2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
چگونه از شر چربی‌های صورت خلاص شویم

چگونه از شر چربی‌های صورت خلاص شویم

با ورزش‌ها و تمرین‌هایی که برای از بین بردن چربی‌های صورت است آشنا شوید.

دوات آنلاین-از لحاظ علمی، از بین‌بردن یا اضافه‌کردن چربی در یک ناحیه مشخص بدن امکان‌پذیر نیست؛ اما در این مطلب به شما توصیه‌هایی می‌کنیم تا به کمک آن‌ها صورت‌تان لاغر و کشیده‌تر به نظر برسد.

 

برای داشتن صورت کشیده باید حدود ۴۳ عضله در صورت را درگیر کنید. این‌کار با کمک یک‌سری ورزش‌های روزانه باعنوان «ورزش‌های صورت» امکان‌پذیر است. در ادامه چند نمونه از این ورزش‌ها را معرفی می‌کنیم:

 

در هر ساعت از روز 10 بار و پشت سر‌هم «ایکس»و «اوو» را بگویید؛ حواس‌تان باشد، شما باید این دو حرف را به گونه‌ای تکرار کنید که عضلات صورت‌تان کشیده و منقبض شود. با این حرکت، گردش خون در ناحیه صورت بهبود خواهد یافت.

برای از بین بردن چربی صورت چه کار کنیم

ورزش مفید برای رفع چربی صورت

یکی از ورزش‌های موثر صورت، ورزش فک است. برای درگیری در این ناحیه، تا حد امکان دهان خود را باز کنید و 10 ثانیه در همان حالت بمانید و سپس استراحت کنید. این حرکت را تا 10 مرتبه در روز انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید: کرایولیپولیز چیست و چه مزایا و معایبی دارد

 

یکی دیگر از تمرین‌های مهم و کاربردی صورت، حرکت«صورت ماهی» است. در این حرکت باید گونه یا لپ‌های خود را به سمت داخل بکشید(مثل حالت ماهی) و در این موقعیت سعی کنید لبخند بزنید. صورت خود را حدود پنج‌ثانیه به همین شکل نگه‌دارید و سپس رها کنید. این حرکت را 10 بار در روز تکرار کنید.

 

اگر دوست دارید از شر غبغب خود رها شوید، این تمرین را حتما انجام دهید. به سقف نگاه کنید و لب پایینی خود را به سمت بالا بکشید و پنج ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را10 بار تکرار کنید.

 

این حرکت یک حرکت کامل است و عضلات گردن، چانه، فک و صورت شما را درگیر خواهد کرد. برای انجام این حرکت، روی یک صندلی بنشینید و ستون‌فقرات خود را صاف نگه دارید، اکنون به سقف نگاه کنید، لب‌های خود را بکشید و از دهان بازدم کنید. این کار را 10 بار تکرار و وسط هر حرکت کمی استراحت کنید.

 

منبع: روزنامه خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.