2024/07/22
۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
دختران و پسرانی که تشکیل خانواده نمی دهند، آمار بالایی دارند
وزیرکار و رفاه اجتماعی از افزایش آمار بالای دخترانی که سالمند شده‌اند خبر داد

دختران و پسرانی که تشکیل خانواده نمی دهند، آمار بالایی دارند

جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور در افق ۱۴۳۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد و این یعنی کشور سالمند می‌شود.

دوات آنلاین- جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور در افق ۱۴۳۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد و این یعنی کشور سالمند می‌شود.

علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز پژوهش های سالمندی اردکان اظهار داشت: تنوع کار در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالا است به نحوی که امروز هم نیروگاه در شهرستان اردکان کلنگ زنی شد و هم برخی پروژه های بهزیستی و تامین اجتماعی.

وی با اشاره به اینکه وزارت رفاه در قبال بازنشستگان و کارگران نیز وظیفه دارد، عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم خدماتی برای این قشر به ویژه در شهر اردکان که بیش از ۳۰ هزار بیمه شده دارد، انجام دهیم.

ربیعی با اشاره به اینکه شاهد افزایش روزافزون جمعیت سالمندان هستیم و از سوی دیگر دختران و پسرانی که تشکیل خانواده نمی دهند، آمار بالایی دارند، بیان کرد: در افق ۱۴۳۰ جمعیت ۶۰ سال به بالای کشور به ۳۰ میلیون نفر می رسد و هم اکنون نیز جمعیت ۶۵ سال به بالا در کشور ما قابل توجه است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: از سوی دیگر آمار دخترانی که هرگز ازدواج نکرده اند اما به سنین سالمندی رسیده اند در حال افزایش است و هم اکنون نیز بیش از ۳ میلیون دخترانی داریم که از سن ازدواج گذشته اند و شانس ازدواج ندارند.

ربیعی با تاکید بر اینکه باید برای ازدواج در سنین پایین فرهنگ سازی کنیم، تاکید کرد: در این زمینه باید از ظرفیت روحانیون به درستی استفاده شود.

وی ادامه داد: استراتژی ما داشتن سالمندان سالم است و وزارت رفاه به عنوان کانون سیاستگذاری سالمند سالم، در حال برنامه ریزی در این زمینه است.

ربیعی با اشاره به اینکه کشور ما به سمت سالمند شدن پیش می رود اما با بسیاری از کمبودها در این حوزه مواجه هستیم، افزود: باید برای ۳۰ میلیون نفر امکانات بهداشتی مناسب، پارک مناسب، سینمای سالمندان و ... ایجاد کنیم زیرا سالمندی مسیری است که باید طی شود و کیفیت و نحوه گذران آن حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آمار پزشکان سالمندان بسیار کم و محدود است، کرد: گرچه بیمه سالمندی پرهزینه است اما باید به سمت گسترش بیمه سالمندی پیش برویم.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.