2023/05/29
۱۴۰۲ دوشنبه ۸ خرداد
هند، کشوری با  یک سوم از ازدواج‌های کودکان در جهان

هند، کشوری با یک سوم از ازدواج‌های کودکان در جهان

103 میلیون کودک زیر 18 سال در هند ازدواج کرده‌اند. این میزان ازدواج به منزله آن است که 33 درصد از ازدواج‌های کودکان در جهان در هند اتفاق می‌افتد.

دوات آنلاین-103 میلیون کودک زیر 18 سال در هند ازدواج کرده‌اند. این میزان ازدواج به منزله آن است که 33 درصد از ازدواج‌های کودکان در جهان در هند اتفاق می‌افتد.

83 درصد از این 103 میلیون کودک را دخترها تشکیل می‌دهند. بر همین اساس 85 میلیون دختر زیر 18 سال به خانه بخت رفته‌اند.

صبح امروز گزارشی در رسانه‌های هند منتشر شد که در آن از آمارهای مربوط به ازدواج کودکان در سال 2011 استفاده شده است. بر اساس این گزارش که عنوانش «حذف ازدواج کودکان در هند: پیشرفت‌ها و چشم‌اندازها» است در هر ساعت نزدیک به 150 ازدواج در هند اتفاق می‌افتد. با توجه به این آمار تعداد جمعیت کودکانی که ازدواج می‌کنند از کل جمعیت فیلیپین به عنوان دوازدهمین کشور پرجمعیت جهان نیز بیشتر است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد عروس‌های کودک در هند میزان 30.2 درصد از کل زنان متاهل در این کشور را تشکیل می‌دهند.

اگرچه 75 درصد ازدواج‌ها در روستاها و مناطق حومه اتفاق می‌افتد هفت ایالت بزرگ در هند جایگاه 70 درصدی ازدواج کودکان را دارند. در این میان فقط فقر عامل ازدواج این کودکان نیست. فراگیر بودن ازدواج در کودکی ریشه در سنت‌های قدیمی در این کشور دارد. 

شبانا عظیم، مدیر بنیاد ActionAid India در این باره گفت:«پدرسالاری یکی از مهمترین دلایل ازدیاد ازدواج کودکان در هند است. برای از بین بردن ازدواج کودکان باید به این مورد توجه ویژه ای کرد.»

دکتر سرینیواس گلی، محقق و نویسنده این گزارش درباره این معضل می‌گوید:« در هند باید بدانند که ازدواج کودکان تنها یک معضل جنسیتی یا حقوق بشری نیست. این مربوط به مسائل جمعیتی، بهداشتی، آموزشی و اقتصادی می‌شود. ما اگر نتوانیم ازدواج کودکان را از بین ببریم این موضوع در آینده به مانعی در مسیر پیشرفت اقتصادی تبدیل می‌شود.»

طبق گزارش،با ریشه‌کن کردن ازدواج کودکان می توان از مرگ 27000 نوزاد، 55000 نوزاد و مرگ و میر 160 هزار کودک جلوگیری کرد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.