2022/10/02
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۰ مهر
کفش بزرگتر از سایز پا را چگونه کوچک کنیم

کفش بزرگتر از سایز پا را چگونه کوچک کنیم

با ترفندهایی که در این ملب یاد می گیرید می توانید کفش بزرگتر را سایز پای خود کنید.

دوات آنلاین -واقعا یکی از بزرگ ترین دشواری های انتخاب و خرید کفش بحث سایز است. خیلی وقت ها با این که کفش را امتحان می کنیم اما باز هم وقتی به خانه می رویم می بینیم بزرگ است.  چه باید بکنیم؟

 

ترفندهایی برای کوچک کردن کفش

خراسان نوشت: یک جفت کفش به صورت اینترنتی خریدی و حالا می‌بینی گرچه سایزش درست است اما کاملا اندازه  پایت نمی‌شود. از آن‌ جایی‌ که اشتباهی صورت نگرفته ‌است، فروشنده حاضر به پس گرفتن کفش نمی‌شود. استفاده از کفی کفش هم معمولا فقط وقتی جواب می‌دهد که سایز کفش از پا بزرگ ‌تر باشد.

چطوری می توانیم کفشی را که از پای ما بزرگتر است کوچک کنیم

عجب مخمصه‌ای! ولی خب راه‌هایی وجود دارد که می‌شود اندازه کفش را تا حدودی تغییر داد. یکی از این ترفندها خیس و خشک کردن کفش است. اگر جنس کفشت چرم یا جیر است، مقداری آب روی آن اسپری کن و اگر کفشت ورزشی است، در آب خیسش کن. بعد کفش را بگذار در معرض نور آفتاب تا خشک شود یا از سشوار با درجه حرارت کم برای خشک کردن استفاده کن. فقط یادت باشد سشوار را خیلی به کفش نزدیک نکنی، چون بسته به جنسش ممکن است از ریخت بیفتد.

 

سشوار را اطراف لبه بالایی کفش تکان بده تا باعث انقباض و کوچک شدنش شود. برای کفش ‌های چرم، اگر هنگام کار، بویی از کفش به مشامت خورد یا رویه‌اش شروع به ترک خوردن کرد، فورا کار را متوقف کن.

 

بعد از خشک شدن کفش، دوباره امتحانش کن و چند قدمی راه برو. اگر زیادی کوچک شده ‌بود، یک جفت جوراب ضخیم بپوش و با کفش راه برو تا جا باز کند و اگر به ‌اندازه کافی کوچک نشده‌ بود، مراحل قبلی را با احتیاط چند بار دیگر تکرار کن. قرار دادن پنبه در قسمت ‌های گشاد کفش هم ممکن است جواب بدهد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.