2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
کاهش ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه 12 تهران

کاهش ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه 12 تهران

با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهر تهران از این به بعد ساکنان این منطقه می توانند از ساعت 6:30 که شروع طرح ترافیک است- تا ساعت ۸ یک بار به‌راحتی از منطقه خارج شوند.

دوات آنلاینمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با تصویب شورای ترافیک تهران، ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ کاهش یافت.

 

مازیار حسینی با اشاره به طرح کاهش ساعات طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهر تهران از این به بعد ساکنان این منطقه می توانند از ساعت 6:30 که شروع طرح ترافیک است- تا ساعت ۸ یک بار به‌راحتی از منطقه خارج شوند.

به گفته او در صورت تصویب این طرح، اگر ساکنان منطقه در بین ساعات تعیین شده در محدوده طرح ترافیک تردد کنند؛ دوربین‌های کنترلی برای این افراد تحلف و جریمه‌ای ثبت نمی کنند.

حسینی اظهار کرد: منطقه ۱۲ به عنوان قلب تاریخی تهران یکی از مناطق بااصالت و هویت شهر تهران است که از سال ۹۳ مدیریت شهری تهران توجهی جدی به این محدوده کرده است.

او با بیان اینکه در طول چند دهه اخیر این منطقه دچار افت و کاهش کیفیت زندگی شده بود،گفت: این منطقه تاریخی از جمله مناطق شهر تهران است که در سال‌های اخیر برخلاف سایر مناطق ۲۲گانه پایتخت، رشد منفی جمعیتی داشته است.

معاون شهردار تهران با اشاره به وجود بازار به عنوان نقطه عطف همچنین عامل گریز مردم از این منطقه اظهارکرد:  یکی از دلایل گریز جمعیت از این منطقه - که در بررسی‌های ما مشخص شد- وجود طرح ترافیک بود. در واقع این طرح رفت و آمد مردم و ساکنان این منطقه را سخت کرده بود.

او با بیان اینکه اجرای طرح کاهش ساعات طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲می تواند به ساکنان منطقه برای انتقال فرزندانشان به مراکز آموزشی و یا انجام کارهای ضروری کمک کند، تاکید کرد: اگر لازم باشد در آینده امکانات بیشتری را برای این منطقه در نظر بگیریم با نتایجی که از اجرای این طرح به دست می‌آید، این تسهیلات را ارائه خواهیم داد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال‌های اخیر مدیریت شهری توانست پروژه‌های حمل و نقلی  بزرگی را به رغم مخالفت‌هایی که در ابتدا وجود داشت اجرایی کند، گفت: ایجاد بیشترین مسیرهای پیاده روی در این محدوده یکی از این طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ شهری بود.

به گفته او با تدابیر مدیریت شهری تهران قرار است تا حیات و زندگی به شب‌های منطقه ۱۲ بازگردد.

 

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.