2021/04/22
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲ ارديبهشت
جنجال بر سر بازداشت جواد یساری در عروسی

جنجال بر سر بازداشت جواد یساری در عروسی

جواد یساری در مراسم عروسی 15 دقیقه به اجرای برنامه پرداخته بود اما با حضور نیروی انتظامی برنامه لغو شد. وی نیز بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شد.

دوات آنلاین -بانی یک مراسم ازدواج در در روستایی در شهرستان نی‌ریز استان فارس به اتهام رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در زمانه شیوع کرونا راهی زندان شد.

 

خبر جنوب نوشت: انتشار فیلمی در فضای مجازی که نشان می دهد در روستای ریزآب شهرستان نی ریز مراسم عروسی در حال برگزاری است، به نگرانی‌ها درباره شدت شیوع بیماری در این شهرستان دامن زده است.

 

این مراسم خصوصی بوده و از آنجا که سالن‌ها و اماکن تجمع مردم تعطیل است، در خانه برگزار شده است. از فرد برگزارکننده این مراسم توضیح خواسته شده بود و پیش از اجرای برنامه تعهد داده بود؛ اما این فرد مراسم را بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی برپا کرد، همزمان با برگزاری نیز مراسم تعطیل و فرد خاطی با دستور مقامات قضایی بازداشت شد.

 

جواد یساری یکی از خوانندگان قدیمی کشور در این مراسم بوده که وی نیز ربع ساعت به اجرای مراسم پرداخته بود اما با حضور نیروی انتظامی برنامه لغو شد. وی نیز بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شد.

 

توضیحات مقام انتظامی

در این رابطه خبرنگار ما از سرهنگ کاووس محمدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس موضوع را جویا شد که وی در این رابطه توضیح داد: در یکی از روستاهای نی ریز خانواده‌ای در منزلشان اقدام به برگزاری مراسم عروسی کرده که این امر خلاف مقررات آیین نامه پیشگیری از کروناست.وی ادامه داد: به دنبال تجمع افراد و با توجه به وضعیت نگران کننده شیوع ویروس کرونا به دستور مقام قضایی ماموران در محل حاضر و از برگزاری مراسم جلوگیری می کنند.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس تاکید کرد: در روستاها مدیریت تجمع‌ها و برنامه عروسی بسیار دشوار است، زیرا مانند تالار نیست که تعداد محدودی به مراسم دعوت شوند و همه مردم روستا با برگزاری یک عروسی در محل حاضر می‌شوند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.