2024/05/23
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳ خرداد
میزان عیدی و افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده چقدر است

میزان عیدی و افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده چقدر است

طبق بخشنامه بودجه سال 1400 میزان افزایش حقوق کارکنان دولت برای سال آینده مشخص شد

دوات آنلاین -میزان افزایش حقوق کارکنان دولت براساس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ به طور متوسط ۲۵ درصد تعیین شده است.

 

به گزارش خبرگزاری موج،  سازمان برنامه و بودجه به منظور تنظیم لایحه بودجه، بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را به دستگاه ‌های اجرایی ابلاغ کرد.

 

براساس ضوابط مالی ناظر در تهیه و تنظیم بودجه۱۴۰۰، افزایش ضریب ریالی حقوق به طور متوسط ۲۵ درصد تعیین شده است که دستگاه‌ها باید در چارچوب همین ضریب مشخص شده بودجه خود در سال آینده را در بخش جاری پیش‌بینی کنند. رقم قطعی افزایش حقوق کارکنان در نهایت به تصویب هیات وزیران رسیده و در لایحه بودجه گنجانده خواهد شد.

 

افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز ۲۵ درصد تعیین شده و رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید. بر این اساس، سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان در بودجه سال ۱۴۰۰ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۳۹۹ پیش‌بینی خواهد شد.

 

میزان افزایش حقوق کارکنان در سال جاری به طور متوسط ۱۵ درصد بود که طی مصوبه مجلس حداقل پرداختی به کارکنان ۲.۸ میلیون تومان تعیین شد.همچنین طبق ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ پاداش پایان سال کارکنان (عیدی) یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.