2023/10/03
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۱ مهر
افشای راز قتل دختر 19 ساله بعد از 21 سال

افشای راز قتل دختر 19 ساله بعد از 21 سال

این دختر 21 سال پیش به دست خواستگارش کشته شده و راز این جنایت پنهان مانده بود.

دوات آنلاین -وقتی مرد معتاد پس از مصرف مواد شروع به خاطره‌گویی کرد و از راز مرگ دختری گفت که 21سال پیش در ارتفاعات فیروزکوه به قتل رسیده بود، پلیس وارد ماجرا شد و اسرار این جنایت قدیمی را فاش کرد.

 

روزنامه همشهری نوشت، حدود 9روز پیش بود که مأموران پلیس شهرستان فیروزکوه در جریان ماجرایی عجیب قرار گرفتند. مردی حدودا 45ساله که به مواد‌مخدر اعتیاد داشت، وقتی با تعدادی از دوستانش در حال مصرف مواد بود خاطره‌ای تعریف کرده و مدعی شده بود که 21سال پیش عاشق دختری 19ساله بوده اما جواب رد شنیده و در نهایت این دختر را از بالای کوه به پایین پرت کرده و به قتل رسانده است. در همه این سال‌ها نیز خانواده دختر تصور می‌کنند که دخترشان دچار حادثه شده و جان باخته است.

 

شروع تحقیقات

به‌دنبال این ماجرا تیمی از مأموران به دستور سرهنگ حسن شاکری، رئیس پلیس فیروزکوه مأمور شدند تا اسرار خاطره عجیب مرد معتاد را فاش کنند. آنها در جریان تحقیقات این مرد را شناسایی و دستگیر کردند اما وی مدعی شد خاطره‌ای که گفته تخیلاتش بوده و حقیقت ندارد. با این حال مأموران دست از کار نکشیدند و به بررسی پرونده‌های قدیمی پرداختند اما هیچ شکایتی در 21سال پیش در رابطه با این ماجرا ثبت نشده بود. آنها این بار راهی روستاهای اطراف فیروزکوه شدند و به پرس و جو از اهالی و ریش‌سفیدان پرداختند تا اینکه نخستین سرنخ‌ها به‌دست آمد.

 

بررسی‌ها نشان می‌داد که در اردیبهشت سال 79، دختر 19ساله‌ای از اهالی یکی از روستاها زمانی که برای چیدن قارچ و سبزی کوهی به ارتفاعات رفته بود، از بلندی سقوط کرده و جانش را ازدست داده بود و خانواده‌اش در همه این سال‌ها تصور می‌کردند که مرگ او یک حادثه بوده و وی به‌دلیل بی‌احتیاطی سقوط کرده و جان باخته است.

 

خواستگار ناکام

تحقیقات پلیس همچنان ادامه داشت و مأموران وقتی پی بردند که مرد معتاد دستگیر شده در آن سال‌ها خواستگار دختر 19ساله بوده اما به‌دلیل شنیدن جواب رد با او و خانواده‌اش دچار اختلاف شده بیشتر به او مشکوک شدند و به تحقیق از وی ادامه دادند تا اینکه در نهایت او لب به اعتراف گشود و پس از 21سال به قتل دختر جوان اعتراف کرد.

 

متهم گفت: در آن سال‌ها حدودا 24ساله و عاشق دختری 19ساله شدم. قصد داشتم با او ازدواج کنم و به خواستگاری وی رفتیم اما جواب رد شنیدم. وقتی دیدم اصرارم برای ازدواج با این دختر بی‌فایده است، از او و خانواده‌اش کینه به دل گرفتم تا اینکه بعدازظهر یکی از روزهای اردیبهشت 79که به ارتفاعات رفته بودم، آن دختر را دیدم که در حال چیدن قارچ و سبزی کوهی بود. سراغش رفتم و دوباره بحث ازدواج را پیش کشیدم اما او گفت که حاضر به ازدواج با من نیست و من که عصبانی شده بودم با وی درگیر شدم و او را هل‌دادم که وی از بالای کوه به پایین پرت شد.

 

من که ترسیده بودم فرار کردم تا اینکه متوجه شدم در روستا خبر گم‌شدن دختر 19ساله پیچیده و اهالی به‌دنبال او هستند. برای همین به گروه جست‌وجو پیوستم تا اینکه 24ساعت بعد جسد دختر را که به‌دلیل سقوط از کوه جان باخته بود، پیدا کردیم. در همه این سال‌ها حقیقت را مخفی کردم و خانواده‌اش تصور می‌کردند که دخترشان دچار حادثه شده تا اینکه چند روز پیش وقتی شروع به خاطره‌گویی در جمع دوستانم کردم، رازم فاش شد.

 

به‌گفته سرهنگ شاکری، خوشبختانه با تلاش مأموران آگاهی فیروزکوه اسرار این جنایت قدیمی فاش شد. با شکایت خانواده دختر، پرونده متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.