2023/12/04
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۳ آذر
تایید حکم قصاص آرمان به اتهام قتل غزاله

تایید حکم قصاص آرمان به اتهام قتل غزاله

آرمان در صورتی که نتواند رضایت اولیای دم را کسب کند، دوباره پای چوبه دار می رود.

دوات آنلاین -آرمان که به اتهام قتل غزاله در زندان به سر می برد، با تایید حکم قصاصش در دیوان عالی کشور در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت. او پیش از این یک بار پای چوبه دار رفته بود که اولیای دم به او مهلت دادند.

 

به نوشته روزنامه جام جم، رسیدگی به این پرونده جنجالی از ۱۲بهمن ۹۲ و همزمان با ناپدیدشدن مرموز دختر ۱۹ساله ای به نام غزاله آغاز شد.

 

بررسی های پلیسی نشان داد، او آخرین بار به دیدن پسر ۱۸ ساله ای به نام آرمان رفته بود. آرمان که قصد ازدواج با غزاله را داشت، چند روز بعد احضار و با کشف سرنخ هایی از درگیری در اتاقش بازداشت شد.

 

آرمان در تحقیقات منکر قتل غزاله شد و گفت: غزاله هنگام ترک خانه، پایش در راه پله های سر خورد و سرش به پله ها برخورد کرد. از ترس پیکر او را داخل چمدانی گذاشته و در سطل زباله انداختم.

 

باتوجه به اینکه اعترافات آرمان با واقعیت کشف شده در صحنه منطبق نبود، بازجویی ها از او ادامه پیدا کرد که در ادامه به قتل اعتراف کرد؛ اما جست وجوها برای یافتن جسد دختر جوان بی نتیجه ماند.

 

اولین حکم قصاص

آرمان در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد و قضات دیوان عالی کشور حکم را تایید کردند.

 

سال گذشته نام آرمان در فهرست اجرای حکم قرار گرفت اما چند دقیقه قبل از اجرای حکم توانست از اولیای دم فرصت بگیرد.

 

غزاله زنده نیست

در ادامه نیز درخواست اعاده دادرسی داد که با این درخواست موافقت شد. شهریور امسال آرمان باردیگردرشعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی بابایی پای میز محاکمه قرار گرفت. در این جلسه نماینده دادستان در خصوص شبهات پرونده گفت: متهم به قتل اعتراف کرده و حتی به یکی از دوستانش هم گفته بود مرتکب قتل شده است. موضوع دفترچه بیمه و دانشگاه مقتول هم بررسی و مشخص شد، غزاله زنده نیست.

 

در ادامه پدر و مادر غزاله دوباره درخواست قصاص قاتل دخترشان را مطرح کردند، وقتی نوبت به آرمان رسید، او با رد اتهام قتل عمدی گفت: من و غزاله مشکلی با هم نداشتیم. آخرین بار بعد از خداحافظی متوجه سقوطش در راه پله ها شدم. آن زمان سنم کم بود و به فکرم نرسید با اورژانس تماس بگیرم. بدون اینکه متوجه کارهایم باشم، پیکرش را داخل کیسه ای گذاشته و داخل سطل زباله انداختم.

 

حکم قصاص دوباره

پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات برای تصمیم گیری وارد شور شده و آرمان را مقصر دانسته و حکم به قصاص دادند.

 

با اعتراض او به حکم مجازاتش، پرونده دوباره به دیوان عالی کشور ارسال شد که قضات دیوان عالی کشور حکم قصاص را تایید کردند.

 

آرمان در صورتی که نتواند رضایت اولیای دم را کسب کند، دوباره پای چوبه دار می رود.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.