2023/12/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۱ آذر
مهمانان خارجی تحلیف چگونه به ایران می‌آیند

مهمانان خارجی تحلیف چگونه به ایران می‌آیند

دوات آنلاین-یک مقام مسئول گفت: ۹۵ درصد میهمانان مراسم تحلیف ریاست جمهوری، با پروازهای عادی به تهران می آیند و تنها ۵ درصد(میهمانان خاص)، با پرواز اختصاصی در مهرآباد فرود می آیند.

کوروش فتاحی درباره انجام پرواز مقامات خارجی برای حضور در مراسم تحلیف، گفت: شاهد حضور هیات بلندپایه خارجی برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری خواهیم بود. همچنین همین تعداد پرواز نیز، مجدد در روزهای شنبه و یکشنبه بابت برگشت مقامات ارشد بسیاری از کشورها، صورت می‌گیرد و به همین دلیل، فرودگاه امام خمینی(ره) ترافیک گسترده پروازها را شاهد خواهد بود.

سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) افزود: با توجه به همزمانی تعداد زیادی از پروازهای حج فرودگاه امام خمینی(ره) و پروازهای تحلیف، فعالیت نیروهای شاغل در این فرودگاه به صورت سه شیفت و ۲۴ ساعته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد پروازهای تحلیف به فرودگاه امام خمینی(ره) خواهد بود، گفت: پروازهای خاص برای مقامات ارشد برخی کشورها به مهرآباد انجام می‌شود؛ اما بخش عمده ای از مدعوین مراسم تحلیف ریاست جمهوری، با مسافران عادی به تهران می آیند که با توجه به فرود پروازهای بین المللی در فرودگاه امام خمینی(ره)، سفر آنها به ایران نیز از طریق همین فرودگاه انجام می شود؛ بنابراین انتقال سفرهای مقامات خارجی حاضر در تحلیف ریاست جمهوری به فرودگاه امام خمینی(ره) به دلیل مسائل امنیتی نیست؛ هر چند که استقبال از مسافران ویژه پروازهای عادی در فرودگاه امام خمینی(ره) به صورت وی آی پی خواهد بود.

 

منبع:مهر

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.