2021/10/28
۱۴۰۰ پنج شنبه ۶ آبان
دیباچه
کارت دیجیتال واکسن را چگونه و از کجا بگیریم

کارت دیجیتال واکسن را چگونه و از کجا بگیریم

نحوه دریافت کارت دیجیتال واکسن کرونا در این مطلب توضیح داده شده است.

دوات آنلاین -قطعا در جریان خبرهای مربوط به کارت واکسن کرونا هستید و می دانید قرار است برای افرادی که این کارت را ندارند در آینده محدودیت هایی اعمال شود. اما ما که واکسن زده ایم کارت دیجیتال را از کجا و چطور دریافت کنیم؟

 

معرفی سایت دریافت کارت واکسن دیجیتال

علی شریفی زارچی سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان‌های فارسی و انگلیسی خبر داد و به باشگاه خبرنگاران گفت: از هم اکنون تمام افرادی که یک یا دو نوبت واکسن زده‌اند، می‌توانند در سامانه salamat.gov.ir کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به رایگان دریافت کنند.

 

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: افراد در صورت مشاهده هرگونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل کنند.

کارت واکسن کرونا را از کدام سایت باید بگیریم

برداشتن محدودیت برای دارندگان کارت واکسن

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: دز سوم واکسن کرونا را چه زمانی باید تزریق کنیم

 

شریفی افزود: محدودیت‌ها بر اساس دستورالعمل‌های معاونت بهداشت اعمال می‌شود و حالا قرار است مشاغل بسیاری مانند پاساژها، باشگاه‌های ورزشی، موزه‌ها و مراکز فرهنگی بنابر تعاریف معاونت بهداشت برای افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، بازگشایی شوند.

 

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بیان کرد: همچنین افرادی که مسافرت خارج از کشور دارند، می‌توانند از طریق همین سامانه کارت واکسن دیجیتال انگلیسی خود را رایگان دریافت کنند.

 

شریفی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا کارت دیجیتالی برای شناسایی افرادی که واکسن دریافت کرده‌اند، راه اندازی شده است. باید توجه داشت که کارت واکسن یک بارکد دوبعدی (کیو آر کد) دارد و قابلیت اصالت‌سنجی است و در ایران از چندی پیش سامانه دریافت کارت واکسن دیجیتال به زبان انگلیسی راه‌اندازی شده بود.

 

 

صفحه اصلی زاگرس
کارنامه
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.