2023/12/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۱ آذر
مامور پلیس پس از نجات حادثه‌دیدگان، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد

مامور پلیس پس از نجات حادثه‌دیدگان، در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد

از ابتدای سال جاری تاکنون چندین مورد واژگونی کامیون‌های حامل سوخت ایرانی و عراقی در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه روی داده است

دوات آنلاین-رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از واژگونی کامیون حامل سوخت و نجات معجزه آسای مردم در اثر انفجار شدید خبر داد و گفت: به دنبال این حادثه یکی از عوامل پلیس راه به علت آسیب دیدن از ناحیه ریه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شده است.

سرهنگ "محمد حیدری" اظهار کرد: شامگاه گذشته ماموران گشت پلیس راه سرپل ذهاب مستقر در گردنه پاتاق متوجه یک دستگاه کامیون تانکر عراقی حامل سوخت شدند که در مسیر سراشیبی به سمت سرپل ذهاب به علت نقص در سیستم ترمز، به صورت غیر قابل کنترلی در حال حرکت بود.

وی افزود: گشت پلیس راه بلافاصله مراتب را به پاسگاه پلیس راه که اتوبوس ها و مینی بوس های حامل مسافر برای ثبت ساعت متوقف شده بودند، اطلاع داد که در پی آن مقابل پاسگاه تخلیه شد، سپس عوامل انتظامی در حال حرکت به موازات کامیون با وسایل صوتی و اشاره دست به راننده اعلام کردند که کامیون را به سمت شانه خاکی و زمین های اطراف هدایت کند، اما وی از ترس جان از انجام این کار خودداری کرد و به حرکت خود ادامه داد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کامیون در ورودی شهرستان سرپل ذهاب پس از برخورد با یک دستگاه سواری پژو، تعادل خود را از دست داده و واژگون شده است، تصریح کرد: بر اثر برخورد ایجاد شده راننده و سه نفر سرنشین پژو مصدوم و در داخل خودرو گرفتار شدند، محموله کامیون نیز پس از چند دقیقه دچار حریق شد و دود حاوی گازهای سمی ناشی از احتراق به سمت سواری پژو متمایل شد، لذا مأموران گشت برای رهایی و نجات سرنشینان پژو با کمک مردم وارد صحنه شدند و آنان را از خطر سوختگی و خفگی نجات دادند.

سرهنگ حیدری با اشاره به سوره مبارکه مائده آیه 32 که «هرکس انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که همه مردم را حیات بخشیده است»، گفت: مأمور گشت پلیس راه سرپل ذهاب به نام ستوان خزایی که برای نجات راننده و سرنشینان پژو بیشتر از حاضران در صحنه در معرض گازهای سمی قرار گرفته بود، در صحنه حادثه بیهوش و به بیمارستان منتقل شد و هم اکنون نیز در بخش مراقت های ویژه بیمارستان به علت آسیب دیدن از ناحیه ریه بستری شده است.

وی در پایان متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون چندین مورد واژگونی کامیون‌های حامل سوخت ایرانی و عراقی در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه روی داده است که خوشبختانه با اقدام به موقع پلیس راه و سایر ارگان های امدادی صحنه این حوادث مدیریت شده و با کمترین خسارات ختم به خیر شده اند، اما لازم است در سطح مدیریت بحران استان برای پیشگیری و از وقوع این نوع حوادث و مدیریت تبعات احتمالی آن مانند انفجار در مناطق مسکونی، آتش سوزی جنگل ها و مراتع و... پیش بینی های لازم صورت گیرد.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.