2023/10/04
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
چگونه در رابطه عاشقانه مان به همسرمان وفادار باشیم؟

چگونه در رابطه عاشقانه مان به همسرمان وفادار باشیم؟

اینکه در یک رابطه وفاداری وجود دارد یا نه، به این بستگی دارد که بدانید شریک زندگی شما همیشه پشت شماست و می‌ توانید روی او حساب کنید. این امر ثبات و یک پایه و اساس قوی را فراهم می کند که برای هر رابطه ای ضروری است.

اینکه در یک رابطه وفاداری وجود دارد یا نه، به این بستگی دارد که بدانید شریک زندگی شما همیشه پشت شماست و می‌ توانید روی او حساب کنید. این امر ثبات و یک پایه و اساس قوی را فراهم می کند که برای هر رابطه ای ضروری است.

 

یک مثال عالی برای نشان دادن این موضوع در یک رابطه زمانی است که پس از یک روز کاری پر مشغله، شریک زندگی شما یک فضای عالی و رمانتیک برای تخلیه احساسات و عواطف شما از فراز و نشیب هایی که تجربه کرده اید فراهم می کند.

 

این نه تنها ارتباطات بین فردی را تقویت می کند، بلکه لایه مهم دیگری از مستعد بودن به لحاظ عاطفی را در رابطه شما ایجاد می کند.

 

برخی از ویژگی های اساسی وفاداری عبارتند از: احترام، ارتباط موثر، محبت، صمیمیت و شفقت. وفاداری نه تنها به شریک زندگی، بلکه به خود رابطه و حتی خودتان باید اختصاص داده شود.

 

باید بدانید که کاملا به یکدیگر متعهد هستید و درک کنید که هر تصمیم فردی، چه تاثیری بر شریک عاطفی و رابطه شما خواهد گذاشت.

 

در یک رابطه، وفاداری نه فقط با «کارهای بزرگ» که هر از گاهی برای یکدیگر انجام می دهیم، بلکه با «کارهای کوچک» که روزانه برای یکدیگر انجام می دهیم نشان داده می شود که به حساب بانکی عشق ما می افزاید.

 

یک ایده جالب برای پر کردن حساب بانکی عشق تان این است که یک شیشه بردارید و آن را از همه چیزهایی که در مورد شریک زندگی خود دوست دارید، پر کنید.

 

یا اینکه به دنبال یک اسم خاص برای ذخیره کردن نام همسرتان در گوشی موبایل باشید و به سوال اسم عشقمو چی سیو کنم پاسخ دهید تا میزان علاقه تان را نشان داده باشید.

 

می توانید این شیشه را به عنوان هدیه به او بدهید و از او بخواهید هر روز یک مورد را بیرون بیاورد و بخواند، تا به او یادآوری شود که چرا دوستش دارید. به همین سادگی!

 

وفاداری، کیمیای زیبای احترام و اعتماد است. پختگی در دانستن این موضوع است که همه روابط دارای نوسانات و زمان‌های خوب و نه چندان خوب هستند.

 

آیا وقتی اوضاع نابسامان می‌ شود، از یکدیگر دست می کشید؟ یا آستین ها را بالا می زنید و می دانید که چگونه رابطه خود را بهبود ببخشید و در کنار شریک زندگی خود بمانید؟

 

نکته کلیدی در وفاداری و اعتماد این است که بدون کوچکترین تردیدی بدانید که همیشه می توانید روی حمایت یکدیگر حساب کنید.

 

وفاداری یعنی شریک زندگی تان را بهترین دوست تان کنید و 100% به او متعهد باشید؛ ممکن است همیشه با او موافق نباشید، اما با یک اشتباه از همه چیز دست نمی کشید؛ دوست دارید بیشتر وقت خود را با او بگذرانید و وقتی خبر خوبی می شنوید، اولین کسی است که دوست دارید با او تماس بگیرید.

 

وفاداری یعنی دوست داشته باشید شریک زندگی تان و به طور کلی رابطه تان، موفق شود. هر کاری که انجام می دهید، هر چیزی که می گویید، و هر آنچه که هستید در رابطه شما با شریک زندگی تان سرمایه گذاری می شود.

 

شما مصمم هستید که یک زوج موفق باشید و داستان عشق افسانه ای تان را با هم زندگی کنید. شما سرسخت ترین مدافع شریک زندگی خود هستید و آرزوی شما این است که او بهترین نسخه خود باشد تا در نهایت، شما را نیز، به خوشبخت ترین فرد روی زمین تبدیل می کند!

 

کلیدهای وفاداری در یک رابطه

با خودتان و شریک عاطفی تان واقعی و صادق باشید.

در ابتدای یک رابطه، اگر سعی کنید همان چیزی باشید که شریک زندگی تان می خواهد، ممکن است بعدا احساس کند می تواند شما را تغییر دهد. خودتان باشید. همانطور که هستید. اینگونه قابل اعتمادترید.

 

فقط با یک نفر باشید.

در روابط عاشقانه اولین چیزی که به ذهن می رسد، وفاداری به تنها یک نفر است. اگر شما و همسرتان در رابطه خود وفادار باشید، تک همسر خواهید بود. داشتن پیوند عاطفی یا ارتباط با شخصی دیگر، نوعی بی وفایی است.

 

چیزی را از شریک زندگی خود پنهان نکنید.

در اوقات خوب و بد کنار شریک زندگی خود بایستید، حتی زمانی که ممکن است با اعمال او موافق نباشید. در کنار او بایستید و از او حمایت کنید، حتی زمانی که شرایط سخت می شود.

 

چطور در رابطه مان وفاداری ایجاد کنیم؟

اگرچه برخی از راه‌ های رایج برای نشان دادن وفاداری در رابطه را مرور کرده‌ ایم، اما افراد متفاوت هستند و باورها و ارزش‌های متفاوتی دارند.

 

قبل از اینکه بتوانید اعتماد و وفاداری ایجاد کنید، باید درک کنید که مفهوم وفاداری برای شریک زندگی تان چه معنایی دارد و برای ایجاد یک رابطه طولانی مدت با او همگام باشید.

 

1. روی قول خود بمانید و رازدار باشید

حتما به وعده های خود عمل کنید و رازدار یکدیگر باشید.

 

2. قضاوتگری را کنار بگذارید.

حتما به یکدیگر و تفاوت هایتان بدون هیچ قضاوتی احترام بگذارید. ممکن است متوجه نشوید که چرا برخی چیزها برای شریک زندگی تان مهم است، اما آنچه مهم است این است که آن چیزها به هر صورت برای او اهمیت دارد.

 

3. از پذیرا بودن نترسید.

صداقت و پذیرا بودن، کلید ایجاد وفاداری و اعتماد در رابطه است. در واقع، پذیرا بودن مزایای زیادی دارد: اینکه خود را تام و کمال با همه عیوب تان بپذیرید. هنگامی که شما حقیقت خود را زندگی می کنید، شریک زندگی شما راحت تر شما را باور می کند.

 

4. بخشنده باشید.

بخشش در ایجاد و حفظ وفاداری ضروری است. همه ما مرتکب اشتباه می شویم و سریع بخشیدن مهم است. نسبت به تخلفات و اشتباهات گذشته کینه نداشته باشید زیرا کینه فقط رابطه تان را نابود می کند.

 

رها کردن رنجش ها، پذیرفتن عذرخواهی و ادامه دادن، اعتمادی بر اساس حقیقت و عشق ایجاد می کند. دانستن اینکه ما انسان هستیم، اشتباه می کنیم و شریک مان ما را همانطور که هستیم می پذیرد، کلید ایجاد اعتماد و وفاداری است.

 

5. به کار کردن روی خودتان متعهد باشید.

رشد و توسعه فردی نه تنها شما را به فرد بهتری تبدیل می کند، بلکه رابطه شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. این مهم است که هم به عنوان یک فرد و هم در کنار هم به عنوان یک زوج رشد کنید.

 

اگر مراقب خودمان نباشیم، مطمئنا نمی‌ توانیم به طور کامل در کنار شریک زندگی‌ مان باشیم. مراقبت از خود و توجه به خود، در نهایت پیوند عمیق تری ایجاد می کند و به طور قابل توجهی به حساب بانکی عشق شما می افزاید.

 

منبع: www.lifehack.org

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.