2024/06/24
۱۴۰۳ دوشنبه ۴ تير
قتل زن و مادرزن با تصور خیانت همسر

قتل زن و مادرزن با تصور خیانت همسر

متهم که از سوی اولیای دم بخشیده شده است در اعترافاتش گفته بود: زنم را کشتم چون فکر می‌کردم به من خیانت کرده و مهدورالدم است. مادرزنم را نیز کشتم چون از دخترش حمایت می‌کرد.

دوات آنلاین -مرد جوان که به‌خاطر سوء‌ظن به همسرش در اقدامی هولناک او را به‌ همراه مادرزنش و مردی غریبه به قتل رسانده بود پس از محاکمه به 3 بار قصاص محکوم شد اما در حالی که با تأیید حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور در یک قدمی اجرای حکم قرار داشت صبح دیروز توانست با جلب رضایت اولیای دم از قصاص نجات یابد.

 

روزنامه ایران نوشت، رسیدگی به این پرونده از تیر سال ۹۰ و به‌دنبال گزارش سه قتل درخانه‌ای واقع در کمالشهر کرج آغازشد.

 

کارآگاهان جنایی در بررسی محل حادثه با جسد زنی میانسال، دخترش و پسر جوانی رو به رو شدند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بودند. ضارب که داماد خانواده بود خیلی زود بازداشت شد. او در بازجویی‌ها مدعی شد از مدتی قبل به رفتار همسرش شک کرده بود به همین خاطر او را تحت نظر قرار داده و روز حادثه وقتی همسرش به خانه مادر خود رفته او را تعقیب کرده بود.

 

جزییات قتل

این مرد در بیان جزئیات حادثه گفت: وقتی همسرم وارد خانه شد دقایقی بعد به آنجا رفتم و با عجله وارد خانه شدم، ناگهان همسرم را در حال صحبت با یک مرد غریبه دیدم ازعصبانیت نفهمیدم چه کار می‌کنم با چاقویی که از قبل در جیبم بود ضربه‌ای به مادرزنم که می‌خواست مانع ورودم به خانه شود، زدم بعد هم همسرم را با همان چاقو کشتم. نمی‌دانستم مرد غریبه کیست اما او را هم با چاقو زدم و فرار کردم.

 

پس از اعتراف‌های این مرد جوان او به اتهام قتل عمد بازداشت شد و در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی وبا حضور قاضی فیروزه‌ای رنجبر تحت محاکمه قرار گرفت.

 

ادعای خیانت

وی در دادگاه اتهام قتل همسر، مادرزنش و آن مرد غریبه را پذیرفت و گفت: زنم را کشتم چون فکر می‌کردم به من خیانت کرده و مهدورالدم است. مادرزنم را نیز کشتم چون از دخترش حمایت می‌کرد. پس از دفاعیات متهم، قضات دادگاه وارد شور شده و با توجه به اسناد و مدارکی که در پرونده وجود داشت متهم را به اتهام سه فقره قتل عمد به قصاص محکوم کردند. با تأیید رأی از سوی قضات دیوان عالی کشور متهم در یک قدمی چوبه مرگ قرار گرفت اما وی توانست با جلب رضایت اولیای دم و پرداخت حدود یک میلیارد تومان دیه به اولیای دم سه مقتول از قصاص نجات یابد.

 

حالا با جلب رضایت اولیای دم طبق قانون قرار است این متهم از نظر جنبه عمومی جرم و اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی بعد از حدود 10 سال بار دیگر در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز پشت میز محاکمه قرار بگیرد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.