2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
ظاهرا فقط خود رئیس جمهور از فهرست نهایی وزرا مطلع است
غلامرضا کاتب،عضو هیات رئیسه مجلس :

ظاهرا فقط خود رئیس جمهور از فهرست نهایی وزرا مطلع است

روال کاری مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم ورود به مصادیق فردی و یا حمایت از یک فرد در مقابل فرد دیگری به منظور تحمیل شخصی خاص و کسب سهمیه در کابینه نبوده و نخواهد بود

دوات آنلاین-عضو هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور بعد از مراسم تحلیف فهرست نهایی را تقدیم مجلس می‌کند و پس از آن نمایندگان به بررسی وزرای پیشنهادی می‌پردازند.

غلامرضا کاتب درباره معرفی کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی ازجانب رئیس جمهور منتخب گفت: البته ظاهرا فقط خود رئیس جمهور از فهرست نهایی مطلع است و اطلاعات بنده و سایر نمایندگان در خانه ملت هم در حد مطالب ارائه شده در فضای عمومی جامعه است که همگان مطلع هستند.

او تأکید کرد: اساسا نیازی به کنجکاوی بیش از اندازه در این خصوص نیست و مقرر شده است رئیس جمهور بعد از مراسم تحلیف فهرست نهایی را تقدیم مجلس کند که بعد از آن بحث و بررسی در خصوص افراد کاندیدای وزارتخانه‌ها در کمیسیون‌های تخصصی آغاز می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روال کاری مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم ورود به مصادیق فردی و یا حمایت از یک فرد در مقابل فرد دیگری به منظور تحمیل شخصی خاص و کسب سهمیه در کابینه نبوده و نخواهد بود بلکه آنچه مهم است بررسی سوابق و توانایی‌های فرد معرفی شده بر اساس عملکرد گذشته و برنامه‌های ارائه شده تخصصی در راستای اجرای برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلان مصوب و اسناد بالادستی است.

کاتب درخصوص تعامل نمایندگان خانه ملت با دولت در جهت بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی گفت: نمایندگان به عنوان وکلای عامه مردم براساس چارچوبی که قانون و شرع برای آن‌ها تعیین، و سوگندی که ادا کرده‌اند، اقدام می‌کنند لذا در برابر مردم و کشور در این خصوص احساس مسئولیت و وظیفه، و از این جهت تمام همت خود را معطوف به بررسی دقیق کابینه پیشنهادی می‌کنند.

او ادامه داد: اعلام صریح مخالفت یا موافقت برخی نمایندگان با احراز پست وزارت ازجانب افراد پیشنهادی رئیس جمهور، موافقت یا مخالفت با شخص خاصی نیست، بلکه هدف انتخاب بهترین گزینه بر اساس برنامه‌ها و اهداف است البته باید به این نکته اشاره کرد که فضای کلی مجلس شورای اسلامی در این دوره فضایی مبتنی بر تعامل و همفکری دوجانبه با دولت منتخب دوازدهم است همانند آنچه در دوره پیشین اتفاق افتاد.

 

منبع:خبرآنلاین

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.