2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در جمع ۳۲ شمشمیرباز پایانی جهان

مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در جمع ۳۲ شمشمیرباز پایانی جهان

مجتبی عابدینی که به صورت مستقیم به جدول ۶۴ نفره اصلی راه یافته بود در نخستین بازی خود در مسابقات جهانی رودرروی بوگدان پلاتونوف، نفر ۵۷ دنیا از اوکراین قرار گرفت

دوات آنلاین-علی پاکدامن و مجتبی عابدینی با پیروزی برابر نمایندگان کشورهای ایتالیا و اوکراین توانستند به جمع ۳۲ نفر پایانی رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی جهان صعود کنند.

 

مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ از ۲۸ تیرماه به میزبانی شهر لایپزیک در کشور آلمان آغاز شد.

تیم ملی اسلحه سابر مردان ایران با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی عازم رقابت‌های جهانی شده است. تیم ملی اسلحه اپه ایران نیز با ترکیب طاهر عاشوری، محمد اسماعیلی و محمد رضایی در رقابت‌های جهانی حضور پیدا کرده است.

 

امروز(جمعه) و در روز سوم رقابت‌ها و در اسلحه سابر مجتبی عابدینی که به دلیل داشتن رنک هشت جهان به صورت مستقیم به جدول ۶۴ نفره اصلی راه یافته بود در نخستین بازی خود در مسابقات جهانی رودرروی بوگدان پلاتونوف، نفر ۵۷ دنیا از اوکراین قرار گرفت.

 

مجتبی عابدینی در جدول ۶۴ نفر پایانی با نتیجه‌ ۱۵ بر پنج مقابل بوگدان پلاتونوف از اوکراین به پیروزی دست یافت و به جمع ۳۲ نفر پایانی راه یافت.

 

او در این مرحله رو در روی دیمیتری دانیلنکو از روسیه نفر ۴۰ رنک جهانی قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف برنده دیدار کره جنوبی و رومانی خواهد رفت.

 

علی پاکدامن، سابریست خوش آتیه ایران و نفر ۵۱ رنکینگ جهانی که از روز چهارشنبه رقابت خود را آغاز کرده بود، پس از کسب چهار پیروزی برابر نمایندگان ترکیه، گرجستان، عربستان و تایلند و دو شکست مقابل نمایندگان رومانی و ژاپن توانست به جدول اصلی راه پیدا کند. پاکدامن در جدول ۹۶ نفره نیز با پیروزی مقتدرانه ۱۵ بر سه برابر شمشیرباز سنگاپوری موفق شد به جدول ۶۴ نفر پایانی راه یابد. او امروز (جمعه) برای صعود به جمع ۳۲ نفر پایانی رو در روی برر انریکو، نفر ۱۴ رنکینگ جهانی از ایتالیا قرار گرفت و ۱۵ بر ۱۳ به پیروزی رسید. او در مرحله یک شانزدهم نهایی به مصاف آلکسی یاکیمنکو، نفر ۱۹ رنکینگ جهانی از روسیه می رود و در صورت پیروزی در مرحله یک هشتم پایانی رو در روی پیروز دیدار آرژانتین و بلاروس قرار خواهد گرفت.

 

پیش از این محمد رهبری شمشیرباز اسلحه سابر ایران، روز چهارشنبه با پیروزی مقابل نمایندگان اوکراین، ویتنام، آرژانتین و کلمبیا و هم‌چنین باخت برابر شمشیرباز آلمان توانست به جدول ۹۶ نفره راه یابد اما در این مرحله مقابل نماینده آرژانتین با نتیجه ۱۴ بر ۱۵ شکست خورد و از صعود به جمع ۶۴ نفر نهایی بازماند.

 

محمد فتوحی دیگر سابریست تیم ملی ایران با وجود مصدومیت، روز چهارشنبه موفق شد با کسب دو پیروزی برابر نمایندگان هنگ کنگ و سنگاپور و سه شکست مقابل شمشیربازان کویت، روسیه و اوکراین به جدول اصلی راه یابد. فتوحی در حالی که از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی بود، در جدول ۹۶ نفره برابر رنک ۱۰ جهان از کشور روسیه ۱۵ بر ۱۲ بازی را واگذار کرد و نتوانست به جدول ۶۴ نفر صعود کند.

 

منبع:ایسنا

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.