2023/12/06
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
27 میلیون کودک خاورمیانه‌ای در معرض خشونت

27 میلیون کودک خاورمیانه‌ای در معرض خشونت

یونیسف هشدار داد جان 27 میلیون کودک در خاورمیانه و شمال آفریقا در معرض خطر خشونت های اجتماعی و سیاسی قرار دارد.

دوات آنلاینیونیسف هشدار داد  جان 27 میلیون کودک در خاورمیانه و شمال آفریقا در معرض خطر خشونت های اجتماعی و سیاسی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گرت کاپلاره، مدیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقای یونیسف اعلام کرد که خشونت های ناشی از جنگ در یمن، سوریه، عراق، سرزمین های اشغالی، لیبی و سودان موجب شده نزدیک به 27 میلیون کودک در این کشور ها در معرض خطرات جدی قرار بگیرند. بسیاری از کودکان این کشورها مجبورند پا به پای بزرگان در جنگ شرکت کنند و در برخی مواقع خود این کودکان عامل اقدامات خشونت آمیز هستند.

او گفت:«بحران های سیاسی و نظامی در خاورمیانه و شمال آفریقا موجب شده است تا بسیاری از کودکان این منطقه دستگیر، آواره و حتی مورد انواع سوء استفاده های اجتماعی و جنسی نیز قرار گیرند . بررسی های یونیسف در مورد 11 کشور در خاورمیانه و شمال آفریقا نشان داده است که حداقل 27 میلیون کودک (یک چهارم کودکان این مناطق) در فقر زندگی می کنند.»

این مطالعات حاکی است که کودکان این مناطق علاوه بر تحمل خشونت‌های شدید، از حداقل نیازهای اساسی زندگی از جمله آموزش و پرورش ابتدایی، مسکن مناسب، غذا، بهداشت و درمان و آب سالم محروم هستند.

تعداد کودکان فقیر بیشتر از درآمد خانواده‌ها است. به همین علت آنها از دسترسی به آموزش، سلامت، خانه و آب سالم محروم هستند.

 

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.