2023/12/06
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
 باور داریم زبان فارسی دارای هویت و تبار تاریخی است
وزیر ارشاد:

باور داریم زبان فارسی دارای هویت و تبار تاریخی است

باور داریم زبان فارسی دارای هویت و تبار تاریخی است و هیچ زبانی نمی‌تواند جایگزین ارزش‌های والای زبان فارسی شود.

دوات آنلاین-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: باور داریم زبان فارسی دارای هویت و تبار تاریخی است و هیچ زبانی نمی‌تواند جایگزین ارزش‌های والای زبان فارسی شود.

به گزارش ایلنا، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره ضرورت احیای زبان فارسی در بیلبورد‌ها و فضای شهر گفت: ما شورای پاسداشت زبان فارسی در وزارت ارشاد داریم که به ریاست وزیر ارشاد تشکیل می‌شود و با عضویت دستگاه‌های مختلف اعم از ناجا، قوه قضاییه، ثبت شرکت‌ها و وزارت علوم و خصوصا با حضور فعال رییس فرهنگستان آقای حداد عادل این جلسات به صورت ماهانه تشکیل می‌شود و این مساله را کاملا پیگیری می‌کنیم.

او افزود: ما نیازمند سه کار همزمان هستیم که اول هماهنگی و انسجام در سطح ملی دوم ساز و کارهای قانونی است که اختیارات لازم را برای اعمال قانون داشته باشیم و نکته سوم بحث اجرا و پیگیری است. خوشبختانه مرحله اول شکل گرفته و زمینه اصلاحات قانونی هم فراهم شده در سطح اجرا هم با قوه قضاییه و نیروی انتظامی برای پاسداشت زبان فارسی مرتب جلسه داریم و جهت‌گیری‌ها به سمت اصلاح این روند می‌رود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باور داریم زبان فارسی دارای هویت و تبار تاریخی است و هیچ زبانی نمی‌تواند جایگزین ارزش‌های والای زبان فارسی شود، گفت: مهم‌تر از همه کار فرهنگی است. صدا و سیما و رسانه‌ها و فضای مجازی برای پاسداشت زبان فارسی بسیار مهم است. همین فرهنگ‌سازی را در حوزه پیامک‌ها داشتیم مردم از پیامک‌های لاتین عبور کردند و پیام‌های فارسی جزو فرهنگ عمومی شده است. باید صدا و سیما هم همکاری کند و البته این سازمان به این بحث باور دارد. خوشبختانه جهت گیری مثبتی آغاز شده جلسات ما در این رابطه ادامه دارد و در آینده نتایج آن را خواهید دید.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.