2023/12/11
۱۴۰۲ دوشنبه ۲۰ آذر
اعدام مردی که همسرش را با تبر کشت

اعدام مردی که همسرش را با تبر کشت

این حکم 12 سال بعد از وقوع جنایت و در حالی به اجرا درآمد که متهم قبلا یک بار فرار کرده بود.

دوات آنلاین -مرد 45 ساله ای که 12 سال قبل همسرش را در پی اختلافات خانوادگی با ضربات تبر به قتل رسانده بود، سپیده دم روز دوشنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد.

 

ارتکاب جنایت

به نوشته روزنامه خراسان، ماجرای این حادثه هجدهم مرداد سال 1388، در حالی اتفاق افتاد که زوج جوان فرهنگی به دلیل اختلافات شدید خانوادگی به آخر خط زندگی مشترک رسیدند و در نهایت دست به دامان قانون شدند تا دستگاه عدالت بین آن ها حکم کند اما با این حال عصبانیت مرد پس از بازگشت از جلسه رسیدگی دادگاه، نه تنها فروکش نکرد بلکه این خشم شعله ور شد و او در میان بهت و حیرت ناگهان تبری را برداشت و ضربه ای به سر همسرش کوبید طوری که سر سال ها شریک زندگی اش شکافته و او غرق در خون شد.

 

با مرگ این زن جوان پرونده قضایی در تربت حیدریه تشکیل شد و مرد مهاجم به ارتکاب قتل اعتراف کرد.

 

با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل در دادسرای عمومی و انقلاب تربت حیدریه، این پرونده جنایی به شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و «علی-پ» پای میز عدالت نشست.

 

قضات دادگاه پس از برگزاری جلسات متعدد، در حالی رای به قصاص نفس دادند که رای صادره با اعتراض متهم در شعبه 15 دیوان عالی کشور نیز مورد بررسی های دقیق و کنکاش های قضایی قرار گرفت.

 

در نهایت قضات دیوان عالی نیز رای صادر شده از دادگاه بدوی را تایید کردند .

 

اجرای حکم

بعد از گذشت چند سال از این ماجرا، متهم این پرونده جنایی که با سپردن وثیقه قانونی برای چند روز از زندان آزاد شده بود، تصمیم به فرار گرفت و به مکان نامعلومی گریخت ولی با پیگیری های پلیسی و ردیابی های اطلاعاتی دوباره بعد از چند سال به چنگ قانون افتاد و اولیای دم دیگر حاضر به گذشت نشدند و این مرد 45 ساله که همسر 33 ساله اش را 12 سال قبل کشته بود، با حضور قاضی باتجربه اجرای احکام و دیگر مسئولان و مدیران ذی ربط پای چوبه دار رفت و دوشنبه گذشته به مجازات رسید.

 

شاید فرجام این حادثه تلخ، درس عبرتی برای زوج هایی باشد که در پی عصبانیت‌های آنی، دست به رفتارهایی می‌زنند که عاقبت وحشتناکی دارد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.