2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
جا به جا شدن جسد 2 زن در بیمارستان

جا به جا شدن جسد 2 زن در بیمارستان

یکی از این زنان به علت ایست قلبی و دیگری به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

دوات آنلاین-جابه جا شدن جسد زنی که به علت ایست قلبی در یکی از بیمارستان های تهران فوت شده بود با پیکر زنی که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان باخته بود، جنجال زیادی بین دو خانواده ایجاد کرد.

 

به گزارش روزنامه جوان، ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر روز چهارشنبه 4 تیر اعضای خانواده‌ای به کلانتری ۱۰۹ بهارستان رفتند و از کارکنان بیمارستانی به اتهام تحویل دادن اشتباهی جنازه مادرشان شکایت کردند.

 

یکی از آنها گفت: مدتی قبل مادر زنم به نام صنوبر را که دچار بیماری شده بود از لرستان به یکی از بیمارستان های مرکزی تهران منتقل کردیم تا اینکه پزشکان گفتند مادر زنم به خاطر ایست قلبی فوت کرده است. ساعتی قبل که خواستیم جنازه را تحویل بگیریم متوجه شدیم جسد متعلق به زن دیگری است.

 

باطرح شکایت پرونده به دستور قاضی مصطفی واحدی، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران در اختیار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

بررسی های پلیس نشان داد همزمان با فوت این زن ۶۰ساله، زن ۶۰ساله دیگری به نام مریم که به خاطر بیماری کرونا در بیمارستان بستری بود، فوت کرده که جسدی به آن خانواده تحویل داده و به شهرستان اسلامشهر منتقل و در مصلای آنجا به خاک سپرده شده است.

 

بدین ترتیب ماموران پلیس خانواده مریم را شناسایی و از آنها تحقیق کردند. یکی از آنها گفت: مدتی قبل مادرمان بیمار شد و بعد از انتقال به بیمارستانی در تهران مشخص شد به کرونا مبتلا شده است و سرانجام هم فوت شد. هنگام تحویل جسد هم به خاطر بیم ابتلا به کرونا به توصیه و دستور پزشکان زیپ کاور را باز نکردیم و جنازه داخل کاور را به گمان اینکه جنازه مادرمان است به اسلامشهر منتقل و دفن کردیم و برایش مراسم ترحیم هم گرفتیم.

 

روایت یکی از بستگان صنوبر

یکی از بستگان صنوبر به خبرنگار روزنامه جوان گفت: صنوبر زن دایی ام است که ۵۰ روز قبل به خاطر بیماری از لرستان به بیمارستانی در تهران منتقل کردیم، حدود ۳۸ روز در سی سی یو بستری بود و سرانجام به خاطر عفونت به کما رفت و در نهایت ساعت 8 صبح روز چهارم تیرماه از بیمارستان به ما گفتند صنوبر به خاطر ایست قلبی فوت کرده است. من و داماد صنوبر ساعت ۹ صبح برای تحویل جنازه به بیمارستان رفتیم و در حالی که آمبولانسی هم برای انتقال جسد به لرستان در بیمارستان حاضر بود با صحنه عجیبی روبه رو شدیم وقتی کاور جسد را باز کردیم متوجه شدیم کارکنان بیمارستان جسد زن دیگری را اشتباهی تحویل ما داده اند. وقتی به آنها اعتراض کردیم آنها فقط گفتند که جسد صنوبر را اشتباهی به جای زن دیگری که به خاطر بیماری کرونا فوت کرده بود تحویل خانواده آنها دادند، کارکنان بیمارستان وقتی متوجه اشتباه خود شدند بلافاصله با خانواده زن کرونایی تماس گرفتند که مشخص شد آنها ساعت ۱۲ ظهر جسد صنوبر را در یکی از قبرستان های حوالی اسلامشهر دفن کرده اند. وقتی با آنها تماس گرفتیم داخل مسجدی در حال برگزاری مراسم عزاداری بودند که با شنیدن این خبر آنها هم شوکه شدند و گفتند به خاطر اینکه او بیماری کرونا داشته پارچه روی جسد را کنار نزده اند و جسد را دفن کرده اند.

 

وی در پایان گفت: به خاطر اشتباه بیمارستان الان ما از روز چهارم تیرماه در تهران سرگردان هستیم و هر روز در راه کلانتری دادسرای جنایی و دادسرای اسلامشهر هستیم که در نهایت امروز قاضی اسلامشهر دستور نبش قبر را صادر کرد تا جنازه را تحویل بگیریم و برای دفن به لرستان منتقل کنیم.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.