2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
روی خوش کی روش به صادق محرمی

روی خوش کی روش به صادق محرمی

صادق محرمی بعد از بازگشت کی روش به تیم ملی جایگاه خودش را از دست نداده و می تواند به یکی از بازیکنان اصلی تبدیل شود.

دوات آنلاین -در دوران مربیگری دراگان اسکوچیچ بود که صادق محرمی به دفاع راست اصلی تیم ملی بدل شد. این اتفاق زمانی رخ داد که وریا غفوری و رامین رضاییان به دلایل مختلف در لیست اسکوچیچ قرار نگرفتند و به اردوی تیم ملی دعوت نشدند. اسکوچیچ هم هر بار وقتی با این پرسش مواجه می‌شد، مدعی بود که غفوری و رضاییان را به دلایل فنی خط زده و آنها به خاطر سبک بازی‌شان جایی در تفکرات سرمربی تیم ملی ندارند.

 

علاقه برانکو  و اسکوچیچ به محرمی

ایران ورزشی به مقدمه بالا نوشت: محرمی که پیش‌تر مورد علاقه برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس قرار گرفته و در این تیم هم به بازیکنی ثابت تبدیل شده بود، با نظر مثبت او به لیگ کرواسی رفت تا برای دیناموزاگرب به میدان برود. صادق که ثابت شده سبک بازی‌اش مورد توجه مربیان کروات قرار دارد، در مقدماتی جام جهانی 2022 بازیکن غیر قابل جانشین تیم ملی شد و در تمام بازی‌ها از ابتدا به زمین رفت. هر چند فوتبالی که او به نمایش می‌گذاشت، بخصوص در بخش تهاجمی چندان مورد توجه علاقه‌مندان قرار نگرفت و محرمی همیشه و در همه حال منتقدان بسیاری را پیش روی خود می‌دید.

 

وقتی اسکوچیچ از تیم ملی جدا شد و کارلوس کی‌ روش جای او را گرفت، خیلی‌ها بر این اعتقاد بودند که مربی پرتغالی احتمالاً خط قرمز روی نام محرمی می‌کشد و یا در خوشبینانه‌ترین حالت این بازیکن را فقط به اردو دعوت می‌کند. این شایعه وقتی جدی‌تر شد که کی‌ روش در بدو ورود، رامین رضاییان را بعد از حدود 2 سال به تیم ملی دعوت کرد و نام مدافع راست سپاهان را در لیست بازیکنان حاضر در اردوی اتریش نوشت. با این تصمیم، شایعه‌ها کمی رنگ واقعیت به خود گرفت.

 

رامین رضاییان به دلیل مشکل ویزا نتوانست به وین برود و در اردوی تیم ملی شرکت کند. این یک توفیق اجباری هم برای محرمی و هم کی‌ روش بود تا توانایی‌های دفاع راست ثابت دیناموزاگرب بیشتر مورد آزمایش قرار بگیرد. محرمی در این دو بازی جزو معدود بازیکنانی بود که به طور ثابت در ترکیب تیم ملی حضور داشت و رکورد 180 دقیقه حضور در زمین را به نام خود ثبت کرد.

 

مقابل اروگوئه و بخصوص در امور دفاعی، محرمی به خوبی توانست از عهده وظایف خود بربیاید و تمام دستورات کی‌ روش را در زمین پیاده کند. برابر سنگال اما او مثل بازی با اروگوئه درخشان ظاهر نشد. هر چند از اردو خبر می‌رسد او توانسته اعتماد کی‌ روش را به خود جلب کند و بعد از پایان این دیدار هم کی‌ روش در جلسه‌ای خصوصی از عملکرد او تمجید کرده است.

صادق محرمی جایگاهش را در تیم کی روش حفظ کرده است

صادق محرمی در لیست اصلی کی روش

حالا محرمی که قبل از اردو شایعه‌های بسیاری مبنی بر خروجش از ترکیب اصلی وجود داشت، به انتخاب اصلی کی‌ روش تبدیل شده و با توجه به غیبت رامین رضاییان در اردوی اتریش و همچنین لغو احتمالی بازی با روسیه، دفاع راست قطعی تیم ملی در جام جهانی 2022 خواهد بود. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که محرمی این فصل در اغلب بازی‌های دیناموزاگرب نیز در ترکیب یازده نفره قرار گرفته و در لیگ اروپا هم دو بازی درخشان مقابل چلسی و میلان انجام داده است.

 

محرمی 26 ساله با ادامه همین روند و انجام بازی‌های بین‌المللی بیشتر در سطح اروپا و همچنین پوشش نقاط ضعف خود در کارهای تهاجمی و همچنین ارسال‌ها می‌تواند به یکی از بازیکنان مهم تیم ملی تبدیل شود. محرمی فقط به کمی تمرکز بیشتر در بخش توپ‌رسانی نیاز دارد که اگر حتی کمی در آن پیشرفت کند، او در پست خود بدون رقیب خواهد ماند.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.