2024/07/25
۱۴۰۳ پنج شنبه ۴ مرداد
خاطره خواندنی الهام چرخنده از کودکی اش

خاطره خواندنی الهام چرخنده از کودکی اش

چرخنده خاطره ای دوران 5 سالگی اش و نوع تربیت کودکان منتشر کرده است.

دوات آنلاین -الهام چرخنده خاطره ای را از دوران کودکی اش منتشر کرد که بسیار خواندنی است. او نوشت: بچه که بودم نمی‌دونم چرا تا یه سنی عجیب از تاریکی و شب و خصوصا موقع خواب میترسیدم شاید اثرات جنگ بود و بی برقی‌ها و اون آژیر بد صدای قرمز رنگ که این ترس رو تو وجود بچه‌ها انداخته بود. امروز وقتی داشتم گل‌های خونه رو آب میدادم به ناخودآگاه پای هر گل یا علی میگفتم .. چند لحظه فکر کردم الهام، از کی شروع شد؟ چند سالت بود که با نام امیرالمومنین علی علیه السلام آشنا شدی. مدام ذهنم رو به عقب میبردم ..

 

تا همین الان که عکس چشمای امیر شایان رو دیدم! یوهو یاد ترس‌های کودکیم افتادم! حدودا" پنج ساله بودم یک دختر لاغر که دو تا چشم بود و کلی مو‌های فرفری شب‌ها کنار عزیز خانوم باید میخوابیدم تا خوابم ببره. یادمه اولین بار اعجاز این نام رو یک شب سرد زمستونی تو مشهد اردهال خونه دایی سید جلال خدا بیامرزم، دیدم! یواشکی زیر کرسی، تو گوش عزیز گفتم: میترسم! تو چشمام زل زد و با اون لحن عجیب و مهربونش جوری که آدم اعتماد میکرد به حرفاش گفت: ننه اینی که من میگم و تکرار کن و هرگز هرررگز نخواهی ترسید!

 

گفتن: بسم الله الرحمن الرحیم. سر نهادم بر زمین کسی نیاد بالا سرم غیر از امیرالمومنین ع خدااایا، من چرا نترسیدم دیگه؟! این نام چی داشت؟ که در هر شرایط و سختی و شادی و غم و پیروزی و شکست و قدرت و ضعف کارایی داره. بعد‌ها فهمیدم این جمله سال‌ها و نسل‌ها تو خانواده عزیزخانوم چرخیده. همیشه با خودم میگفتم؛ کاش منم مثل عزیز خانوم جوری حرفم سند باشه که وقتی به بچه هام این جمله رو یاد میدم اعتماد کنن. الحمدالله این ارث رسید بهشون. نمیدونم تک تک شما چه عادات زیبایی رو که یحتمل طبق قدیما رسم بود با آهنگ و شعر منتقل میکردند رو از مادران و پدران عزیزتون آموختید. نسل مادر‌ها و پدرهامون دیگه تکرار نمیشه.

 

کاش ما احیاء کننده اون باور‌ها و تکه کلام‌ها باشیم که سراسر پند بود و مهر و محبت و سادگی و ایمان و حرمت و عفت و غیرت و عشق.کاش همین طور که در دنیای مدرن و سرعت راه میریم یادمون نره ریشه هامون تو کدوم خاکه .. کاش تا بچه‌های پسرهام هم شب‌ها مامان جونشون تو گوششون بگه .. اگه میخوای نترسی و فردا نمره خوب تو امتحان بگیری و امشب کلی خواب‌های خوب ببینی و هیچ موجودی هم نتونه بهت آسیب برسونه، فقط بگو.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سر نهادم بر زمین کسی نیاد بالا سرم غیر از

امیرالمومنین ع

بعدم بچه هاشون تهش ریز بگن.

بچه ها میبینن . بچه ها میشنون . بچه ها یادمیگیرن . و ما نیمه تصویر آنهاییم .

یا علی

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1399/10/18
من اين جمله را در كودكي هر شب إز مادرم ميشنيدم كه وقت خواب به ما ميگفت وبرأي ما دعائ خوابيدن بود سر نهادم به بالين به اميد رب العا لمين كسي نياد. بالا سرم غير إز أمير المؤمنين ع وچه أرامشي در اين كلمات است

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.