2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
عملیات دشوار اورژانس برای انتقال بیمار 400 کیلویی

عملیات دشوار اورژانس برای انتقال بیمار 400 کیلویی

این بیمار که زنی اهل استان گیلان است دچار مشکل تنفسی بود.

دوات آنلاین-دو ساعت طول کشید تا امدادگران اورژانس، بیمار 400‌کیلویی را از خانه بیرون آورده و به بیمارستان منتقل کنند. این زن 67 ساله در خانه دچار مشکل تنفسی شده بود .

 

ساجد بخشی ، رئیس عملیات  بحران دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  به خبرنگار جام جم گفت : ساعت  7 و 30 دقیقه   صبح  ششم تیر امسال فردی با همکاران ما در اورژانس رودسر تماس گرفت و اطلاع داد مادر خانواده  دچار بیماری حاد تنفسی شده و بد حال  است.  سطح هوشیاری او پایین آمده و   می ترسند  بلایی سرش بیاید .  در ادامه گروهی از امدادگران اورژانس با دریافت نشانی خانه این زن   67 ساله که در خیابان سر پلی زاده  رودسر بود به آنجا اعزام شدند.

 

وی افزود:اولین امدادگران که در محل حاضر شدند، پس از ورود به خانه با بیمار زنی که 400  کیلو وزن دارد رو به رو شدند. آنها اقدام اولیه را برای درمان این زن که  دچار مشکلات  تنفسی شده  بود آغاز کردند،اما نیاز به نیروهای امدادی بیشتری داشتند.   بنابراین درخواست نیروی کمکی کردند.  سپس  چند تیم از   امدادگران   اورژانس در محل حاضر شدند. شش امدادگر اورژانس با کمک چهار عضو خانواده این زن، توانستند عملیات احیا را انجام دهند.

 

رئیس عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  ادامه داد: وزن 400کیلویی این زن، انتقالش به بیمارستان را با مشکل رو‌به‌رو کرده بود. سرانجام بعد از دو ساعت  تلاش بی وقفه توانستند این زن را به خیابان منتقل کنند. امدادگران  اورژانس  بعداز برداشتن برانکارد در آمبولانس مجبور شدند  این بیمار 400کیلویی را   روی تشکی که کف آمبولانس پهن کرده  بودند،  بگذارند . بعد او را به بیمارستان شهید انصاری رودسر  منتقل کردند. این بیمار در بیمارستان بستری و حالش مناسب است و  به زودی مرخص می‌شود و نزد خانواده اش برمی‌گردد.

 

بخشی گفت : با خانواده این بیمار که حرف زدیم، معلوم شد او چند سال است از بیماری اضافه وزن رنج می برد و نمی‌تواند از خانه بیرون برود و شرایط سختی دارد ، اما خانواده اش با مهربانی سعی  می‌کنند او را برای کاهش وزن ترغیب کنند. این عملیات از بی سابقه ترین عملیات های اورژانس بود و امدادگران با تلاشی دو ساعته این زن را از خانه خارج کردند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
حمید 1399/04/09
امدادگر مال هلال احمره، کارکنان اورژانس امدادگر نیستن

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.