2023/06/05
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۵ خرداد
قتل همسر به بهانه پیامک بازی با دوستان

قتل همسر به بهانه پیامک بازی با دوستان

مرد میانسال می گوید چون همسرش مرتب با گوشی موبایل سرگرم بود او را در یک مشاجره به قتل رساند.

دوات آنلاین -مرد میانسالی که همسرش را در تهران به قتل رسانده بود. داخل کارواشی در یکی از شهرهای استان البرز شناسایی و دستگیر شد.

 

روزنامه جوان نوشت، ساعت ۱۸:۳۰ عصر روز سه شنبه ششم اردیبهشت امسال به مأموران پلیس تهران خبر رسید زن جوانی در خانه اش به طرز مرموزی به قتل رسیده است.

 

کارآگاهان در صحنه جنایت

با اعلام این خبر، تیمی از مأموران کلانتری ۱۶۰ خزانه به محل حادثه که ساختمان دو طبقه مسکونی در جنوب تهران بود، اعزام شدند.

 

مأموران پلیس در پله های منتهی به پشت بام کنار تعدادی پتو و لحاف با جسد زن ۳۲ ساله ای به نام ثریا رو به رو شدند که بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن خفه شده بود.

 

همزمان با ادامه تحقیقات قاضی ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل تحقیقات خود را آغاز کردند.

 

نخستین بررسی ها نشان داد جسد مقتول را یکی از سه فرزند او پیدا کرده است و شوهر مقتول هم که از مدتی قبل با او اختلاف داشته پس از حادثه ناپدید شده است.

 

فرزند مقتول چه گفت

یکی از پسران مقتول به مأموران گفت: خواهرم مدرسه بود و من و برادرم بیرون کار می کردیم تا اینکه ساعتی قبل من و خواهرم هر دو با هم به خانه برگشتیم. داخل خانه خبری از مادر و پدرم نبود، به همین خاطر مادرم را صدا زدیم، اما جوابی نشنیدیم احتمال دادیم طبقه پایین پیش همسایه رفته باشد، اما وقتی از زن همسایه سؤال کردیم او هم اظهار بی اطلاعی کرد.

 

خیلی نگران مادران شدیم، چون او هیچ وقت بدون هماهنگی از خانه بیرون نمی رفت. از طرفی هم تلفن پدرم خاموش بود، اما تلفن مادرم روشن بود و جواب ما را نمی داد و همین موضوع نگرانی مان را بیشتر کرده بود تا اینکه صدای زنگ تلفن مادرم را از بالای پله ها شنیدیم.

 

صدا از زیر پتویی در پاگرد پله آخر بیرون می آمد که پتو را کنار کشیدیم و با جسد بی جان مادر مان رو به رو شدیم.

 

وی در پایان گفت: پدر و مادرم مدتی بود با هم اختلاف داشتند و ما شاهد درگیری آنها بودیم، اما هرگز فکر نمی کردیم این درگیری باعث مرگ مادرمان شود.

 

دستگیری شوهر قاتل

 همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی، ماموران پلیس دریافتند همسایه ها ساعتی قبل از حادثه صدای درگیری مقتول و شوهرش را شنیده اند. اما فکر نمی کردند این درگیری به قتل ختم شود.

 

بدین ترتیب ماموران پلیس، مرد ۵۰ ساله را به عنوان مظنون به قتل همسرش تحت تعقیب قرار دادند. کارآگاهان در نخستین گام برای دستگیری متهم به کارواش رفتند، اما متوجه شدند وی با صاحب کارواش تسویه حساب کرده و به مکان نامعلومی گریخته است.

 

تحقیقات برای دستگیری قاتل فراری ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل به کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل پلیس آگاهی خبر رسید قاتل در یکی از شهرهای اطراف استان البرز در کارواشی مشغول به کار است.

 

مأموران پلیس با گرفتن نیایت قضایی راهی شهرستان مورد نظر شدند و متهم را در حالی که داخل کارواش مشغول شستن خودرویی بود، بازداشت و به تهران منتقل کردند.

 

متهم صبح دیروز برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و با اظهار پشیمانی به قتل همسرش اعتراف کرد. وی در ادعایی گفت: ۲۰ سال قبل با همسرم ازدواج کردم و زندگی خوبی داشتیم. دو پسر ۱۸ و ۱۷ ساله و یک دختر ۱۴ ساله دارم و در این مدت هم برای آسایش خانواده ام در یک کارواش کارگری می کردم. از دو سال قبل با همسرم اختلاف پیدا کردم، چون او همیشه سرش در گوشی بود. البته خودم مقصر بودم، چون گوشی را خودم برای او خریده بودم. هر وقت از سر کار به خانه می آمدم به من توجهی نمی کرد و با دوستانش به صورت پیامکی و تلفنی در ارتباط بود. کم کم به رفتار و کارهایش مشکوک شدم و اختلافات ما هم زیاد شد، به طوری که هر روز با هم مشاجره و درگیری داشتیم.

 

وی درباره روز حادثه گفت: امروز حادثه وقتی به خانه آمدم، دخترم مدرسه بود و دو پسرم نیز بیرون بودند. همسرم مثل همیشه سرش با گوشی اش گرم بود، برای همین به او اعتراض کردم به هر حال دقایقی بعد با هم درگیر شدیم و من هم او را کتک زدم. او با چاقو به من حمله کرد و وقتی خواستم چاقو را از او بگیرم. دستم زخمی شد. خیلی  عصبانی شده بودم که گردنش را گرفتم و فشار دادم وقتی رهایش کردم دیدم نفس نمی کشد. قصد کشتن او را نداشتم و خیلی پشیمان شدم، اما از ترس فرار کردم. در این مدت در کارواشی مشغول به کار بودم که ماموران مخفیگاهم را شناسایی و دستگیرم کردند.

 

متهم پس از اعتراف به قتل به دستور قاضی ساسان غلامی برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.