2022/12/08
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
پایان عشق دختر و پسر عاشق با اسیدپاشی

پایان عشق دختر و پسر عاشق با اسیدپاشی

این دختر و پسر هر یک ادعا می کند دیگر روی او اسید پاشیده است.

دوات آنلاین -دختر دانشجو که به اتهام اسیدپاشی روی یکی از هم‌دانشگاهی‌هایش که مردی جوان است، بازداشت شده و به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شود.

 

به نوشته روزنامه جوان ۱۶‌فروردین‌سال‌۹۵، یکی از پرسنل بیمارستان مدرس مأموران کلانتری‌۱۶۳ ولنجک را از مجروح شدن یک مرد و زن جوان در حادثه اسیدپاشی باخبر کرد. بعد از حضور مأموران در محل، اولین بررسی‌ها نشان داد مرد جوانی به نام علیرضا همراه دختری به نام سپیده که هر دو از ناحیه سر و صورت دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان منتقل شده‌اند.

 

یک ادعا

از آنجایی‌که تحقیقات پلیسی نشان می‌داد این حادثه عمدی بوده است، پسر جوان بعد از بهبود نسبی مورد تحقیق قرار گرفت. او در توضیح به مأموران گفت: «دانشجوی پزشکی هستم و سپیده هم دانشگاهی‌ام بود. او دانشجوی فوق‌لیسانس بود که برای تحصیل از کرمانشاه به تهران آمده بود. من و سپیده بعد از آشنایی به هم علاقه‌مند شدیم و قصد داشتیم با هم ازدواج کنیم.»

 

مرد جوان ادامه داد: «روز حادثه سپیده به خانه‌مان آمده‌ بود که ناگهان زنگ خانه به صدا در آمد. وقتی در را باز کردم مردم ناشناسی وارد خانه شد و بعد از پاشیدن اسید روی من و سپیده فرار کرد. همان موقع یک تاکسی کرایه کردم تا ما را به بیمارستان برساند. من و سپیده او را نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم به چه قصدی این بلا را سر ما آورد.»

 

طرح شکایت

بعد از این توضیحات، تحقیقات برای شناسایی مرد اسید‌پاش ادامه داشت تا اینکه مرد جوان خلاف اظهارات قبلی‌اش گفت فرد اسیدپاش همان دختر مورد علاقه‌اش بوده است. بنابراین او بار دیگر مورد تحقیق قرار گرفت و گفت: «مدتی بود من و سپیده با هم رابطه‌ای نداشتیم و او به شهرستان رفته بود، اما بعد از اینکه به تهران برگشت برای دیدنم به خانه‌ام در ولنجک آمد. وقتی او را دیدم پیشنهاد دادم به هتل برود، اما قبول نکرد.»

 

مرد جوان ادامه داد: «وقتی سپیده در شهرستان بود با دخترجوانی نامزد کرده بودم، اما او این موضوع را نمی‌دانست و به او حرفی نزده‌بودم. همان روز به طور اتفاقی نامزدم مقابل خانه آمد و زنگ زد. از ترس آبرویم او را به بهانه‌ای داخل خانه راه ندادم. بعد از رفتن او، سپیده عصبانی شد و از آشپزخانه یک چاقو برداشت. او مرا تهدید کرد اگر رابطه‌ام را با نامزدم به هم نزنم خودش را خواهد کشت. آرامش کردم و بعد از ساعتی به اتاق خواب رفتم و خوابیدم. نیمه‌های شب بود که متوجه شدم سر و بدنم می‌سوزد. از جا بلند شدم و دیدم سپیده ظرف حاوی اسید را برداشته و روی من ریخته است. او خودش نیز در این حادثه آسیب دید. به همین خاطر از او شکایت دارم.»

 

ادعاهای متهم

با ثبت شکایت مرد جوان، سپیده نیز بازداشت شد، اما جرمش را انکار کرد و در توضیح گفت: «وقتی در شهرستان بودم، علیرضا به من پیام داد تا به ملاقاتش در خانه‌اش بروم. قبول کردم و وقتی به تهران برگشتم به دیدنش رفت. در خانه بودیم که ناگهان نامزدش مقابل در آمد. علیرضا مقابل در رفت و نامزدش را به خانه راه نداد. او بعد از رفتن نامزدش رفتارش تغییر کرد و ناگهان درخواست رابطه نامشروع کرد. در حالی‌که از او عصبانی بودم مقاومت کردم و پیشنهادش را نپذیرفتم.»

 

دختر جوان ادامه داد: «علیرضا وقتی رفتار مرا دید به سرویس بهداشتی رفت و ظرف حاوی اسید را برداشت. او مرا تهدید کرد اگر خواسته‌اش را نپذیرم، اسید را روی خودش و روی من خواهد ریخت. همین باعث درگیری شد و در آن درگیری ظرف اسید روی هر دو نفر ما پاشیده شد.»

 

با ثبت این اظهارات پرونده، اما بنا به شواهد و قرائن موجود، کیفرخواست علیه دختر جوان صادر و پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. به این ترتیب دختر جوان به زودی در شعبه دهم دادگاه از خودش دفاع خواهد کرد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.