2023/02/02
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
نسخه های الکترونیک تا چند وقت اعتبار دارند

نسخه های الکترونیک تا چند وقت اعتبار دارند

اعتبار نسخه های الکترونیک بیمه تامین اجتماعی برای دریافت دارو تا چه مدت است ؟

دوات آنلاین -یکی از سوالات رایج درباره نسخه های الکترونیک تامین اجتماعی این است که این نسخه ها تا چند وقت اعتبار دارند و ما برای گرفتن داروهای خود چه مدتی فرصت داریم؟

 

همان طور که می دانید در نسخه های الکترونیک همین که شما به داروخانه مراجعه و کد ملی خود را اعلام کنید نسخه شما در سیستم برای داروخانه نشان داده می شود البته برخی داروخانه ها ممکن است از شما کارت ملی بخواهند. از طرفی ممکن است برخی داروخانه ها نیز طرف قرارداد تامین اجتماعی نباشند و نتوانند به این نسخه ها دسترسی پیدا کنند اما در اکثر قریب به اتفاق موارد چنین مشکلی وجود ندارد و شما به راحتی می توانید داروی خود را از طریق نسخه الکترونیک دریافت کنید.

زمان اعتبار نسخه های الکترونیک بیمه تامین اجتماعی چقدر است

مدت اعتبار نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

سلیمه رحیمی مقدم، رئیس اداره پزشکان، دارو و پاراکلینیک اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره مدت زمان اعتبار نسخ الکترونیک به ایسنا گفته: بر اساس دستورالعمل مشترک سازمان‌های بیمه‌گر پایه، اعتبار نسخ تجویز شده پزشکان جهت دریافت دارو و پاراکلینیک از زمان تجویز نسخه به مدت دو ماه تعیین شده است.

 

وی افزود: در این زمینه توجه به این نکته ضروری است که چنانچه پزشک، دوره تکرار دریافت خدمت را برای بیمار تعیین کرده باشد، نسخه در موعد مقرر که توسط پزشک تعیین شده می‌تواند از طریق داروخانه یا مرکز پاراکلینیک ارائه شود و نیازی به مراجعه مجدد بیمار جهت دریافت نسخه جدید نیست.

 

رئیس اداره پزشکان، دارو و پاراکلینیک اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه براین اساس بیمارانی که دچار بیماری‌های مزمن بوده و قبلاً هر ماهه برای دریافت نسخه به پزشک مراجعه می کردند، نیازی به مراجعات مکرر ندارند گفت: چنانچه پزشک معالج دوره تکرار را مشخص کند، بیماران می‌توانند برای چندین دوره نسخه خود را بدون مراجعه به پزشک دریافت کنند.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.