2023/12/01
۱۴۰۲ جمعه ۱۰ آذر
درخشش محسن تنابنده بدون نقی معمولی سریال پایتخت

درخشش محسن تنابنده بدون نقی معمولی سریال پایتخت

محسن تنابنده در سینما در فیلم های جدی زیادی بازی کرده و نقش آفرینی های موفقی داشته است.

دوات آنلاین -محسن تنابنده در طول فعالیت هنری خود، همزمان با تلویزیون در سینما هم حضور پررنگی داشته و فیلم ‌های مختلفی بازی کرده است، اما این بازیگر بیشتر با مجموعه پرمخاطب «پایتخت» شناخته می‌شود و محبوبیت خود را به واسطه آن به دست آورده است. تنابنده در سال‌ های اخیر با پیشنهادهایی که در سینما داشته، نقش‌ های چالش ‌برانگیز و متفاوتی را تجربه کرده و در آغاز مسیر موفقیت‌ های تازه در سینما قرار گرفته است. تنابنده همکاری با اصغر فرهادی را پشت سر گذاشته و قرار است در فیلم جدید هومن سیدی بازی کند.

محسن تنابنده در فیلم عنکوبت

بازی محسن تنابنده در نقش قاتل زنجیره‌ای

خراسان نوشت: معمولا نقش‌ های منفی برای بازیگران جذابیت ویژه‌ای دارد و از سوی مخاطبان هم مورد توجه قرار می‌گیرد. سال 98 فرصت بازی در چنین نقشی با فیلم «عنکبوت» اثر ابراهیم ایرج‌زاد در اختیار محسن تنابنده قرار گرفت و او نقش منفی چالش ‌برانگیزی را تجربه کرد. تنابنده در این فیلم نقش یک شخصیت واقعی به نام «سعید حنایی» را بازی کرد که به «قاتل عنکبوتی» مشهور است. چهره این قاتل زنجیره‌ای به تصویری که از اراذل و اوباش یا شخصیت‌ های شرور با ظاهر عجیب‌ و غریب در ذهن داریم شباهتی ندارد. در پس ظاهر آرام و معمولی او، یک قاتل زنجیره‌ای پنهان شده است.

 

چهره محسن تنابنده با گریمی که در فیلم دارد، تا حد زیادی به چهره واقعی «سعید حنایی» نزدیک شده و او انتخاب مناسبی برای این نقش بوده است. چالش اصلی تنابنده برای بازی در این نقش، نشان دادن همان تضاد ظاهر و باطن او و رعب و وحشتی بوده که باید در دل مخاطب بیندازد. بنابراین بازی در نقش یک قاتل زنجیره‌ای، تجربه سخت و متفاوتی را برای تنابنده رقم زده. «عنکبوت» سال گذشته مجوز اکران دریافت کرد، اما هنوز فرصت نمایش عمومی پیدا نکرده است. اکنون محسن تنابنده در انتظار نمایش این فیلم است تا یکی از متفاوت‌ ترین نقش‌ هایش روی پرده سینما دیده شود و توجهات را جلب کند.

محسن تنابنده در فیلم روزی روزگاری آبادان

چالش لهجه و ایفای نقش پدری مسن

این بازیگر سال 99 در اولین فیلم حمیدرضا آذرنگ با نام «روزی روزگاری آبادان» هم نقشی متفاوت را تجربه کرد. تنابنده در این فیلم بازی در نقش کاراکتری بسیار بزرگ تر از سن واقعی خودش را تجربه کرده و نقش «مصیب» همسر فاطمه معتمد آریا را برعهده داشته است. این شخصیت به مواد مخدر اعتیاد دارد و این موضوع را از خانواده خود پنهان می‌کند، بنابراین خیلی سریع کنترل خود را از دست می‌دهد، عصبی می‌شود و با همسر و فرزندانش درگیر است.

 

محسن تنابنده در این فیلم به خوبی در راه رفتن، نشست و برخاست و حرکاتش، سعی کرده شبیه یک فرد معتاد، افسرده و ناامید باشد. او با بازی خوب خود آشفتگی و آرام و قرار نداشتن «مصیب» را نشان می‌دهد و بر لهجه آبادانی شخصیت نیز مسلط است، در نتیجه مخاطب کاملا او را به عنوان پدری مُسن و اهل آبادان باور می‌کند. «روزی روزگاری آبادان» سال گذشته در جشنواره فجر رونمایی و تنابنده برای بازی در آن نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

 

همکاری با اصغر فرهادی

محسن تنابنده سال گذشته با بازی در «قهرمان» یکی از مهم‌ ترین تجربیات زندگی حرفه‌ای خود را پشت سر گذاشت و همچنان در مسیر موفقیت حرکت کرد. همکاری با کارگردان خوش‌ سابقه‌ای مانند اصغر فرهادی در کارنامه او اتفاق مهمی است که حتما در ادامه مسیر او در سینما تاثیرگذار خواهد بود.

 

او در این فیلم برای اولین بار با امیر جدیدی همبازی شده و شاهد ترکیب بازیگران تازه‌ای در «قهرمان» خواهیم بود. با توجه به توانایی فرهادی در بازی گرفتن از بازیگران خود، پیش‌‌بینی این که احتمالا بازی خوبی از تنابنده در این فیلم خواهیم دید، سخت نیست. این بازیگر 22 تیرماه با اولین نمایش «قهرمان» در جشنواره کن، در این رویداد سینمایی دیده خواهد شد.

 

حضور تنابنده در فیلم هومن سیدی

خبر مربوط به جدیدترین فعالیت سینمایی محسن تنابنده نیز نوید یک اتفاق خوب را در کارنامه این بازیگر می‌دهد. محسن تنابنده قرار است در فیلم جدید هومن سیدی به نام «جنگ جهانی سوم» ایفای نقش کند و برای اولین ‌بار با این کارگردان همکاری داشته باشد. هومن سیدی سابقه طولانی در زمینه کارگردانی ندارد، اما آثاری خوش ‌ساخت جلوی دوربین برده و موفقیت آن‌ها باعث می‌شود سیدی را به عنوان کارگردانی خوش‌ سابقه بشناسیم. تجربه همکاری با این کارگردان، می‌تواند موفقیت ‌هایی برای محسن تنابنده به همراه داشته باشد.

 

بازی در نقش‌ های سخت و متفاوت در «عنکبوت» و «روزی روزگاری آبادان»، همکاری با اصغر فرهادی و هومن سیدی، تجربه‌های خوبی را نصیب این بازیگر کرده و جایگاه او را در سینما تغییر داده است، باید دید او در ادامه چه انتخاب ‌هایی خواهد داشت.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.