2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
امپراطور آسیا؛ لقب جدید برای کاراته ایران

امپراطور آسیا؛ لقب جدید برای کاراته ایران

جدیدترین سلاطین کاراته آسیا در مسابقات هیجان انگیز آسیایی که در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد تاج گذاری کردند. این مسابقات سرشار از لحظات به یادماندنی و هیجان انگیز کاتا و کومیته بود

دوات آنلاین-سایت فدراسیون جهانی در تازه‌ترین گزارش خود با اشاره به مسابقات قهرمانی آسیا از تیم ایران به عنوان امپراطور جدید آسیا یاد کرد.

 

جدیدترین سلاطین کاراته آسیا در مسابقات هیجان انگیز آسیایی که در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد تاج گذاری کردند. این مسابقات سرشار از لحظات به یادماندنی و هیجان انگیز کاتا و کومیته بود؛ مسابقاتی که جدیدترین ستاره های کاراته در قاره پهناور آسیا به نمایش گذاشتند.

 

ایران بر قدرت بلامنازع خود در کاراته مهر تایید زد، چرا که نمایندگان کاراته ایران در صدر جدول مدال آوران، عناوین نخست را از ان خود کردند؛ در راس آن‌ها قهرمان جهان امیر مهدی‌زاده و کومیته تیمی قدرتمند مردان و زنان.

 

ایران جایگاه ابر قدرت کاراته آسیا را تصاحب کرد و بعد از اتمام مسابقات در آخرین رتبه‌بندی، نمایندگان شایسته ایرانی با کسب بیش‌ترین مدال در مجموع با ٤٢ مدال و ٢٠ مدال طلا اول شدند و ژاپن در مجموع ٣٨ مدال و ١٦ مدال طلا و قزاقستان میزبان در مجموع ٢٧ مدال و ٨ مدال طلا نمایش خیره کننده‌ای در آستانه داشتند.

 

امیر مهدی‌زاده کاراته کا وزن ۶۰- کیلوگرم نورافکن را برداشته و بعد از برنده شدن‌های پی در پی و کسب عنوان‌های جهانی و قاره‌یی، این‌بار در آستانه به عنوان یکی از ستاره‌های این رویدادها در آمد. مدافع عنوان قهرمانی جهان و یکی از لیدرهای برجسته که در جست‌وجوی کسب مدال طلا در آستانه بود. امیر مهدی‌زاده در کومیته مردان وزن ۶۰ کیلوگرم، ستاره جوان ازبکستان یعنی صدرالدین سایماتوف را در فینال شکست داد تا باردیگر قهرمان آسیا شود.

 

ایران قدرت خود را با نمایش خیره کننده و پیروزی در همه رده‌ها خصوصا در کومیته تیمی به همگان نشان داد. نمایندگان شایسته ایران در هر دوبخش کومیته تیمی مردان و زنان پیروز شدند تا سلطه خود را بر کاراته آسیا در تمام رده‌های سنی خلق کنند. تیم کومیته مردان عربستان سعودی را شکست داد و طلا گرفت و در طرف دیگر تاتامی تیم زنان ایران تیم کومیته چین تایپه را در فینال شکست داد.

در اسلحه اپه نیز محمد اسماعیلی روز چهارشنبه پس از کسب دو پیروزی برابر شمشیربازان مغولستان و لوکزامبورگ و نیز سه شکست مقابل نمایندگان آمریکا، پرتغال و استونی توانست به جدول ۱۲۸ نفره راه یابد. اسماعیلی در این مرحله با وجود ارائه بازی نزدیک برابر نماینده قدرتمند مجارستان و نفر بیست و پنج دنیا ۱۳ و ۱۱ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

طاهر عاشوری دیگر نماینده‌ی اسلحه اپه ایران نیز روز چهارشنبه پس از کسب پنج پیروزی برابر نمایندگان اوکراین، تایلند، لیتوانی، نزوئلا و برزیل و نیز یک شکست مقابل شمشیرباز سنگاپوری توانست به جدول اصلی رقابت‌ها صعود کند. عاشوری در این مرحله در عین ناباوری برابر شمشیربازی از لوکزامبورگ با نتیجه ۱۵ بر ۹ نوع شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

محمد رضایی شمشیرباز اسلحه اپه ایران با پیروزی مقابل شمشیربازان یونان و مصر و شکست برابر نمایندگان بلغارستان، لهستان و مجارستان به جمع ۱۲۸ نفر پایانی راه یافت اما در این مرحله مقابله شمشیربازی قدرتمند ایتالیا و رنک ۲۷ دنیا ۱۵ بر هفت نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان چهارم مرداد ماه به پایان می‌رسد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.