2023/06/08
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۸ خرداد
مقایسه ویزای استارتاپ و کارآفرینی کانادا

مقایسه ویزای استارتاپ و کارآفرینی کانادا

به طور کلی برای مهاجرت به هر کشور و همچنین دریافت اقامت آن راه‌های مختلفی وجود دارد. البته در صورتی که کشور مورد نظر مهاجرپذیر در نظر گرفته شود. اقامت کانادا نیز دارای راه‌های مختلفی است.

دوات آنلاین -به طور کلی برای مهاجرت به هر کشور و همچنین دریافت اقامت آن راه‌های مختلفی وجود دارد. البته در صورتی که کشور مورد نظر مهاجرپذیر در نظر گرفته شود. اقامت کانادا نیز دارای راه‌های مختلفی است.

یکی از راه‌های بسیار مهم و اصلی جهت مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت از طریق برنامه‌های بیزینسی در نظر گرفته می‌شود که این روش نیز جزئیات مخصوص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه اقامت کارآفرینی و استارت آپ کانادا بپردازیم و توضیحاتی را در رابطه با این دو مفهوم برای‌تان اطلاع دهیم. بنابراین موضوع اصلی این مقاله تفاوت ویزا استارتاپی و کارآفرینی کانادا است.

تفاوت ویزای استارت‌ آپ و ویزای کارآفرینی کانادا

به عبارتی مهم‌ترین و اساسی‌ترین تفاوت ویزای استارت‌ آپ و ویزای کارآفرینی کانادا این است که در ویزای کارآفرینی شما باید ویزای کار مشروط را دریافت نمایید. درحالی که در ویزای استارتاپ شما می‌توانید اقامت دائم کانادا را به صورت غیر مشروط داشته باشیدو البته نکته مهم در ویزای استارتاپ کانادا پیدا کردن شرکت‌های حمایتی ویزای استارتاپ برای دریافت نامه‌ی پشتیبانی یا Letter of Support است.

اقامت غیر مشروط یعنی حتی اگر پروژه هم راه‌اندازی نشود، اقامت دائم شما پابرجا خواهد ماند. از دیگر تفاوت‌های میان این دو مفهوم این است که شما با ویزای کارآفرینی لزوماً با یک راه حل جدید و یا ایده جدید مواجه نخواهید بود. این در حالی است که در استارتاپ وجود ایده و راه حل‌های جدید معنا و مفهوم خاصی دارد.

درواقع استارتاپ نشان‌دهنده ظهور خلاقیت و ایده‌های نوین در نظر گرفته می‌شود؛ همچنین با این مفهوم معنا می‌پذیرد.

نکته دیگر در رابطه با تفاوت ویزای استارت آپی و کارآفرینی کانادا این است که در استارتاپ، شرایط خاصی و یا سن مخصوصی در نظر گرفته نشده است؛ از این رو تمامی افراد که دارای تمکن مالی بالا و همچنین سوابق مدیریتی باشند، می‌توانند در این عرصه فعالیت کنند.

ویزای استارتاپ و کارآفرینی

اما در برنامه‌های کارآفرینی شرایط خاصی بر اساس قوانین و مقررات هر استان در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، افراد باید حداقل ۲ سال تجربه کار در شرایط شغلی مشابه را داشته باشند؛ علاوه بر آن شغل آن‌ها باید قانونی و سودآور در نظر گرفته می‌شد.

مقایسه اقامت کارآفرینی و استارت آپ کانادا

معمولاً بسیاری از افراد پس از آنکه توضیحاتی در رابطه با تفاوت ویزا استارتاپی و کارآفرینی کانادا مطالعه می‌کنند، سوالی ذهنشان را درگیر می‌کند و این سؤال آن است که کدام یک بهتر است؟ ویزای استارت آپی یا کارآفرینی؟ در این رابطه نمی‌توان به صورت دقیق عنوان کرد که یکی از برنامه‌ها بر دیگری برتری دارد.

البته حدود یک دهه است که امکان مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی از دستور خارج شده است. علاوه‌بر آن دولت کانادا این اجازه را از شهروندان خارجی دریغ کرده است. البته همچنان فرصت مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ وجود دارد.

از مزایای بسیار مهم استارتاپ در کانادا این است که شما به عنوان یک مهاجر محدودیتی در میزان سرمایه اولیه خود را ندارید. علاوه بر آن می‌توانید اجازه کار در کانادا را به دست آورید. همچنین شانس اقامت در کانادا به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

موضوع دیگری که در رابطه با تفاوت ویزای استارت‌ آپ و ویزای کارآفرینی کانادا نظر گرفته می‌شود این است که دریافت ویزای استارت آپ در کانادا به معنی دریافت اجازه ورود به این کشور برای تمام اعضای خانواده در نظر گرفته می‌شود. این در حالی است که برای حضور شما در این کشور الزامی وجود ندارد و در بسیاری از مواقع افرادی که به دریافت ویزا استارتاپی خود در کشور دیگری به فعالیت می‌پردازند؛ چرا که ممکن است توان زندگی دائم در این کشور را نداشته باشند.

ویزای کانادا

با توجه به مطالبی که در طول این مقاله ارائه نمودیم، دریافتیم راه‌های مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشور کانادا بسیار گسترده است. در این مقاله مهاجرت از طریق برنامه‌های تجاری را مورد ارزیابی قرار دادیم. همچنین در رابطه با مقایسه اقامت کارآفرینی و استارت آپ کانادا مطالب مفیدی را برای‌تان ارائه کردیم. در انتهای مقاله نیز بیان کردیم که شما می‌توانید از طریق جلسات مشاوره با وکلای تحصیل یافته و ماهر تمامی سؤالات خود را در این زمینه پاسخ دهید تا انتخاب موفق و مفیدی برای مهاجرت داشته باشید.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.