2023/12/06
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
حضور خانوادگی باید از استادیوم‌های کوچک شروع شود

حضور خانوادگی باید از استادیوم‌های کوچک شروع شود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس: ملاک حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها عرف و شرع است.

دوات آنلاین-رییس کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد کرد که حضور بانوان در ورزشگاه‌ها با رعایت شئونات اسلامی از استادیوم‌های کوچک به صورت آزمایشی کلید بخورد.

جمشید جعفرپور درباره نحوه حضور بانوان در ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی توضیح داد: با توجه به اینکه این مسئله یکی از خواسته‌های مردم از دولت دوازدهم بوده و از طریق نظرسنجی برنامه «نود» نیز بار دیگر این این خواست عمومی به گوش مسئولان رسید، لازم است در این باره تدبیری صورت گیرد.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قطعا کسی در صورت رعایت شئونات اسلامی مخالف آمدن بانوان در ورزشگاه‌ها و استادیوم‌ها نیست، تصریح کرد: ملاک حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها عرف و شرع است.

وی ادامه داد: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در مقطع کنونی نیاز به سنجش دارد که آیا با شرایط حاکم بر استادیوم‌ها حضور بانوان امکان پذیر است یا خیر؛ اگر چنین شرایطی فراهم نیست باید برای آن تمهیداتی اندیشیده شود.

جعفرپور با اشاره به جلسات کمیسیون فرهنگی با وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از بحث‌هایی که با وزیر فعلی ورزش و جوانان همواره در کمیسیون فرهنگی مجلس طرح شده است و اخیرا نیز مورد تأکید قرار گرفت، موضوع فضای ناهنجار فرهنگی حاکم در ورزشگاه‌ها بود که قطعا در این فضای نامناسب حضور دختران جوان نوجوان و حتی پسران جوان و نوجوان مطلوب نیست.

وی با تأکید بر اینکه برای حضور خانواده‌ها در استادیوم‌های ورزشی، ابتدا فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها باید اصلاح شود تا قابلیت حضور خانواده‌ها فراهم شود، گفت: در شرایط مطلوب قطعا کسی مخالفت‌ نخواهد داشت و ما باید به این سمت حرکت کنیم.

این نماینده مردم در مجلس افزود: باید حضور خانواده‌ها در استادیوم‌ها در دستور کار مسئولان اجرایی قرار گیرد و نشان داد که با حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد و این مسئله باید کم کم آغاز و تمرین شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری اینکه مهم‌ترین مسئله در حضور خانواده‌ها و بانوان در استادیوم‌های ورزشی رعایت شئونات اسلامی است پیشنهاد کرد: در این زمینه باید حساب شده و با تمهیدات خاص به صورت آزمایشی در ورزشگاه‌های کوچک عمل کرد و چنانچه مشکلی ایجاد نشد حضور خانواده‌ها در استادیوم‌های بزرگ نیز کلید بخورد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.