2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
نهاوندیان:ناسزا گفتن و مطالبی بی‌سند منتشر کردن خلاف قانون است

نهاوندیان:ناسزا گفتن و مطالبی بی‌سند منتشر کردن خلاف قانون است

بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به ویژه بانوان که کمر خدمت برای مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسیار مایه تاسف است. اینکه افرادی به خود اجازه می‌دهند هر طور که می‌خواهند ناسزا گفته و مطالبی بی‌سند منتشر کرده و اتهام وارد کنند، خلاف قانون اساسی بوده و نظام حقوقی ما باید در برابر این جرایم مشهود برخیزد.

 

دوات آنلاین-بدگویی، تهمت و دروغ‌ها علیه مسوولان به ویژه بانوان که کمر خدمت برای مردم بسته و همه دانش و تجربیات خود را در این مسیر عرضه کرده‌اند، بسیار مایه تاسف است. اینکه افرادی به خود اجازه می‌دهند هر طور که می‌خواهند ناسزا گفته و مطالبی بی‌سند منتشر کرده و اتهام وارد کنند، خلاف قانون اساسی بوده و نظام حقوقی ما باید در برابر این جرایم مشهود برخیزد.

محمد نهاوندیان در مراسم تکریم الهام امین‌زاده و معارفه شهیندخت مولاوردی به عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی و معصومه ابتکار به عنوان معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده که در محل نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، گفت: این جلسه محل تکریم حقوق، تکریم زن، خانواده و مدیران زن خدوم ملت است.

وی در ادامه با بیان آنکه امسال، سال اقتصاد مقاومتی اعلام شده است، اظهار کرد: معنای اعلام نام سال آن است که هر مدیری در هر جایگاهی ماموریت‌های خود را با این اولویت سمت‌دهی کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در ادامه با بیان آنکه همه می‌دانیم برای آنکه تولید در کشور راه بیفتد و اقتصاد درون‌زا و برون‌گرا تجلی پیدا کند باید سرمایه‌گذاری صورت گیرد،‌ گفت: در این میان به سرمایه انسانی بیش از سرمایه مادی نیاز داریم.

نهاوندیان در ادامه با تاکید بر آنکه سرمایه‌های انسانی نیاز به احساس امنیت دارند و باید در کشور احساس امنیت کنند،‌ گفت: سرمایه‌های انسانی در صورتی که احساس امنیت داشته باشند فضای شکوفایی استعدادهایشان فراهم می‌شود و می‌توانند بی‌خوف و خطر خلاقیت داشته و تشکل‌هایی تشکیل دهند و یا آنکه ارتباطات داخلی و بین‌المللی برقرار کنند و نقد و ایرادات سازنده‌شان را نیز بیان کرده و... به همین ترتیب باید سرمایه‌های انسانی ما احساس امنیت داشته باشند.

وی در ادامه با بیان آنکه فضای کسب و کار در کشور باید به‌گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذار بداند که اگر براساس قوانین روز کشور برای انجام پروژه‌ای بلندمدت تامین سرمایه کند، نوسانات پرشتاب مقررات و قوانین توجیه اقتصادی آن پروژه را در سال‌های آینده برهم نمی‌زند، گفت: به این ترتیب اختیارات مالکیت و مدیریت آن در معرض آسیب نبوده و بازار تولید و صادرات آن در معرض تصمیمات یک‌شبه از بین نرفته و سرمایه افراد نیز امنیت دارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر آنکه احساس امنیت موجب پیشرفت هر سرمایه‌گذاری است، عنوان کرد: موضوع اقتصاد مقاومتی با حقوق شهروندی ارتباط وسیع و عمیقی دارد زیرا اگر بخواهیم از فضای کسب و کارمان توانمندی، آمادگی و مساعدتر بودن اقتصاد ایران در رقابت بین فضاهای کسب و کار و سرمایه‌های فراوان و سرگردان در دنیا برسد، باید پیام امنیت و فضای حقوقی امن و مطمئن به جهان بدهیم.

نهاوندیان در ادامه با بیان آنکه امروز افتخار می‌کنیم ایران در منطقه‌ای پرآسیب و پرآشوب از امنیت برخوردار است، گفت: نباید منظور ما از امنیت تنها امنیت نظامی و انتظامی باشد بلکه باید پیام امنیت اقتصادی، حقوقی و حیثیتی از ایران به گوش جهانیان برسد.

وی تاکید کرد: در اصل 22 قانون اساسی به صراحت تاکید شده که «حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و اشتغال اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند» به این ترتیب قانون اساسی مصونیت و امنیت را ابتدا برای حیثیت افراد مهم شمرده و این به آن معناست که هر انسانی باید در نظام اسلامی احساس امنیت حیثیتی کند و آن روز، روز شکوفایی اقتصاد، تولید و اشتغال ایران خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر آنکه باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که علاوه بر شهروندان کشور کسانی که از خارج وارد ایران می‌شوند نیز احساس امنیت کامل داشته باشند، اظهار کرد: باید فضا را به‌گونه‌ای کنیم که هر کس به ایران سفر کرد احساس کند نظام سیاسی و حقوقی‌ای وجود دارد که از حقوق آن فرد بیش از خود وی حراست خواهد کرد این در حالی است که باید بر فضای رسانه‌ای و اجتماعی ما نیز چنان فرهنگی حاکم باشد.

نهاوندیان تصریح کرد: هیچ‌کس در هیچ موقعیت و مقامی نباید جرأت تعرض به حیثیت فرد و شهروند دیگری را داشته باشد و همه باید بدانند اگر تعرض کردند چنان مجازات می‌شوند که از کرده و گفته خود به شدت پشیمان خواهند شد.

وی ادامه داد: در کشور باید فضایی که در آن هر کس با سوءاستفاده از تریبون، عنوان وکالت یا مدیریتی می‌تواند به خود اجازه دهد دروغ گفته، افتراع پخش کند و به دیگران توهین کند به پایان برسد و آن روز روزی است که می‌توانیم جشن تحقق قانون اساسی در کشور را بگیریم.

 

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.