2023/12/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۱ آذر
زندگی ١٠میلیون‌ایرانی در حاشیه شهرها
عباس آخوندی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم خاطرنشان کرد:

زندگی ١٠میلیون‌ایرانی در حاشیه شهرها

در دولت دوازدهم تمرکز عمده وزارتخانه روی چهار محور عمده است که نخست، بازآفرینی شهری در حوزه بافت‌های حاشیه‌ای است

دوات آنلاین-وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، گفت:متاسفانه در حال حاضر ١٠میلیون نفر از شهروندان ایرانی در حاشیه شهرها در وضعیت نامناسبی زندگی می کنند.

عباس آخوندی با اشاره به اینکه در دوره یازدهم دولت بیشترین تمرکز بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی بر  ساماندهی مسکن مهر بود، گفت: در دولت دوازدهم  تمرکز عمده وزارتخانه روی چهار محور عمده است که نخست، بازآفرینی شهری در حوزه بافت‌های حاشیه‌ای است متاسفانه در حال حاضر ١٠میلیون نفر از شهروندان ایرانی در حاشیه شهرها در وضعیت نامناسبی زندگی می کنند، لذا وزارت راه و شهرسازی برنامه گسترده ای در بخش حاشیه نشین ها دارد.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، با بیان اینکه محور دوم در وزارت راه و شهرسازی دوره جدید بازآفرینی بافت های شهری است، افزود: بازآفرینی بافت های شهری در بافت های فرسوده صورت می گیرد که می تواند اشتغالزایی داشته و کیفیت زندگی را افزایش دهد.

وی با اشاره به طرح های وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم، برای خانه اولی ها ادامه داد: موضوع خانه اولی ها  از طریق صندوق پس انداز یکم پیگیری شده که بر این اساس بیش از ٢٣٠ هزار نفر در این صندوق پس انداز کرده اند که به تدریج از سال جاری وارد بازار تقاضای مسکن می شوند و ورود آنها می تواند بازار مسکن را توسعه داده و تقاضای جدید و اشتغال در بازار مسکن ایجاد کند و خانه اولی ها نیز صاحب خانه شوند.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی دولت دوازدهم، با بیان اینکه محور چهارم فعالیت بخش مسکن وزارت راه و شهرسازی در دوره جدید مسکن اجتماعی است، تصریح کرد: مقرر شده که به کمک سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی، کمیته امداد و بنیاد مسکن برای گروه ها و طبقات کم درآمد مسکن در نظر گرفته شود که در مسکن اجتماعی به دنبال ایجاد صف جدید نیستیم و عمدتا با کمیته امداد، سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی فعالیت می شود و بسته به اینکه افراد تحت پوشش در کجا زندگی می کنند،اقدامات عملیاتی صورت می گیرد

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.