2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
صدای فعالان موسیقی درآمد/21 روز بعد، جایگزین کارگرساده نیازمندیم
نگاهی به اخبار فرهنگی روز:

صدای فعالان موسیقی درآمد/21 روز بعد، جایگزین کارگرساده نیازمندیم

باز هم صدای اهالی هنر این بار در عرصه موسیقی بلند شده است. 500 نفر از فعالان موسیقی امروز در نامه سرگشاده‌ای از وزیر ارشاد خواستند که به ماجرای لغو کنسرت ها خاتمه دهد.

دوات آنلاین-باز هم صدای اهالی هنر این بار در عرصه موسیقی بلند شده است. 500 نفر از فعالان موسیقی امروز در نامه سرگشاده‌ای از وزیر ارشاد خواستند که به ماجرای لغو کنسرت ها خاتمه دهد.

نامه سرگشاده500 فعال حوزه موسیقی به ارشاد

حدود پانصد نفر از فعالان عرصه‌ی موسیقی، با انتشار نامه‌ای، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستند با عوامل لغو کنسرت‌ها به عنوان عاملان اخلال در قانون و نظم عمومی برخورد کند.

به گزارش ایلنا، بیش از پانصد نفر از فعالان عرصه موسیقی، با امضای نامه‌ای، علاوه بر اعتراض به موج اخیر بر هم زدن کنسرت‌ها، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستند که ضمن شناسایی برهم زنندگان، با آنان به عنوان عاملان اخلال در قانون و نظم عمومی برخورد کند. در این نامه که به امضای افرادی چون حمید متبسم، وحید تاج، بهزاد عبدی، سیامک جهانگیری، نگار خارکن، احسان ذبیحی فر، مجتبی عسگری، محمد موسوی، آرش محافظ و فرید الهامی رسیده، همچنین بر ضرورت تشکیل صندوق خسارت هنرمندان، با هدف جبران ضرر و زیان‌های حاصله از کنسل شدن کنسرت‌ها تاکید شده است.

قرارداد «خفه گی» در گروه زندگی بسته شد

سخنگوی شورای صنفی نمایش از عقد قرارداد فیلم سینمایی «خفگی» به کارگردانی فریدون جیرانی در گروه سینمایی زندگی خبر داد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش، با اشاره به برگزاری جلسه امروز دوشنبه نهم مردادماه شورای صنفی نمایش گفت: فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی محمدرضا خردمندان از همین چهارشنبه ۱۱ مردادماه به جای فیلم سینمایی «کارگر ساده نیازمندیم» به کارگردانی منوچهر هادی در گروه سینمایی کوروش اکران می شود.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: قرارداد فیلم سینمایی «خفگی» به کارگردانی فریدون جیرانی، بعد از فیلم سینمایی «نگار» به کارگردانی رامبد جوان در گروه سینمایی زندگی ثبت شد. همچنین قرارداد فیلم سینمایی «خانه کاغذی» به کارگردانی مهدی صباغ زاده بعد از فیلم سینمایی «قشنگ و فرنگ» در گروه سینمایی کوروش بسته شد. همچنین فیلم «گذر موقت» نیز در گروه آزاد نمایش داده می شود.

فرجی در پایان گفت: سینما فرهنگ از چهارشنبه ۱۱ مردادماه، ۲ سانس ۱۴ و ۱۶ خود را به گروه سینمایی «هنر و تجربه» اختصاص می دهد و برای اکران فیلم های دیگر باید حواله نمایش دریافت کند.

نگاه سختیگرانه و بی‌اعتماد به تئاتر اجتماعی در بازبینی نامحسوس حین اجرا

با گذشت یک هفته از شروع اجرای نمایش «روز عقیم» (از روز یکشنبه اول مرداد) در تئاتر باران و عبور از دو مرحله بازبینی شورای نظارت و ارزشیابی و دریافت مجوز قانونی برای اجرا، این نمایش حین اجرا همچنان توسط کارمندان شورای نظارت مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا،  این کارمندان که در میان آن‌ها برخی اهالی تئاتر هم دیده می‌شوند با حضور  در سالن اجرا به عنوان تماشاگر، به اجرای وظایف خود از جمله یادداشت‌برداری‌‌های پی در پی و گفتگوهای در گوشی با یکدیگر می‌پردازند و پس از پایان اجرا با عجله سالن را ترک می‌کنند.

ترجمه‌های خاچیک خاچر از داستان‌های ایرانی در ارمنستان

دو ترجمه خاچیک خاچر از داستان‌های نویسندگان معاصر ایران و داستان‌های عامیانه ایرانی در کتاب‌فروشی‌های ارمنستان به فروش می‌رسد.

این نویسنده ومترجم ایرانی ارمنی مجموعه‌ای از داستان‌های نویسندگان معاصر ایران را به‌زبان ارمنی ترجمه و در کتابی به نام "چرا دریا طوفانی شده بود"، در ایروان، پایتخت ارمنستان منتشر کرده است.

کتاب دیگری که خاچیک خاچر در سال  ۲۰۱۶ در ارمنستان منتشر کرده، کتابی است که "۵۵+۱ داستان‌های عامیانه ایرانی" نام دارد و در آن داستان‌های مختلفی جای داده شده‌اند که این مترجم از منابع مختلف جمع‌آوری، ترجمه و بعضی‌ها را خود بازنویسی کرده است.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.