2020/05/28
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
تکذیب شایعه این‌که آب اهواز به وبا آلوده است

تکذیب شایعه این‌که آب اهواز به وبا آلوده است

فرمانداری اهواز درباره شایعه آلوده بودن آب این شهر به وبا توضیح داده است.

دوات آنلاین-در حالی‌‌که برخی شایعات درباره آلوده بودن آب اهواز به وبا مطرح شده است فرمانداری این شهر با قاطعیت چنین موضوعی را تکذبی کرد.

 

روابط عمومی فرمانداری اهواز در اطلاعیه ایی اعلام کرد: پیرو خبری مبنی بر آلودگی آب اهواز به وبا، این موضوع نادرست است زیرا آب آشامیدنی به صورت روزانه توسط عوامل بهداشت کنترل می‌شود.

 

در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه از شهروندان درخواست می‌شود به شایعاتی از این قبیل توجه نکنند، آمده است: فرمانداری اهواز عوامل انتشار دهنده این خبر دروغ را که موجب نگرانی مردم شدند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌دهد.

 

در همین راستا استاندار خوزستان در ششمین گفت و گوی زنده با مردم استان ضمن رد این شایعه، اظهار کرد: استان خوزستان به دلیل شرایط اقلیمی هر سال در دو مقطع اردیبهشت و آبان با شیوع وبا روبه رو می‌شود اما هم اکنون هیچ موردی از ابتلا به وبا در خوزستان نداشته‌ایم.

 

غلامرضا شریعتی با اشاره به لزوم مراقبت برای جلوگیری از شیوع وبا همزمان با اوج گیری بیماری کرونا افزود: شهرداران و فرمانداران مکلف شده‌اند مانند هر سال، لایروبی و آهک‌پاشی در شهرها را مد نظر قرار دهند و در روستاها نیز بخشداران و دهیاران این اقدامات را انجام دهند.

 

منبع: برنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.