2023/12/06
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
حقانی: شهرداری نباید با انعقاد قراردادهایی تعهداتی برای آینده ایجاد کند

حقانی: شهرداری نباید با انعقاد قراردادهایی تعهداتی برای آینده ایجاد کند

مسئولان شهرداری از هم‌جناحی‌های عزیزشان در شورای شهر رای گرفتند و بخش عمده‌ای از سهام شهروند و شهر آفتاب را در ازای بدهی‌هایشان به بانک شهر واگذار کردند

دوات آنلاین-رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری باید نقش پدرانه برای شهر داشته باشد و ارثیه‌ای برای فرزندان بعدی بگذارد، گفت: شهرداری نباید در روزهای آخر مرتبا با انعقاد قراردادهایی تعهداتی برای آینده ایجاد کند.

 

محمد حقانی با بیان اینکه متاسفانه این روزها خبرهای خوبی در خصوص واگذاری‌ها و انعقاد قرارداد به گوش نمی‌رسد عنوان کرد: در منطقه 8 پارک کوچکی را فروختند هر چند که هنگامی که به شهردار منطقه زنگ زدم اعلام کرد که مالک بعد از حدود 30 سال آمده و زمینش را می‌خواهد و حتی رای دیوان عدالت اداری را دارد. اما جای سوال است که چرا شهرداری اجازه می‌دهد که پارک را خراب کنند؟ آیا بهتر نبود پول زمین را بدهند و یا ملکی را به صاحب این زمین بدهند تا حقوق مالکانه‌اش حفظ شود؟

 

وی با بیان اینکه این اواخر ساختمان شرکت سرمایه گذاری در خیابان آفریقا را تخلیه کرده‌اند تا آن را به فروش برسانند، گفت: شهرداری به هیچ عنوان زیر بار این قراردادها و فروش سرمایه‌ها نمی‌رود اما به سوالات و ابهامات نیز با مستندات پاسخ نمی‌دهد.

 

وی همچنین در مورد سرانجام واگذاری فروشگاه شهروند و شهر آفتاب به بانک شهر گفت: مسئولان شهرداری از هم‌جناحی‌های عزیزشان در شورای شهر رای گرفتند و بخش عمده‌ای از سهام شهروند و شهر آفتاب را در ازای بدهی‌هایشان به بانک شهر واگذار کردند اما هیچ گونه اطلاعاتی به ما نمی‌دهند که این واگذاری در چه مرحله‌ای است.

 

وی افزود: چند هفته قبل در شورا اعلام کردم که شنیده شده شهرداری تهران در گیر و دار فاجعه پلاسکو سهام شهر آفتاب و شهروند را واگذار کرده است. اما معلوم نیست که با چه قیمتی، با چه برآوردی این واگذاری انجام شده و یا اصلا این موضوع انجام نشده است و جالب است که شهرداری هیچ گونه پاسخی در این رابطه نمی‌دهد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.