2024/03/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۲ اسفند
نجات پسر 13ساله از چنگ گروگان گیران نیم میلیاردی

نجات پسر 13ساله از چنگ گروگان گیران نیم میلیاردی

گروگانگیران 4 نفر بودند که همگی آنها از سوی پلیس شناسایی شده‌اند و تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه دارد.

دوات آنلاین -پسر 13ساله گنبدی که صبح نخستین روز اردیبهشت توسط 4مرد ربوده شده و به یکی از روستاهای مرزی در شرق کشور منتقل شده بود، پس از 8 روز با تلاش پلیس آگاهی استان گلستان آزاد شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

 

به نوشته روزنامه همشهری، صبح نخستین روز اردیبهشت امسال محمدرئوف 13ساله داخل سوپرمارکتشان در روستای سلاق نوری در حوالی شهرستان گنبد نشسته و در انتظار مشتری بود که یک خودروی پژو405 مقابل مغازه توقف کرد. 3مرد جوان از ماشین پیاده شدند و به طرف مغازه رفتند. آنها پس از ورود به آنجا، چند کلمه‌ای با محمد رئوف صحبت کردند و وقتی مطمئن شدند که وی تنهاست، با تهدید او را ربوده و سوار ماشین کرده و متواری شدند.

 

شروع تحقیقات

پسر 13ساله در چشم بر هم زدنی ربوده شد و هر چند سر و صدای او، همسایه‌ها و خانواده‌اش را خبر کرد اما آنها وقتی رسیدند که دیر شده بود و آدم‌ربایان با سرعت زیاد متواری شده بودند. به‌دنبال این ماجرا، خانواده پسر نوجوان با پلیس تماس گرفتند و با تشکیل پرونده آدم‌ربایی، تحقیقات برای شناسایی آدم‌ربایان و آزادی پسر ربوده شده آغاز شد.

 

درخواست 500 میلیونی

تلاش مأموران پلیس برای ردگیری آدم‌ربایان و دستگیری آنها هنوز به نتیجه نرسیده بود که آدم‌ربایان با پدر محمدرئوف تماس گرفتند و برای آزادی پسرش درخواست 500میلیون تومان پول نقد کردند. آنها تهدید کردند که اگر به خواسته‌شان نرسند، گروگانشان را کشته و جسدش را به آتش خواهند کشید.

 

در این شرایط مأموران به تحقیق از پدر محمد رئوف پرداختند. اینکه گروگانگیرها طعمه‌شان را در یک روستا و از خانواده‌ای روستایی انتخاب کرده بودند از این حکایت داشت که آنها از قبل این خانواده را می‌شناخته و احتمالا با آنها در ارتباط بوده‌اند. به همین دلیل مأموران از پدر محمدرئوف درباره افرادی پرسیدند که با وی دادوستد داشتند و احتمالا به اختلاف برخورده بودند. حدس مأموران درست بود چرا که در ادامه مشخص شد که پدر محمدرئوف با افرادی دچار اختلاف مالی 500میلیون تومانی شده و این افراد برای اینکه به پول خودشان برسند دست به آدم‌ربایی زده‌اند.

 

عملیات در مرز

درحالی‌که برخی از مردم و مسئولان روستا با اظهارنظرها و اطلاع‌رسانی‌های بی‌موقع و شتاب‌زده‌شان در شبکه‌های اجتماعی باعث شده بودند که کار پلیس برای دستگیری گروگانگیران سخت‌تر شود اما درنهایت سرنخ‌هایی به‌دست آمد که نشان می‌داد آنها گروگان نوجوان خود را به نقطه صفر مرزی در شرق کشور منتقل کرده و در خانه‌ای روستایی نگهداری می‌کنند. کارآگاهان در ادامه موفق شدند برخی از نزدیکان گروگانگیران را شناسایی و آنها را به اداره پلیس احضار کنند و همین مسئله باعث شد که آدم‌ربایان متوجه شوند که از سوی پلیس شناسایی شده‌اند و برای فرار از دستگیری، گروگانشان را پس از 8روز اسارت آزاد کردند.

 

سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با بیان این خبر گفت: گروگانگیران 4 نفر بودند که همگی آنها از سوی پلیس شناسایی شده‌اند و تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه دارد.

 

به‌گفته وی، گروگان 13ساله پس از آزادی در نقطه صفر مرزی، به استان گلستان منتقل شد و در حضور پلیس در آغوش گرم خانواده‌اش قرار گرفت.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.