2020/05/28
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
شگرد عجیب دزدان ایرانی برای سرقت در پاریس

شگرد عجیب دزدان ایرانی برای سرقت در پاریس

این باند با متوقف کردن خودروی قربانیان، وسایل شخصی آنها را مورد بازرسی قرار داده و پول، جواهرات و اشیای قیمتی قربانیان را می‌دزدیدند.

دوات آنلاین-یک باند ایرانی شامل ۳ مرد و یک زن که خود را پلیس جا می‌زدند و با متوقف‌کردن خودروها و به بهانه بررسی گواهی خروج از خانه در دوران قرنطینه از آنها دزدی می‌کردند، در حومه پاریس دستگیر شدند.

 

به گزارش یورونیوز، این باند که اهداف خود را با دقت انتخاب می‌کردند، با متوقف کردن خودروی قربانیان، وسایل شخصی آنها را مورد بازرسی قرار داده و پول، جواهرات و اشیای قیمتی قربانیان را می‌دزدیدند. حداقل ۷ نفر از هفتم آوریل تا زمان دستگیری اعضای این باند در ۲۸ آوریل، مورد سرقت این باند قرار گرفته‌اند که مبلغ سرقت شده حدود ۲۵ هزار یورو است.

 

پلیس در جریان بررسی خانه این افراد در سن‌دونی در حومه پاریس به یک زن هم مشکوک و او را دستگیر کرد. در خانه این زن اسناد مشکوک بانکی پیدا شده که نشان می‌دهد ۴۰ هزار یورو در حساب این زن وجود دارد و همچنین در این خانه ۱۱ هزار یورو پول نقد یافت شده است.

 

پلیس گفته است که این باند ساعت‌ها وقت صرف می‌کرده‌اند تا هدف مناسب را شناسایی کنند. پلیس همچنین گفته است که این باند ایرانی شامل افرادی است که نمی‌توانند خوب فرانسه حرف بزنند و بیشتر افراد خارجی و کسانی را که خودروهای گران‌قیمت سوار بودند، هدف دستبرد خود قرار می‌داده‌اند. نخستین شکایت ۷ آوریل و از سوی یک راننده لهستانی در اداره پلیس ثبت شده و گفته است که پلیس‌های تقلبی از او ۱۵۰۰ یورو دزدیده‌اند.

 

این افراد نشانه‌های پلیس را همراه و ماسک به صورت داشته‌اند. آنها در همان روز یک فرد سریلانکایی را هدف قرار دادند و از وی ۳۱۰۰ یورو دزدیدند. پلیس فرانسه اعلام کرده است که افراد دستگیر شده یک باند سازماندهی شده بین‌الملی هستند که در چند کشور اروپایی از جمله آلمان، سوئیس و بلژیک اقدام به دزدی کرده‌اند.

 

به گفته پلیس، دزدان ایرانی اغلب توریست‌ها را هدف خود قرار می‌دادند اما در وضعیت قرنطینه گسترده در فرانسه که از توریست‌ها خبری نیست، این باند در نقش پلیس به دزدی از رانندگان خارجی روی آورده بودند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.