2021/06/23
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲ تير
جزییات سقوط مرگبار دبیر اول سفارت سوئیس از طبقه ۱۷ برج خیابان کامرانیه

جزییات سقوط مرگبار دبیر اول سفارت سوئیس از طبقه ۱۷ برج خیابان کامرانیه

مأموران دست نوشته‌ای را روی میز که کنار خودکاری که با آن نوشته شده بود و تلفن همراه سیل وی پیدا کردند که بدون تاریخ و امضاء به زبان انگلیسی نوشته شده بود.

دوات آنلاین -تحقیقات درباره مرگ مشکوک دبیر اول سفارت سوئیس که در سقوط از طبقه هفدهم برج مسکونی آبشار به کام مرگ رفته ادامه دارد. تیم جنایی در محل حادثه دست نوشته‌ای پیدا کردند که حکایت از خودکشی دارد.

 

به نوشته روزنامه جوان ساعت‌۹:۳۰ صبح دیروز یکی از کارگران خدماتی برج آبشار در خیابان کامرانیه درحال نظافت حیاط برج بود که میان درختچه‌ها با جسد خونین زن میانسالی روبه‌رو شد و حراست را از ماجرا با خبر کرد. دقایقی از اعلام خبر تیمی از مأموران کلانتری‌۱۲۳ نیاوران در محل حادثه حاضر شدند.

 

دبیر اول سفارت سوئیس

مأموران پلیس در محل حادثه با جسد زن ۵۱‌ساله‌ای به نام سیل‌وی روبه‌رو شدند که مشخص بود بر اثر سقوط از ارتفاع به کام مرگ رفته‌است. بررسی‌های پلیس نشان داد خانم سیل‌وی اهل کشور سوئیس است و در ایران به عنوان دبیر اول سفارت سوئیس و نفر دوم دفتر حفاظت منافع امریکا در ایران مشغول به کار است و مدتی است که در طبقه هفدهم برج بلند گرانقیمت آبشار تنها زندگی می‌کند. با مشخص شدن هویت زن فوت شده و با توجه به حساسیت موضوع قاضی محمد وهابی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی و مأموران تشخیص هویت راهی محل شدند و تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز کردند.

 

تحقیقات تیم جنایی حکایت از آن داشت سیل‌وی مدتی است از شوهرش جدا شده و تنها فرزند ۲۱‌ساله‌اش که پسر است در کشور سوئیس زندگی می‌کند.

 

همچنین مشخص شد زن جوانی هم به عنوان مستخدم هر روز صبح به خانه او می‌آید و دوباره عصر آنجا را ترک می‌کند والان هم در خانه او مشغول نظافت است.

 

صحبت‌های مستخدم

وی به مأموران پلیس گفت: من هر روز ساعت‌۸ صبح برای نظافت و پخت و پز به خانه سیل‌وی می‌آیم و تا ساعت‌۱۶ عصر در خانه مشغول به کارم و بعد به خانه‌ام بر می‌گردم. امروز صبح مثل همیشه ساعت ۸ وارد برج شدم و با رمزی که در اختیار دارم وارد خانه سیل وی شدم. او به من رمز خانه‌اش را داده بود، چون زمانی که او هم در خانه نبود من طبق وظیفه‌ام به خانه او می‌آمدم و کارهایم را انجام می‌دادم. وقتی وارد خانه‌اش شدم از سیل‌وی خبری نبود و احتمال دادم که او برای کار بیرون رفته است و به همین خاطر مشغول به کار شدم تا اینکه ساعت‌۹:۳۰ حراست برج تماس گرفت و ازمن خواست به لابی بروم. وقتی وارد لابی شدم مرا به داخل حیاط بردند که با جسد صاحبخانه روبه‌رو شدم.

 

وی در پایان گفت: سیل‌وی زن خوبی بود، اما مدتی بود که از رفتارش احساس کردم کمی افسرده است.

 

کارگر برج هم به مأموران پلیس گفت: من هر روز داخل حیاط را نظافت می‌کنم و به گل و گیاهان باغچه می‌رسم و آن‌ها را آبیاری می‌کنم. دقایقی قبل در حال نظافت بودم که با جسد این زن داخل فضای سبز برج روبه‌رو شدم.

 

یکی از همکاران زن فوت شده هم گفت: او زن شادی بود و ایران را دوست داشت و به گفته خودش زندگی در ایران برای او شیرین بود. الان که گفته می‌شود او به زندگی‌اش پایان داده باورش برای ما مشکل است.

 

حرف‌های زن همسایه

در حالی که بررسی‌ها حکایت از آن داشت دبیر اول سفارت نیمه شب گذشته بر اثر سقوط از بالکن خانه‌اش در طبقه هفدهم فوت کرده، یکی از ساکنان برج که زن جوانی بود درباره لحظه حادثه اطلاعاتی در اختیار مأموران پلیس قرار داد، اما ساکنان دیگر برج مدعی بودند تا زمانی که کارگر برج جسد را کشف نکرده بود از حادثه بی‌خبر بودند.

 

زن جوان گفت: شب خواب بودم که با صدای مهیبی مانند صدای انفجار از خواب پریدم. اول فکر کردم که خانه یکی از همسایه‌ها منفجر شده است که به طرف پنجره رفتم، اما صدا قطع شده بود و هیچ آثاری هم داخل خیابان و برج نبود که دوباره به خواب رفتم. الان که متوجه شدم یکی از ساکنان برج بر اثر سقوط از ارتفاع فوت کرده است به سراغ دوربین مداربسته داخل خانه‌ام رفتم که دیدم لحظه‌ای که من از خواب بر اثر صدای مهیب بیدار شده‌ام ساعت ۱۲: ۲۴ بامداد بوده است.

 

کشف دستنوشته

در ادامه تیم جنایی برای برملا کردن راز مرگ زن میانسال راهی طبقه هفدهم برج شدند و به بررسی خانه وی پرداختند. مأموران پلیس در نخستین گام دست نوشته‌ای را روی میز که کنار خودکاری که با آن نوشته شده بود و تلفن همراه سیل وی پیدا کردند که بدون تاریخ و امضاء به زبان انگلیسی نوشته شده بود. سیل وی در این دست نوشته که شبیه وصیتنامه بود خطاب به پسر ۲۱‌ساله‌اش در سوئیس نوشته‌بود.

 

در دست نوشته آمده بود که «جسد مرا به سوئیس منتقل کنید و پس از سوزاندن خاکسترم را کنار قبر فرزند فوت شده‌ام دفن کنید. هر چه دارایی دارم پس از مرگم به پسرم در سوئیس تحویل داده‌شود.» مأموران در ادامه نوشته‌های قدیمی دیگری هم داخل خانه از زن فوت شده پیدا کردند که پس از تطبیق دست نوشته با نوشته‌های قبلی مشخص شد دست نوشته باقی مانده متعلق به خط سیل‌وی است، اما این دست نوشته برای مشخص شدن و اطمینان از آن به دستور بازپرس در اختیار تیم خط شناسی مأموران پلیس قرار گرفت. همچنین تعدادی قوطی قرص هم در خانه سیل وی کشف شد که برای مشخص شدن آن در اختیار تیم پزشکی قانونی قرار گرفت.

 

سقوط

مأموران پلیس در ادامه بررسی‌ها داخل خانه هیچ آثاری از درگیری و بهم ریختگی وسایل پیدا نکردند که نشان دهد سیل وی قبل از مرگش با فرد یا افرادی داخل خانه‌اش درگیر شده است. همچنین در بررسی‌های داخل بالکن که حدود یک متر و ۱۰ سانت طول دارد هیچ آثار درگیری و خونی پیدا نشد.

 

از طرفی هم در تن پیمایی از جسد، تیم تشخیص هویت هیچ آثاری از درگیری، زخم و مورد مشکوک دیگری پیدا نکردند و به همین دلیل این احتمال برای مأموران پلیس قوت گرفت که زن میانسال خودش را از بالکن خانه‌اش به پایین پرت کرده و به زندگی‌اش پایان داده است.

 

مأموران همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه، جسد برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. همچنین قاضی محمد وهابی به مأموران دستور داد دوربین‌های مداربسته برج مسکونی را بررسی تا زوایای پنهان این حادثه بر ملا شود.

 

لوازم آشپزخانه کالا و ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.