2023/02/05
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ بهمن
سریال چشم بندی چند قسمت است؛ ساعت پخش و تکرار

سریال چشم بندی چند قسمت است؛ ساعت پخش و تکرار

خلاصه داستان، تعداد قسمت ها و زمان پخش سریال طنز چشم بندی را در اینجا بخوانید.

دوات آنلاین -سریال چشم بندی مجموعه ای طنز به کارگردانی شاهد احمدلو و حضور بازیگران کمدی مطرح است که شبکه 3 آن را پخش می کند.

 

خلاصه داستان سریال چشم بندی

جام جم نوشت: داستان اصلی سریال چشم‌ بندی از زمانی آغاز می‌شود که کارخانه آقای کاشانچی که مالکیت آن در اختیار دوباجناق است آتش می‌گیرد و یکی از این باجناق‌ها با بازی امید روحانی در این آتش‌سوزی فوت می‌کند. عمه ناهید، خواهر جمشید از شهرستان به تهران می‌آید تا کارخانه را دوباره راه بیندازد و از اموال برادر مرحومش حفاظت کند. در این میان دو مامور بیمه در تلاش هستند ثابت کنند آتش‌سوزی عمدی بوده و کل قصه در جدال میان آنها با مالکان کارخانه اتفاق می‌افتد. «چشم‌ بندی» هم یک کار طنز است و هم چکیده‌هایی از یک قصه جنایی را دارد. حضور عمه ناهید و جست‌وجوگری او، فضا را برای یک قصه پر چالش آماده می‌کند.

 

سلیم ثنایی، تهیه‌کننده سریال چشم‌ بندی در خصوص جزئیات قصه این سریال می‌گوید: چشم‌ بندی یک سریال کمدی اجتماعی است که برخی مایه‌های جنایی را هم در خود دارد. قصه این سریال درباره کارخانه‌ای است که آتش می‌گیرد و یک مامور ارزیاب بیمه به نحوه آتش گرفتن این کارخانه مشکوک می‌شود و تلاش می‌کند ثابت کند آتش‌سوزی عمدی بوده است. صاحب کارخانه با بازی امید روحانی در این آتش‌سوزی فوت می‌کند و خواهرش با بازی مرجانه گلچین وارد قصه می‌شود تا کارخانه را دوباره راه‌اندازی کند و در عین حال اموال مربوط به کارخانه را برای برادرزاده‌اش محافظت کند. نقش ماموران بیمه را حمید لولایی و سروش جمشیدی بازی می‌کنند که در این فیلم پدر و پسر هستند. در عین حال، وکیل کارخانه با بازی شهرام قائدی است که با ماموران بیمه درگیر می‌شود. به نوعی باید گفت قهرمان سریال، ماموران بیمه  و نقش منفی مربوط به وکیل کارخانه است.

  

وی ادامه می‌دهد: به نظرم موضوع سریال بسیار جدید و با واقعیت‌های جامعه همخوان است زیرا موارد این چنینی بسیار و موضوع داستان برای افراد مختلف واقعی و ملموس است. در عین حال، قالب سریال واقعی است و زندگی کاملی را روایت می‌کند. به نظرم روایت قصه به شکل کمدی-جنایی برای مخاطب جذاب خواهد بود. ژانر کمدی پلیسی در دنیا بسیار جذاب است و برای ما هم رسیدن به فرم نهایی کار قدری چالش داشت و فیلمنامه بسیار بازنگری شد. در عین حال تا بازیگران به فرم درست نقش برسند، زمان زیادی برد اما به نظرم در کل کار خوبی از آب درآمده است.

 

ثنایی تصریح می‌کند: این کار با مشارکت بیمه مرکزی و صندوق تامین خسارت‌های بدنی تهیه شده اما ژانر آن با کارهای قبل و حتی پلاک ۱۳ متفاوت است. تلاش شده فرهنگ‌سازی لازم در زمینه بیمه و کاهش تلفات رانندگی و سوانح صورت گیرد.

عکسی از سریال چشم بندی

تعداد قسمت های سریال چشم بندی

به گفته تهیه کننده چشم بندی این سریال فعلا ۴۰قسمت ۳۵دقیقه‌ای است اما احتمال دارد که به ۶۰قسمت برسد.

 

ثنایی تصریح می‌کند: همه اقشار جامعه می‌توانند مخاطب این سریال باشند. با توجه به کاری که تولید شده سریالی عامه‌پسند، شیرین و در عین حال گیرا برای مخاطب خواهد بود. به نظرم همه خانواده‌ها می‌توانند مخاطب کار باشند و با توجه به بازیگران این سریال، یک قصه جذاب خواهیم داشت که مخاطب آن را دنبال می‌کند. لوکیشن ثابت نداشتیم. یکی از لوکیشن‌ها خانه جمشید، صاحب کارخانه با بازی امید روحانی است که بعد از فوت او، مرجانه گلچین در آنجا مستقر می‌‎شود. لوکیشن کارخانه هم در چهاردانگه است.

  

ساعت پخش و تکرار از شبکه 3

سریال چشم بندی قرار است هر شب ساعت 8 از شبکه 3 پخش شود و شما می توانید تکرار آن را نیز در ساعت های 2 بامداد، 9 صبح و 2 ظهر روز بعد تماشا کنید.

 

نقش متفاوت بازیگران سریال چشم بندی

ثنایی بیان می‌کند: بازیگران با وجود تجربه کار طنز، نقشی متفاوت از کارهای قبلی خود دارند. خانم مرجانه گلچین هم به همین شکل در این سریال نقش متفاوتی دارد و شخصیت عمه ناهید را بازی می‌کند که از شهرستان آمده و تلاش می‌کند کارخانه را احیا کند؛ هم دلسوز است و هم قدرت‌طلب. قالب نقش او متفاوت است و در این سریال تلاش می‌کند ماجرا را کشف کند. به نوعی یک شخصیت جست‌وجوگر را به نمایش می‌گذارد و از یک جایی به بعد به تیم بیمه کمک می‌کند. در عین حال، تلاش می‌کند در قامت رئیس کارخانه، آن را احیا کند.

 

وی ادامه می‌دهد: حمید لولایی در این سریال نقش جهان را دارد که مامور بازنشسته صندوق تامین خسارت است و از یک جای قصه به بعد به محسن پسرش - با بازی سروش جمشیدی - کمک می‌کند تا ماجرا را کشف کند. این دو بیشتر نقش مثبت سریال را دارند. یکی دیگر از نقش‌های متفاوت، کاظم با بازی سیاوش مفیدی است که از مالکان کارخانه و باجناق امید روحانی است که نقش یک انسان دین‌مدار و مثبت را بازی می‌کند و همسر او هم نعیمه نظام‌دوست است. قصه بعد از فوت مالک کارخانه، با جدال میان عمه ناهید و کاظم ادامه می‌یابد. در واقع فردی به نام کاشانچی مالک اصلی کارخانه بوده که آن را به دو دامادش داده و یکی از آنها امید روحانی است که ابتدای سریال در آتش‌سوزی فوت می‌کند. ناهید، عمه نگار(دختر جمشید) است و همسر کاظم، خاله اوست و چالش بین خاله و عمه است.

عکسی از سریال چشم بندی

عمه ناهید با بازی مرجانه گلچین درست زمانی وارد قصه می‌شود که برادرش جمشید به دلیل آتش‌سوزی در کارخانه فوت شده است. او از شهرستان می‌آید تا کارخانه را احیا کند و نگذارد کسی به میراثی که به برادرزاده‌اش می‌رسد چپ نگاه کند. عمه ناهید دلسوز است و قدرت‌طلب. جست‌وجوگر است و تلاش می‌کند به تیم بیمه کمک کند تا واقعیت ماجرا را درک کنند. البته از یک جای قصه به بعد، در قامت رئیس کارخانه قرار می‌گیرد و به دنبال حق و حقوق برادر مرحومش می‌رود. شاید مخاطب ابتدا تصور کند که این نقش هم به نقش‌های دیگر مرجانه گلچین شباهت دارد. اما عمه ناهید قرار است با همان طنز قبل، ولی متفاوت باشد. مرجانه گلچین که بیشتر او را به عنوان بازیگر سینما می‌شناختند، در سال‌های گذشته با نقش‌های طنز در تلویزیون، ماندگار شد و دیگر او را به عنوان بازیگر طنز می‌شناسند. حوزه‌ای که به نظر می‌رسد گلچین به خوبی از پس آن برآمده و توانسته توانمندی‌های خود را نشان دهد. گلچین در سال ۸۷ با بازی در سریال بزنگاه، به حوزه طنز قدم گذاشت و بعد از آن در سریال‌هایی مثل دارا و ندار، خوش‌نشین‌ها، راه در رو، سه‌دونگ‌ سه دونگ، نقطه سر خط، دزد و پلیس و زوج و فرد نقش‌آفرینی کرد.

عکسی از سریال چشم بندی

سروش جمشیدی بازیگر سریال‌هایی چون مرز خوشبختی، شب عید و خروس که این روزها سریال آزادی مشروط را روی آنتن دارد، در گفت‌وگو با جام‌جم در خصوص نقش محسن که در این سریال بازی کرده می‌گوید: محسن در این سریال مامور بیمه است که به بحث خسارت بیمه و اتفاقاتی از این دست می‌پردازد و به نوعی درگیر این ماجراها می‌شود.  وی ادامه می‌دهد: حضور شاهد احمدلو به عنوان کارگردان از دلایلی بود که باعث شد در این سریال بازی کنم. چون کارهای قبلی او را دیده‌ام و آن جنس طنزی که در آثار او هست، به مدل کاری من نزدیک است. البته این سریال نخستین همکاری ماست. اما جنس طنزی که در قصه و حتی همراه این کاراکتر است، به گونه‌ای است که دوست دارم و جزو دغدغه‌های من است. ضمن اینکه حس کردم نسبت به نقش‌های قبلی که کار کردم و همچنین سریال «آزادی مشروط» که در حال پخش است، خیلی متفاوت است و این تفاوت را دوست داشتم. از طرفی همین که دو سریال با دو کاراکتر متفاوت روی آنتن داشته باشم احساس خوبی است. چون تفاوت‌ها دیده می‌شود و من در کل متفاوت بودن کاراکترهایی را که بازی می‌کنم دوست دارم و اینکه برای نقشی که بازی می‌کنم وقت می‌گذارم و فکر می‌کنم تا اتفاق جدیدی را رقم بزنم.  جمشیدی همچنین درباره همکاری‌اش با کارگردانی که خودش هم بازیگر است و تاثیر آن در همکاری را این طور  توضیح می‌دهد: قطعا تجربه بازی داشتن یک کارگردان می‌تواند در تعاملی که او با بازیگرانش دارد موثر باشد. چون دغدغه بازیگر را بیشتر می‌فهمد و فضای ذهنی بازیگر را درک می‌کند. این اتفاق در کار کمدی تاثیر بیشتری دارد. این که فضای ذهنی آدم‌ها در یک کار طنز به هم نزدیک باشد خیلی راحت‌تر می‌توانند با هم کار کنند. در این سریال هم ارتباط خوبی با هم داریم و این فضا مهیاست تا بازیگر ایده‌هایش را با کارگردان درباره نقش مطرح کند. این که دست من به عنوان بازیگر باز است اتفاق بسیار خوبی است. ما از نظر کاری خیلی با هم همفکر و هم‌سو هستیم و همین روی کلیت کار تاثیر می‌گذارد.

 

شهرام قائدی بازیگر سریال‌های وارش، گاندو، آخر خط و هاتف از بازیگران اصلی سریال چشم‌ بندی است. او در گفت‌وگو با جام‌جم در خصوص این‌که بعد از مدت‌ها در یک سریال طنز حضور پیدا کرده، می‌گوید: حضور در این سریال برخلاف برنامه‌ریزی بلند مدت کاری‌ام بود. یعنی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودم که فعلا کار طنز بازی نکنم تا فرصتی برای تجربه نقش‌های متفاوت دیگر داشته باشم. اما چشم‌ بندی بین چند سریالی که پیشنهاد شد به دلیل حضور تهیه‌کننده و کارگردان نظرم را جلب کرد. چون شاهد احمدلو هم دوست من است و هم این‌که خودش تجربه بازیگری دارد. معتقدم کارگردان‌هایی که تجربه بازیگری دارند، بازیگر با اطمینان بیشتری خودش را به آنها می‌سپرد. این سریال ته‌مایه‌های طنز دارد. اما من سعی کردم خیلی تنم را به آب این اتفاق نزنم.  وی در ادامه درباره نقشی که بازی کرده عنوان می‌کند: من نقش بابک زرافشان وکیل کارخانه را بازی می‌کنم که تقریبا همه خانواده در یک طرف نمودار قرار دارند و بابک زرافشان در طرف دیگر است. برای خودم هم این نقش چالشی جدید و شخصیتی بود که تاکنون بازی نکرده بودم. زرافشان آدمی جدی است که در موقعیت‌های مختلفی قرار می‌گیرد. بنابراین بازی من هم مخلوطی از بازی‌های گذشته و تجربیات جدید است و تلاش کردم ایده‌هایی که برای این نقش داشتم را اجرایی کنم.  این بازیگر که پیش از این در برخی سریال‌ها تجربه همکاری با احمدلو را داشته درباره این همکاری می‌گوید: من و شاهد احمدلو به عنوان بازیگر در چند کار همکاری داشتیم و دوست هستیم. به نظرم وسواسی که در بازی‌ها دارد و تعامل بسیار خوب و خواستنی‌اش با بازیگران مهم‌ترین ویژگی اوست. او به شدت فضا را برای بازیگر باز می‌گذارد تا همه داشته‌هایش را وسط بگذارد و از همه توانایی‌اش استفاده کند.

 

سیاوش مفیدی بازیگر طنز تلویزیون در سریال چشم‌ بندی نقش متفاوتی دارد. او با گریمی متفاوت، نقش کاظم را بازی می‌کند که از مالکان کارخانه آقای کاشانچی و باجناق اوست. کاظم مردی دین‌مدار و مذهبی است و تلاش می‌کند یک نقش سفید را بازی کند. همسرش با بازی نعیمه نظام‌دوست، تکمیل‌کننده این نقش است. قصه از زمان فوت جمشید، باجناق کاظم شروع می‌شود و به مرور به سمت جدال میان او و عمه ناهید می‌رود. در واقع فردی به نام کاشانچی مالک اصلی کارخانه است که آن را به دو دامادش داده و حالا با فوت یکی از باجناق‌ها، تلاش کاظم برای احیای کارخانه آغاز می‌شود. سیاوش مفیدی تاکنون نقش‌های طنز بسیاری بازی کرده است. سریال‌هایی مثل نون‌خ، سه‌دونگ سه‌دونگ، خنده‌بازار، آژانس دوستی و پلاک ۱۳ در کارنامه او دیده می‌شود. اما او این بار با گریمی متفاوت، قرار است نقش متفاوتی را در معرض داوری مخاطبان قرار دهد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.