2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
سگ وحشی پسر 8 ساله را به کما برد

سگ وحشی پسر 8 ساله را به کما برد

اگر فداکاری یکی از اهالی نبود این سگ پسرم را کشته بود. پزشکان به ما گفتند اسماعیل زنده می ماند. اما زمان بیشتری باید تحت درمان باشد و هزینه های درمانش بالاست.

دوات آنلاین -کارمند بانک وقتی متوجه حمله سگ به پسربچه شد، جانش را به خطر انداخت و پسر هشت ساله را نجات داد. پسر هشت ساله به خاطر شدت جراحات به کما رفته و مرد فداکار از ناحیه دست زخمی شد که تحت درمان است.

 

به گزارش خبرنگار جام جم، اسماعیل هشت ساله که از یک چشم نابیناست، عصر ۳ بهمن با پسر همسایه شان از خانه شان در روستای ا... آباد شهر زارچ از توابع استان یزد بیرون آمدند تا بازی کنند.

 

از روی کنجکاوی و غافل از حادثه ای که در انتظارشان است وارد ساختمان نیمه کارهای شدند که سگی به او حمله ور شد.

 

یکی از اهالی با دیدن این صحنه ، به سمت سگ رفت و پسربچه را نجات داد. اسماعیل به بیمارستان رهنمون یزد منتقل شد که به خاطر شدت جراحات در کماست.

 

کودک، ضایعات جمع کن بود

مصطفی سلمانی، مدیر روابط عمومی شهرداری زارچ دراین باره به جام جم گفت: بررسی های اولیه نشان داد دو کودک برای جمع کردن ضایعات به آن ساختمان رفته بودند که یکی از آنها گرفتارسگ شده و یکی از اهالی او را نجات داده است. به نظر می رسد آن سگ صاحب داشته و بعد از فرار به این ساختمان آمده است. با توجه به این که آن سگ تهدیدی برای اهالی روستا بود، آتش نشانان با شلیک تیر، جان سگ را گرفتند.

حمله سگ وحشی به کودک

پدر اسماعیل چه گفت

پدر اسماعیل که با کارگری هزینه زندگی خود و خانواده پنج نفره اش را تامین می کند هنوز نگران وضعیت سلامت فرزندش و هزینه های درمانی است که در توان او نیست. وی می گوید: من و خانواده ام اهل زاهدان هستیم و دو سال است در روستای ا... آباد زارچ استان یزد زندگی می کنیم. سه پسر دارم که اسماعیل، دومین بچه ام است و از ناحیه یک چشم نابیناست. آن روز سر کار بودم که تلفنی به من خبر دادند پسرم دچار حادثه شده است. اسماعیل برای تیله بازی با پسر همسایه از خانه بیرون رفته و وارد ساختمان نیمه کاره شده اند.

 

اگر فداکاری یکی از اهالی نبود این سگ پسرم را کشته بود. پسرم ضایعات جمع کن نبود و برای بازی از خانه بیرون رفت. پزشکان به ما گفتند اسماعیل زنده می ماند. اما زمان بیشتری باید تحت درمان باشد و هزینه های درمانش بالاست. از مردم و مسؤولان شهر می خواهم برای ادامه درمان او به خانواده ام کمک کنند.

 

قهرمان نجات اسماعیل

این حادثه تلخ یک قهرمان دارد؛ علیرضا کریمی، او کارمند بانک و پدر پنج فرزند است که با فداکاری اش جان اسماعیل را نجات داد. او درباره روز حادثه می گوید: آن روز از محل کارم بیرون آمده و راهی خانه شدم که در میان راه با مرد موتورسواری روبه رو شدم که درخواست کمک داشت. وقتی به سمتش رفتم، فهمیدم پسر خردسالی داخل ساختمان نیمه کاره گرفتار سگ شده و جان او در خطر است.

 

یک قلاده سگ از نوع ژرمن بود. پاهای پسر هشت ساله را گرفته و زخمی اش کرده بود. جان خودم دیگر مهم نبود. خودم بچه داشتم و حس پدرانه به من شجاعت داد و وارد ساختمان نیمه کاره شدم.

 

وی افزود: با سگ درگیر شدم و توانستم پسر را از چنگ آن حیوان نجات دهم. صورت کودک به شدت زخمی شده بود. سگ به من حمله و مرا هم زخمی کرد. با صدای فریادهایمان مردم سر رسیدند. سگ رهایم نمی کرد و روی سینه ام نشسته بود. هر لحظه بیم آن را داشتم که دوباره به پسر خردسال حمله کند.

 

در همان گیرودار بودم که مرد موتورسوار، چوبدستی را سمتم انداخت و با آن چوبدستی، ضربه هایی به سر سگ زدم که رهایم کرد.

 

پسربچه را به بیمارستان انتقال دادند و واکسن هاری زدم و زخم هایم را در خانه درمان کردم. روز بعد از حادثه امام جمعه شهرمان تلفنی جویای حالم شد که از او خواستم همراه مسؤولان کمک کند که روند درمان اسماعیل زودتر به نتیجه برسد و بتوانند با جراحی زیبایی صورتش را ترمیم کنند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.