2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
کلاب هاوس چیست و چگونه عضو آن شویم

کلاب هاوس چیست و چگونه عضو آن شویم

هر شخص تنها با دریافت دعوت نامه از فردی که در اپلیکیشن عضو باشد، می‌تواند در این سرویس عضو شود.

دوات آنلاین -کلاب هاوس شبکه اجتماعی نوظهوری است که اوایل سال 2020 ساخته شد و در ماه های اخیر روز به روز بر محبوبیت اش افزوده می شود. چیزی که کلاب هاوس را متفاوت می‌کند نبود متن، عکس و ویدئو است. این اپلیکیشن صرفا با صداست و همه چیز زنده و همزمان اتفاق می‌افتد.

 

خراسان نوشت: شما می‌توانید به اتاقی بپیوندید که دیگران دارند صحبت می‌کنند یا خودتان یک اتاق ایجاد کنید و درباره موضوعی با دوستانتان حرف بزنید. نکته ای که وجود دارد این است که این شبکه اجتماعی مکالمات را ضبط نمی‌کند و شما نمی‌توانید دوباره به آن‌ها گوش دهید، همه چیز را باید به صورت لحظه‌ای و زنده دنبال کنید.

شرایط عضو شدن در کلاب هاوس چیست

چطور باید در این شبکه اجتماعی عضو شد؟

همین ابتدا باید بگوییم که عضو شدن در کلاب هاوس به همین راحتی ها نیست. فعلا باید برای ورود به این پلتفرم حتما گوشی آیفون داشته باشید چون هنوز نسخه اندروید آن منتشر نشده است. البته این تنها محدودیت این شبکه اجتماعی نوظهور نیست بلکه اکنون تنها با دعوت نامه می‌توان در این شبکه اجتماعی عضو شد. در حقیقت هر شخص تنها با دریافت دعوت نامه از فردی که در اپلیکیشن عضو باشد، می‌تواند در این سرویس عضو شود. البته شما می‌توانید پیش از گرفتن دعوت نامه نام کاربری خود را رزرو کنید.

 

مزایای کلاب هاوس

یکی از مزایای کلاب هاوس این است که اگر فردی توسط کاربران ریپورت شود نه تنها دیگر نمی‌تواند از کلاب هاوس استفاده کند بلکه فردی هم که او را تایید کرده نیز از این برنامه بیرون انداخته می‌شود و این موضوع می تواند آدم هایی را که در پلتفرم هایی مثل اینستاگرام به راحتی به فحاشی در زیر پیج افراد می پردازند محدود کند. البته از دیگر مزایای این پلتفرم هم مبتنی بر صدا بودن آن است که زحمت تایپ را کم و البته فضای صمیمی تری را هم ایجاد می کند.

کلاب هاوس چه خوبی ها و بدی هایی دارد

معایب کلاب هاوس

یکی از مهم ترین نگرانی ها درباره حریم خصوصی و امنیت کاربران است که مبادا امنیت این پلتفرم که هنوز نسخه آزمایشی دارد، پایین باشد و اطلاعات حساس کاربران هک شود. جدای از این موضوع نقاط ضعف دیگری درباره کلاب هاوس در گفت وگو با ظریف عیان شد. اولین نقطه ضعف آن این بود که بیش از هشت هزار نفر نمی‌توانند در یک گفت وگو شرکت کنند. در حالی که امکان گفت وگوی جمعی در کانال‌های تلگرام و در قالب

 

Voice Chat این ضعف را ندارد و همزمان صدها هزار نفر می‌توانند در چنین فضایی حضور پیدا کنند. علاوه بر این تلگرام بر خلاف کلاب‌ هاوس اجازه ضبط کردن گفت وگوها و انتشار فایل آن در همان کانال را می‌دهد. این مزیت در اینستاگرام هم دیده می‌شود جایی که پس از لایو سه نفره می‌توان همان گفت و گو را در صفحه منتشر کرد تا مخاطبانی که نتوانستند در زمان لایو گفت وگو را گوش کنند، بعدا بشنوند. در کنار این ها باید به این موضوع هم اشاره کرد که مدیر اتاق است که به اشخاص اجازه اظهار نظر می دهد به همین دلیل این امکان وجود دارد که مکالمه ها به صورت متکلم وحده یا از جانب عده ای هم سو شکل بگیرد و به دیدگاه های مختلف اجازه اظهار نظر داده نشود.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.