2022/07/02
۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
ماجرای عجیب مردی که فهمید قبلا مرده است

ماجرای عجیب مردی که فهمید قبلا مرده است

این مرد برای دریافت کد بورسی اقدام کرده بود که متوجه موضوعی عجیب شد.

دوات آنلاین-مردی که برای گرفتن کد بورسی اقدام کرده بود، متوجه شد برای فردی مرده با مشخصات او جواز دفن صادر شده و در قطعه ۳۲۶ بهشت زهرا دفن شده است.

 

به گزارش روزنامه جوان، روز گذشته مردی ۴۲ساله به نام هومن وارد یکی از شعب دادسرای امور جنایی تهران شد و ماجرایی عجیب را برای قاضی مطرح و از او در خواست کرد هویت از دست رفته اش را باز گرداند.

 

او توضیح داد: چند ماه قبل بود که برای گرفتن کد بورسی اقدام کردم فردی که کارهای مربوط را انجام میداد بعد از بررسی اعلام کرد که مشخصات من با اطلاعات ثبت شده مغایرت دارد و برای رفع آن باید به اداره بورس بروم. وقتی راهی اداره بورس شدم به من اعلام شد که ۲۳ بهمن سال قبل فوت شده ام! اول فکر کردم که کارمند بورس با من شوخی می کند، اما وقتی گفت که فردی با مشخصات من فوت شده ناچار شدم تا به ثبت احوال بروم. آنجا هم ماجرا را پیگیری کردم و مسئول مربوطه بعد از بررسی اوراق لازم به من اعلام کرد که من به صورت قانونی فوت شده ام و در حال حاضر کسی با مشخصات من زنده نیست. در بررسی های بعدی به من اعلام شد که ۲۳ بهمن سال قبل مردی را به یکی از بیمارستان های تهران منتقل می کنند که خانواده اش شناسایی نمی شوند. کارکنان بیمارستان هویت این مرد را با کارت پایان خدمتی که در جیب او پیدا کرده بودند ثبت می کنند و آن مرد هم بعد از چند روز بستری بودن در بیمارستان فوت می شود. بعد هم بر اساس اطلاعات همان کارت پایان خدمت در قطعه ۳۲۶بهشت زهرا دفن می شود.

 

بعد از ثبت اظهارات مرد ۴۲ ساله بازپرس دستور صدور دوباره هویت هومن را صادر کرد. همچنین باز پرس دستور داد براساس اثر انگشت ثبت شده از فرد فوت شده هویت وی هم بررسی و اعلام شود.

 

گفت و گو با هومن

*آیا کارت پایان خدمتت را گم کرده بودی؟

بله، چند ماه قبل بود که برای کار بانکی به بانک رفته بودم. من عادت دارم که همه کارت های شناسایی را همراه خودم دارم. احتمال زیاد در بانک هنگام جابه جا شدن کارت ها بوده که کارت پایان خدمتم افتاده و کسی آن را برداشته است و این طور گرفتار شدم.

 

*اتفاق دیگری نیفتاده بود که به ماجرا شک کنی؟

شش ماه قبل یارانه ام قطع شد. من شغل آزاد دارم و به واسطه کاری که دارم تراکنش مالی زیادی انجام می دهم، احتمال دادم که قطع شدن یارانه به خاطر همان تراکنش های مالی باشد، بسته معیشتی هم به من تعلق نگرفت و احتمالا با بررسی همان تراکنش ها فکر کرده اند که وضع مالی خوبی دارم که مرا محروم کردند، اما اصلا فکرش را نمی کردم که به خاطر اینکه فوت شده‌ام یارانه ام قطع شده باشد و از بسته معیشتی هم محروم شده باشم.

 

*آیا سر قبری هم که برایت در نظر گرفته بودند، رفتی؟

بله، وقتی سر قبرم حاضر شدم مانده بودم که چکار کنم، اینکه آدم زنده سر قبر خودش برود حال خوبی ندارد، وقتی هم که جواز دفن را دیدم سراغ پزشکی رفتم که جواز را صادر کرده بود و به او گفتم چطور برای من که زنده هستم جواز دفن صادر کرده است.

 

*فهمیدی که علت فوت آن مرد که دفن شده بود، چیست؟

علت فوت بیماری ریوی اعلام شده بود.

 

*در این مدت کارهای بانکی و خرید و فروش انجام دادی؟

بله، جالب است که فقط هنگام گرفتن کد بورسی با مشکل مواجه شدم. من کارهای بانکی ام را انجام داده ام. حتی خودرو هم خرید و فروش کرده‌ام، اما نمی دانم چرا آنجا متوجه مرده بودن من نشدند. اگر به دنبال کد بورسی نمی رفتم شاید هنوز داشتم زندگی ام را می کردم.

 

*از اینکه فهمیدی فوت شدی چه حسی به تو دست داد؟

حال خوبی نداشتم. اینکه در ۴۲ سالگی فوت شده ام یادم آورد که فرصت زیادی برای زندگی شاید نباشد و می شود در مدتی که خدا مقدر کرده برای خودم و دیگران مفید زندگی کنم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.