطه خوبی برای خروج از بازار و فرش قسمتی از دارایی است. همچنین می‌توان سیاست حفظ دارایی را در پیش گرفت تا رشد بیشتری نمایان شود. همچنین ممکن است برخی اقدام به تبدیل سایر ارزها به دلار کنند.

 

سایت اخبار فارکس ایرانی یا خارجی؟

در دنیای امروزی،  اخبار اقتصادی و سیاسی و هر خبر دیگر، در سایت‌های اینترنتی به نمایش در می‌آیند. در این بین برخی از سایت‌ها به دنبال درج اخبار و تحلیل‌های بازار فارکس هستند. نمونه‌های خارجی آن بسیار زیاد است. اما چندین سایت بسیار معروف هم در داخل کشور وجود دارد که اخبار مربوط به فارکس یا بورس و ارزهای دیجیتال را منتشر می‌کنند. برخی از این سایت‌ها، چه داخلی و چ خارجی، قابل اتکا هستند اما برخی هم تحلیل و اخبار درستی را منتشر نمی‌کنند.

 

اینکه کدام سایت‌ها را باید به عنوان منبع مهمی برای اخبار فارکس در نظر گرفت، زیاد مهم نیست. فقط سایت مورد نظر باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 

·        طرفداران سایت بالا باشد.

·        سابقه تحلیل و انتشار خبرهای درست را داشته باشد.

·        منوهای راحت و پرکاربردی برای دیدن خبرها داشته باشد.

·        آرشیو خبری داشته باشد.

·        جهت گیری به سمت و سوی خاصی نداشته باشد و فقط اخبار واقعی را نشر دهد.

 

اگر یک سایت خبری فارکس دارای شرایط و ویژگی‌های بالا باشد، می‌توان در تحلیل فاندامنتال در آن استفاده کرد. البته در میان سایت‌های خبری، برخی از سایت‌های بروکرها و کارگزاری‌های پر طرفدار هم اقدام به درج این اخبار می‌کنند که می‌توانند منابع خوبی برای تحلیل و بررسی جفت ارزها باشند. برای مثال می‌توان از بروکر بینگ ایکس bingx نام برد که سایت‌های مختلف و وابسته به آن، اخبار مهمی را نشر می‌دهند.

 

اگر دوست دارید اخبار فارکس را دنبال کنید و نمی‌دانید سایت‌های داخلی را دنبال کنید یا خارجی را انتخاب کنید، نگران نباشید. شما باید به دنبال خبر موثق و صحیح باشید. ممکن است این اخبار در سایت‌های خارجی پیدا شوند و یا در سایت‌های داخلی در دسترس شما قرار بگیرند. مهم این است که شما بتوانید تحلیل درستی از اخبار منتشر شده بدست آورید.

 

تقویم اخبار فارکس و کاربرد آن

bing x

تقویم فارکس از منابع مهمی است که می‌توان به وسیله اطلاعات مندرج در آن از اخبار مختلف سیاسی و اقتصادی موثر بر فارکس مطلع شد. این کار می‌تواند روی تحلیل فاندامنتال، تاثیر بسیاری داشته باشد. افرادی که به شکل بسیار حرفه‌ای در فارکس فعالیت می‌کنند، همیشه به همراه تحلیل‌های تکنیکال خود، از تحلیل‌های فاندامنتال هم استفاده می‌کنند. تحلیل‌های فاندامنتال بر پایه و اساس اخبار فارکس شکل می‌گیرد که این اخبار در تقویم فارکس منتشر می‌شود.

 

کاربرد تقویم فارکس در اطلاع رسانی اخبار مهم و کاملا مربوط به فارکس است. زمان عامل مهمی در موفقیت و یا عدم موفقیت در معاملات این بازار به شمار می‌رود. بر همین اساس باید جای وجود داشته باشد که طبق تاریخ و ساعت دقیق، اخبار و اطلاعات مربوط را از سایت‌های بزرگ جهانی استخراج مرده و به کاربران ارائه کند. این کار منجر به این خواهد شد که کاربران و سرمایه گذاران بتوانند به موقع تصمیم به خروج یا ورود به پوزیشن معاملاتی بگیرند.

 

تقویم فارکس می‌تواند اخبار و تاریخ‌هایی را اعلام کند که برای بازار فارکس و معاملات آن مهم بوده و به شدت روی آن اثر گذار است. اما نمی‌توان فقط و فقط با اخبار و اطلاعات فارکس و تقویم آن جلو رفت. گاهی اتفاقاتی در دنیا می‌افتد که خیلی غیر منتظره است. برای مثال، اخبار وقوع جنگ‌های ناگهانی، سیل و زلزله و سونامی و هر حادثه دیگر، ممکن است روی قیمت جهانی نرخ ارز تاثیر گذار باشد. همچنین اخبار سیاسی کشورها و تصمیمات و تغییرات سیاسی کشورها نسبت به یکدیگر، به شدت روی قیمت‌های فارکس تاثیر گذار است اما در تقویم فارکس درج نخواهد شد.

 

نیوز تریدینگ در بازار فارکس

بازار جهانی فارکس، بازاری بسیار وسیع و متاثر از اخبار اقتصادی است. اخبار بازار را در سایت تریدینگ ویو هم می توانید مشاهده کنید، همچنین برخی صرافی ها نیز مثل صرافی bingx بینگ ایکس هم اخبار مرتبط را در شبکه های اجتماعی و سایت خود، منتشر می کنند.این بازار در سشن‌های مختلف و در زمان بندی‌های مشخص شده در کل دنیا به شکل 24 ساعت دایر است. اخبار اقتصادی، سیاسی و حتی نطق و سخنرانی‌های مختلف سیاستمداران، قیمت ارزها را به راحتی بالا و پایین می‌کند.

 

بسیاری از تریدرها و سرمایه گذاران با این خبرها معاملات خود را انجام می‌دهند. برخی با تحلیل اخبار، وارد بازار می‌شوند و برخی نیز از آن خروج می‌کنند. به این سبک از معاملات، نیوز تریدینگ یا معامله بر پایه اخبار می‌گویند.

 

تریدر هایی که از این طریق در پی انجام معاملات خود هستند می‌توانند به دنبال یک ثبیت قیمتی قبل از یک عدد بزرگ باشند و بعد باید منتظر شکست بعد از خبر برای حرکت به سمت عدد بزرگتر باشند. این روش در داخل کشور می‌تواند در بسیاری از مواقع کاربرد داشته باشد و جواب دهد.

 

اگر به دنبال این هستید که بدانید کدام یک از جفت ارزهای فارکس برای انجام معاملات بر پایه‌ی نیوز تریدینگ مناسب هستند، حتما ادامه مطلب را دنبال کنید.

 

جفت ارزهای مناسب برای نیوز تریدینگ

آموزش صرافی بینگ ایکس

در بازار فارکس، 8 ارز اصلی وجود دارد که سرمایه گذاران و تریدرها به وسیله دریافت اخبار فارکس، آنها را رصد می‌کنند و معاملات خود را در بیشتر مواقع بر روی این 8 ارز اصلی انجام می‌دهند. این 8 ارز اصلی شامل موارد زیر است:

 

·        دلار آمریکا (USD)

·        فرانک سوئیس (CHF)

·        یورو (EUR)

·        دلار استرالیا (AUD)

·        پوند انگلیس (GBP)

·        ین ژاپن (JPY)

·        دلار نیوزلند (NZD)

·        دلار کانادا (CAD)

 

جفت ارزهایی که از این 8 جفت ارز مشتق شده است نیز شامل موارد زیر است:

 

·        EUR/USD

·        USD/JPY

·        AUD/USD

·        GBP/JPY

·        EUR/CHF

·        CHF/JPY

 

و کلام آخر

 

از آنجا که اخبار فارکس در طول هفته منتشر می‌شود، لذا موقعیت خوبی برای نیوز تریدینگ است. اما باید این نکته را مد نظر داشت که نیوز تریدینگ، کار راحتی نیست. زیرا ممکن است اخبار منتشره، شایعه باشد. تریدر حرفه‌ای باید بداند چه زمانی ورود و چه زمانی خروج کند تا سرمایه او از دست نرود.

 

منبع: آموزش صرافی بینگ ایکس

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.