2023/10/03
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۱ مهر
تایید فوت 2 معلول به‌دلیل مسمومیت در مجتمع خیریه‌‏

تایید فوت 2 معلول به‌دلیل مسمومیت در مجتمع خیریه‌‏

روز یکشنبه مسمومیت سه نفر از معلولان نگهداری شده در یک مجتمع خیریه‎ در شبستر گزارش شد و همان روز این سه نفر سرپایی مداوا و ترخیص شدند. اما فردای همان روز دوباره 10 نفر دیگر نیز علایم مسمومیت اسهال و تب را نشان دادند

دوات آنلاین-مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با تأیید فوت دو معلول در یک مجتمع خیریه‌‏ شبستر گفت: همچنین 10 معلول دیگر نیز مسموم شده است.

محسن ارشدزاده اظهار کرد: روز یکشنبه مسمومیت سه نفر از معلولان نگهداری شده در یک مجتمع خیریه در شبستر گزارش شد و همان روز این سه نفر سرپایی مداوا و ترخیص شدند. اما فردای همان روز دوباره 10 نفر دیگر نیز علایم مسمومیت اسهال و تب را نشان دادند.

وی افزود: پس از مشاهده‌ی علایم مسمومیت، معلولان را به بیمارستان و درمانگاههای شهرستان شبستر اعزام کردهاند و متاسفانه دو نفر از معلولان که سابقهی تشنج شدید داشتند، طی این حادثه فوت کردند.

وی عنوان کرد: سایر بیماران نیز پس از فوت این دو نفر به بیمارستان تبریز منتقل شدند و هم اکنون این بیماران تحت مداوا و رو به بهبود هستند و همچنین سایر معلولان این موسسهی خیریه نیز در شبستر تحت نظارت و کنترل پزشکان هستند تا در صورت مشاهدهی علایم تحت مداوا قرار گیرند.

ارشدزاده گفت: موسسهی خیریه‌‏ی قشقایی  از 21 معلول ذهنی و جسمی پسر بالای 14 سال نگه‌داری میکند و علت این مسمومیت توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز در دست بررسی بوده و طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در اخبار صدا و سیمای استان در این خصوص اظهار کرد: علت این حادثه هنوز مشخص نبوده است. نمونهبرداریها و آزمایشات در این خصوص در حال انجام است و نتایج آن طی روزهای آتی مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مسمومیت غذایی در خیریه‌ی قشقایی شبستر منجر به فوت دو مصدوم شد و 10 نفر دیگر را روانهی بیمارستان کرد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.