2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
اجرای حکم اعدام 3 متجاوز به عنف

اجرای حکم اعدام 3 متجاوز به عنف

همزمان با اعدام سه مرد متجاوز، قاتل زنی جوان نیز به دار آویخته شد.

دوات آنلاین -

شش مرد که در جریان پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل و تعرض شده بودند و احکام مرگشان در دیوان عالی کشور تأیید شده بود، سحرگاه دیروز پای طناب دار رفتند. یکی از متهمان به قتل، قصاص شد و سه متجاوز اعدام و دو متهم دیگر نیز موفق به گرفتن مهلت شدند.

 

به گزارش جوان، سحرگاه دیروز، سه قاتل و سه متجاوز که در حادثه‌های جداگانه مرتکب قتل و تجاوز شده بودند برای اجرای حکم در زندان رجایی‌شهر کرج پای چوبه دار رفتند که در جریان آن، سه متجاوز اعدام شدند، یک قاتل هم قصاص و دو متهم دیگر که یکی به علت حضور نداشتن اولیای دم در محل اجرا به صورت موقت حکمش متوقف شد و دیگری هم پای چوبه دار توانست از اولیای دم مهلت بگیرد.

 

قصاص قاتل زن جوان

نخستین قاتلی که قصاص شد، مردی به نام بهروز بود که سال ۹۸ زنی را به قتل رسانده بود. پاییز سال ۹۸ به مأموران پلیس تهران خبر رسید زنی در خانه‌اش به قتل رسیده است. وقتی مأموران به محل حادثه رفتند، مشاهده کردند مقتول با روسری که به دور گردنش پیچانده شده به قتل رسیده و طلاهایش هم سرقت شده است.

 

مأموران پلیس در ادامه تحقیقات به ردپای یکی از بستگان مقتول به نام بهروز رسیدند و وی را بازداشت کردند. متهم در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و مدعی شد که مقتول پشت سر او بدگویی می‌کرده، به همین خاطر او را به قتل رسانده است. متهم پس از اعتراف به قتل در دادگاه به قصاص محکوم شد تا اینکه سحرگاه دیروز، حکمش در زندان رجایی‌شهر کرج اجرا شد.

 

اعدام آزارگر پسران دانش‌آموز

دومین متهمی که حکمش اجرا شد، مرد شیطان‌صفتی بود که سال ۹۶ در خیابان‌های شرقی تهران، شش پسر دانش‌آموز را مورد آزار و اذیت قرار داده بود.

 

رسیدگی به پرونده مرد متجاوز از دی‌ماه ۹۶ همزمان با شکایت یک پسر ۱۳ ساله در دستور کار مأموران پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. شاکی که همراه پدرش به اداره پلیس رفته بود، گفت: «ظهر در حال برگشت از مدرسه به خانه بودم که در میانه راه، مرد جوانی که کنار خیابان ایستاده بود مرا صدا زد و خواست کمکش کنم گلدان چینی را که همراه داشت روی موتورسیکلتش بگذارم. او گفت، گلدان چینی قیمتی است و متعلق به مادربزرگش است و به همین خاطر می‌خواهد گلدان را سالم به دست مادربزرگش برساند و از من خواست سوار موتورش شوم و گلدان را نگه دارم و بعد هم او مرا به خانه‌مان برساند. من هم به حرف‌هایش اعتماد کردم و سوار موتورسیکلتش شدم، اما او به جای اینکه به خانه مادربزرگش برود به سمت روخانه‌ای رفت و مرا به زور و تهدید چاقو داخل کانال آبی مورد آزار و اذیت قرار داد.

 

با طرح این شکایت، پرونده به دستور بازپرس جنایی برای رسیدگی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران در ادامه تحقیقات با چند شکایت مشابه روبه‌رو شدند که همگی حکایت از آن داشت مرد شیطان‌صفت به همان شیوه و به بهانه رساندن گلدان قیمتی به خانه مادربزرگش، دانش‌آموزان را فریب و پس از ربودن آن‌ها را مورد آزار قرار داده است.

 

در حالی که هر روز بر تعداد شاکیان افزوده می‌شد، مأموران، متهم را شناسایی و بازداشت کردند. متهم در بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کرد و با حکم دادگاه به اعدام محکوم شد و در نهایت هم سحرگاه دیروز با چوبه دار اعدام شد.

 

اعدام مرد متجاوز

سومین متهمی هم که حکم اعدامش اجرا شد، مرد جوانی بود که در سال ۹۲ به دو زن تجاوز کرده بود.

 

اولین شاکی متهم، زن جوانی بود که به اداره پلیس رفت و از مرد همسایه‌شان به اتهام آزار و اذیت شکایت کرد. شاکی گفت: «در خانه نشسته بودم که مرد همسایه از روی دیوار به داخل حیاط خانه ما پرید و به زور وارد خانه‌ام شد. او با تهدید چاقو به من تجاوز کرد و بعد هم تهدید کرد که اگر شکایت کنم، مرا می‌کشد.»

 

پس از این شکایت، مرد همسایه بازداشت شد که در تحقیقات بعدی مشخص شد وی مدتی قبل زن جوان دیگری را که در همان محله زندگی می‌کرد، مورد آزار و اذیت قرار داده است.

 

متهم پس از اعتراف به آزار و اذیت دو زن در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد. مرد متجاوز، سحرگاه دیروز پس از طی مراحل قانونی حکمش در زندان رجایی‌شهر اعدام شد.

 

اعدام مسافرکش متجاوز

سومین اعدامی هم مرد متجاوزی به نام بابک بود که پنج سال قبل در پوشش مسافرکش، زن جوانی را ربوده بود و پس از تجاوز و سرقت اموالش، او را رها کرده بود.

 

روز حادثه شاکی گفت: «برای رفتن به بازار کنار خیابان ایستاده و منتظر تاکسی بودم که مرد جوان با خودرویش کنارم توقف کرد و مدعی شد مسافرکش است. وقتی سوار شدم با تهدید چاقو مرا ربود و پس از اینکه اموالم را سرقت کرد، به زور مورد اذیت و آزارم قرار داد.»

 

با طرح این شکایت، مأموران، متهم را شناسایی و بازداشت کردند. متهم پس از اعتراف به جرمش در دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم و حکمش سحرگاه دیروز اجرا شد.

 

توقف حکم قاتل پلیس

متهم به قتل دیگری که پای چوبه دار رفت، اما حکمش به خاطر حضور نداشتن اولیای دم به صورت موقت متوقف شد، مرد جوانی است که شامگاه یکی از روز‌های پایانی مرداد‌ماه ۹۹ در یکی از خیابان‌های شرقی تهران با خودروی پرایدش دو مأمور پلیس را در تعقیب و گریز زیر گرفت که در جریان آن گروهبان یکم حامد ضابط به شهادت رسید و همکارش هم به شدت زخمی شد.

 

متهم پس از دستگیری به جرم خود اقرار کرد و گفت: «از یکی از شهر‌های شمالی به تهران مسافر آوردم که پس از پیاده کردن مسافران، مأموران به من مشکوک شدند و از آنجایی که مقداری مواد مخدر همراه داشتم به دستور مأموران توجهی نکردم و در تعقیب و گریز، دو مأمور را زیر گرفتم که یکی از آن‌ها به شهادت رسید.»

 

قاتل دوست مهلت گرفت

آخرین قاتل هم که پای چوبه دار از اولیای دم مهلت گرفت و به سلولش بازگشت، مرد جوانی به نام ساسان است. وی شهریور‌ماه ۹۶ در درگیری یکی از دوستانش را به قتل رسانده است. متهم پس از دستگیری با اظهار پشیمانی به قتل دوستش اعتراف کرد و مدعی شد که روز حادثه پس از خوردن مشروب، دوستش را به قتل رسانده است. متهم در دادگاه به قصاص محکوم شد و سحرگاه دیروز برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت، اما با گریه و التماس از اولیای دم مهلت گرفت و به سلولش برگشت.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.