2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
شهرداری درباره قطع درختان خیابان ولیعصر توضیح دهد
عضو مجمع نمایندگان تهران خواستار شد

شهرداری درباره قطع درختان خیابان ولیعصر توضیح دهد

باید این موضوع هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود و شهرداری نسبت به قطع درختان خیابان ولیعصر پاسخ شفافی ارایه کند

دوات آنلاین-چنارهای خیابان ولیعصر(عج)؛ درختانی قدیمی و شناسنامه‌دار که بخشی از هویت طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه محسوب می‌شوند، حال و روز چندان مطلوبی ندارند. حدود 10 روز پیش سازمان بازرسی کل کشور خبر داد این سازمان اقدام به تهیه گزارشی از وضعیت درختان قطع شده خیابان ولیعصر و ارسال نتیجه آن به شورای شهر کرده است. حالا یک عضو مجمع نمایندگان تهران از  شهرداری خواستار ارائه توجیه قانع کننده برای قطع درختان این خیابان شده و گفته است: درختان ولیعصر به علت قدمت بالا و جذابیت‌های گردشگری باید مورد توجه قرار گیرند.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی با انتقاد از قطع درختان خیابان ولیعصر، افزود: این مساله بسیار قابل توجه است و همیشه بر این باور بوده‌ایم که قطع درختان قطع زندگی است و قطع درختان ولیعصر هیچ دلیل موجهی نمی تواند داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر این خبر صحت داشته باشد شهرداری باید مردم را توجیه کرده که به چه علت اقدام به قطع درختان ولیعصر کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: درختان ولیعصر به دلیل قدمتی که دارند بسیار تنومند شده  و به یک جذابیت گردشگری تبدیل شده است.

وی یادآور شد: اما درعین حال بسیاری از کاسبان خیابان ولیعصر، عنوان می کنند که این درختان مانع دیده شدن محل کسب و کار آنها می شود.

سیاوشی یادآور شد: همچنین کسبه این خیابان عنوان می کنند که با هر تغییرات آب و هوایی، شاخه های درختان خیابان ولیعصر کنده شده و به زمین می افتد که به مال و اموال مردم آسیب می رساند.

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: باید این موضوع هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود و شهرداری نسبت به قطع درختان خیابان ولیعصر پاسخ شفافی ارایه کند

پیش از این روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود با توجه به اهمیت موضوع و شهرت جهانی این خیابان که پس از ثبت ملی، به عنوان یک گذر تاریخی جهت ثبت جهانی مطرح است، سازمان بازرسی کل کشور در سال گذشته با تعیین تیم بازرسی، به صورت اختصاصی نسبت به بررسی و تهیه گزارش در خصوص حفظ و نگهداری درختان خیابان ولیعصر اقدام کرده و نتیجه گزارش مذکور به همراه پیشنهادهای لازم‌الاجرا طی نامه‌ای برای ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده و در آن نامه با اشاره به قدمت و شهرت جهانی درختان خیابان ولیعصر کلانشهر تهران بر لزوم توجه بیشتر نسبت به حفظ و نگهداری آنها تأکید شده است.

 در بخشی از گزارش هیئت بازرسی ضمن انتقاد از روند رو به افزایش زوال درختان شهر تهران تأکید شده است: ضعف نظارت در حفظ و نگهداری درختان خیابان ولیعصر موجب افزایش قطع درختان شده است؛ به طوری که بیش از ۲۰٪ درختان خشک شده و بیش از ۱۵٪ از مجموع درختان روبه زوال است و در محدوده میدان منیریه بیش از ۴۰٪ درختان قطع شده است. آمار احصاء شده و روند رو به افزایش زوال درختان مبین مدیریت غیرمنسجم است.

 

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.