2024/03/05
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
پشت پرده فیلم قتل 2دختر در سیستان و بلوچستان

پشت پرده فیلم قتل 2دختر در سیستان و بلوچستان

2دختر 17و18 ساله خانه‌شان را بدون اطلاع خانواده ترک کرده و به زاهدان رفته بودند. این قتل بعد از بازگشت آنها رخ داد.

دوات آنلاین -تحقیقات قضایی در پرونده قتل 2دختر جوان در سیستان و بلوچستان در حالی ادامه دارد که شواهد به‌دست آمده حاکی از آن است که این جنایت به‌دست نزدیکان مقتولان انجام شده است.

 

روزنامه همشهری نوشت، در روزهای گذشته فیلمی مربوط به قتل 2 دختر جوان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این فیلم که در تاریکی شب ضبط شده پیکرهای 2 دختر جوان را نشان می‌دهد که بر اثر اصابت گلوله به قتل رسیده‌اند. هرچند در فیلم به‌نظر می‌رسد که  جنایت به تازگی رخ داده، اما پیگیری‌های خبرنگار همشهری نشان می‌دهد قتل مربوط به حدود 50روز قبل است.

 

ترک خانه

ماجرا از این قرار است که 2دختر 17و18 ساله خانه‌شان را در روستای ترکانی شهرستان دشت‌یاری چابهار، واقع در استان سیستان و بلوچستان بدون اطلاع خانواده ترک کرده و به زاهدان رفته بودند. آنها چند روزی را دور از خانه گذراندند، اما بعد از آن پشیمان شدند و تصمیم گرفتند به خانه برگردند. پیش از بازگشت با خانواده‌شان تماس گرفتند و گفتند از کاری که کرده‌اند پشیمان هستند و پی به اشتباه‌شان برده‌اند. نزدیکان‌شان هم آنها را برای بازگشت به خانه تشویق کردند و به این ترتیب آنها به‌سوی روستای‌شان بازگشتند.

 

دختران جوان خوشحال از اینکه خانواده‌شان آنها را بخشیده‌اند، در راه خانه بودند که در جاده فرعی گرانچدان که فاصله چندانی با روستای‌شان نداشت، ناگهان چند نفر از مردان خانواده‌هایشان را دیدند. مردان خشمگین که مسلح بودند، اسلحه‌شان را به‌سوی دختران نشانه گرفتند و در حالی که 2دختر بی‌پناه برای نجات جانشان التماس می‌کردند، آنها را به گلوله بستند و به قتل رساندند.

 

فیلمبرداری از جنایت

دقایقی از این حادثه می‌گذشت که ساکنان منطقه خود را به محل تیراندازی رساندند و چند نفر با گوشی‌های موبایل‌شان شروع به فیلمبرداری از پیکرهای قربانیان کردند. حالا معلوم نیست که چرا با گذشت حدود 50روز از این حادثه تلخ این فیلم در شبکه‌های اجتماعی دست به‌دست می‌شود؟

 

سرهنگ ابراهیم کوچکزایی، فرمانده انتظامی چابهار درباره این حادثه به همشهری می‌گوید: این حادثه در نزدیکی روستای ترکانی دشتیاری اتفاق افتاد اما معلوم نیست چرا حالا فیلم کشف اجساد 2 دختر جوان منتشر شده است. او درباره جزئیات این جنایت می‌گوید: فرار 2 دختر جوان از خانه باعث خشم و ناراحتی خانواده‌شان شد. آنها چند روزی در پی پیداکردن دختران‌شان بودند تا اینکه آنها خودشان به خانه برگشتند، اما پیش از ورود به روستا این حادثه اتفاق افتاد. وی درباره متهمان پرونده گفت: متهمان از نزدیکان 2 مقتول هستند که شناسایی و دستگیر شده‌اند و هم‌اکنون در بازداشت به‌سرمی‌برند. تحقیقات قضایی در این‌باره ادامه دارد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.