2020/08/11
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
بهترین درمان‌های خانگی برای دندان درد

بهترین درمان‌های خانگی برای دندان درد

در این مطلب با روش‌های خانگی برای تسکین درد دندان آشنا می شوید. این شیوه‌ها می‌تواند شما را از درد شدید نجات بدهد البته راه حل نهایی مراجعه به دندانپزشک است.

دوات آنلاین-دندان درد از آن نوع دردهایی است که تحملش سخت است و انسان را واقعا کلافه و عاصی می‌کند. از طرفی این درد در هر ساعتی ممکن است سراغ شما بیاید و احتمال دارد شما در آن زمان به  دکتر دسترسی نداشته باشید بنابراین باید با شیوه‌های درمان خانگی این درد آشنا شوید:

 

کمپرس گرم درد دندان را تسکین می‌دهد

ایرنا به نقل از سایت هلثی نوشت: طبق گزارش مازن تیچر، دندان پزشکی نیویورک، گرما به ریلکس کردن ماهیچه‌ها و کم کردن شدت درد کمک می‌کند. به هنگام درد دندان یک حوله‌ را با اتو گرم کنید و سپس آن را روی صورت خود بگذارید.

 

تسکین دندان درد با ماساژ ماهیچه‌های صورت

اسپاسم ماهیچه‌های صورت نیز می‌تواند درد دندان به وجود آورد. در این صورت با ماساژ ماهیچه‌ای می‌توانید از درد دندان‌های خود بکاهید. ۱۰ بار دهان خود را باز و بسته کنید و فک خود را به صورت افقی نیز ۱۰ بار حرکت دهید بعد. اگر بهتر شدید پس از ۳۰ دقیقه دوباره این تمرینات را انجام دهید.

برای تسکین دندان درد چه کنیم

آب نمک درد دندان را کم می‌کند

آب نمک به سفت شدن لثه‌ها کمک می‌کند و موجب می‌شود فشار کمتری به عصب‌های دندان بیاید. این راه نیز برای کاهش درد دندان کمک بسیاری می‌کند.

 

منیزیم برای درمان دندان درد مفید است

منیزیم برای تقویت ماهیچه‌ها و سلامتی قلب مفید است. مواد غذایی منیزیم دار، با تعدیل فشار خون به تسکین درد کمک می‌کند. بر اساس گفته‌های آلیسون ویلیامز، مواد غذایی منیزیم دار، پزشک درمان طبیعی در جنوب غربی پزشکی درمان طبیعی و خدمات سلامت در آریزونا، «گاهی اوقات درد لثه و دندان‌ها تنها به علت نبود منیزیم کافی در بدن است» با خوردن مواد غذایی منیزیم دار یا قرص‌های مکمل منیزیم، خود را از این گونه‌ دردها دور کنید.

روش هایی برای آرام کردن درد دندان

شیر و زرد چوبه را امتحان کنید

اگر دندان شما عفونت و چرک دارد می‌توانید از این راه استفاده کنید و تمام چرک دندان را به راحتی خارج کنید که موجب کاهش درد دندان نیز می‌شود. ابتدا یک لیوان شیر را بجوشانید و به آن نصف قاشق غذا خوری آرد اضافه کنید. حدود ۵ دقیقه بهم بزنید تا آرد در داخل شیر باز شود سپس یک قاشق غذا خوری زرد چوبه به آن اضافه کنید و ۲ دقیقه هم بزنید و شعله را خاموش کنید. بعد از حدود ۲ الی ۳ دقیقه این محلول را در پای دندان خود گرفته و خالی کنید. زرد چوبه خاصیت مکندگی دارد و چرک دندان را خالی می‌کند. بعد از اینکه چند بار این کار را انجام دادید دهان خود را با آب ولرم بشویید.

 

گارد نیش برای دندان قروچه

بسیاری از دندان دردها ریشه عصبی دارند. به این صورت که وقتی نگران و عصبی هستید در خواب به اصطلاح دندان قرچه می‌کنید و دندان‌ها را به یکدیگر می‌سایید. برای محافظت از دندان‌های خود از گارد نیش استفاده کنید تا یک ردیف دندان‌های شما را پوشش دهد؛ اما اگر گارد نیش ندارید یک هسته خرما در دهان خود نگه دارید.

 

استرس خود را کنترل کنید

به هنگام استرس، ماهیچه‌های بدن از جمله ماهیچه‌های لثه منقبض می‌شوند و گاهی موجب دندان‌های شدید نیز می‌شود؛ البته این درد موفقی است و با خالی کردن ذهن می‌توانید به کاهش و از بین رفتن این درد کمک کنید. در اینجا می‌توانید نکاتی از خالی کردن ذهن را بخوانید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.